Pontos idő: 2024. március 29., péntek 9:24



Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Staurogyne 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Mennyire fényigényes ez a növény?
Csak mert ha nem akkor 1-2 tő erejéig megpróbálkoznék vele.

_________________
K.Tamás


2014. január 16., csütörtök 11:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
papó írta:
Ha a talajod nagyon szennyeztet akkor természetesen okozhat bajt .
Blyxa, Stau stb kimondottan gyűlölik a bomlástermékeket.


Ez lehet a probléma kaptam próbára blixa-t, de az is pillanatok alatt elbomlott, mivel tudom, hogy ez a növény alapból is érzékeny, ezért próbaként egy picit tettem a nanoba is itt viszont megmaradt, csak az eddigi fényszegény létben nem olyan nagyon növekedett, de a mostani fénynél látok fejlődést.
Ez az aki érdekes jelenség, mert ebben az sp. japan is elbomlott, viszont a rotala mesés.


2013. április 13., szombat 19:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ha a talajod nagyon szennyeztet akkor természetesen okozhat bajt .
Blyxa, Stau stb kimondottan gyűlölik a bomlástermékeket.

_________________
Kép


2013. április 13., szombat 19:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
papó írta:
lakly írta:
Nekem is van ebből a kis növénykéből, már egy ideje.
Kezdetekben nem nagyon haladt, de akkor még kemény vizem volt, és árnyékban.
Amint lágyítottam a vizet növekedni kezdett, de időnként elmállik a levele, és nem értem miért.
Viszont felfigyeltem arra, hogy amikor kiürült a CO2 palackom, és kb 1 hétig nem volt CO2-m teljesen kivirult.
Lehet e az a probléma, hogy pont ö kapja telibe a CO2-s vizet (külső reaktor), de ez sem, mert ültettem más helyre is és ott is ezek a tünetek.
Talaj: namado több mint 2 éve át nem rendezett erősen halas, a talaj kb 5 éves.
KH:5; GH:9; pH: 6,5-7
Tápozás TPN+ 2,5 ml/nap (br. 98l-re), 2 naponta GA macro 2nyomás (ajándék maradék).
Kérdésem lehet e, hogy ennyi idő után is a CO2 hatására valami kioldódik a talajból, mert másra nem tudok gondolni?

Az áramlást nem szereti ez a növény sem.
Bizony ahol kap belőle ott az alsó levelek kezdenek először lyukadni , majd az egész növény tönkremegy.
A tápozással is bajok lesznek , hiszen -mint írod- 2, 5 Ml adagolsz naponta plusz még a GA macrot is nyomod.
Mindkettőben van vas ami ha sok akkor ugyan úgy problémát tud okozni mint a kevés.
Két különböző kelátból van összeállítva a két táp , nem is biztos , hogy szeretik egymást.
Nem hiszem , hogy CO2 ebbe beleszólna.


Hát igen ezek maradékok lassan elfogynak, nyáron pedig robbantom az akit, mert a 2év alatt nagyon sok piszok halmozódott fel. Abban az összeállításban már próbálok valami ésszerű tápozást alkalmazni.
Ami még korábbi problémám volt ezzel, hogy próbáltam porokból kevert macrot alkalmazni (TPN+-szal), amit papó utasítása szerint kevertem ki, és azzal is ezeket a tüneteket tapasztaltam, ezért gondolok már arra, hogy talajban felhalmozódott valami káros anyag.


2013. április 13., szombat 18:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
lakly írta:
Nekem is van ebből a kis növénykéből, már egy ideje.
Kezdetekben nem nagyon haladt, de akkor még kemény vizem volt, és árnyékban.
Amint lágyítottam a vizet növekedni kezdett, de időnként elmállik a levele, és nem értem miért.
Viszont felfigyeltem arra, hogy amikor kiürült a CO2 palackom, és kb 1 hétig nem volt CO2-m teljesen kivirult.
Lehet e az a probléma, hogy pont ö kapja telibe a CO2-s vizet (külső reaktor), de ez sem, mert ültettem más helyre is és ott is ezek a tünetek.
Talaj: namado több mint 2 éve át nem rendezett erősen halas, a talaj kb 5 éves.
KH:5; GH:9; pH: 6,5-7
Tápozás TPN+ 2,5 ml/nap (br. 98l-re), 2 naponta GA macro 2nyomás (ajándék maradék).
Kérdésem lehet e, hogy ennyi idő után is a CO2 hatására valami kioldódik a talajból, mert másra nem tudok gondolni?

Az áramlást nem szereti ez a növény sem.
Bizony ahol kap belőle ott az alsó levelek kezdenek először lyukadni , majd az egész növény tönkremegy.
A tápozással is bajok lesznek , hiszen -mint írod- 2, 5 Ml adagolsz naponta plusz még a GA macrot is nyomod.
Mindkettőben van vas ami ha sok akkor ugyan úgy problémát tud okozni mint a kevés.
Két különböző kelátból van összeállítva a két táp , nem is biztos , hogy szeretik egymást.
Nem hiszem , hogy CO2 ebbe beleszólna.

_________________
Kép


2013. április 13., szombat 17:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
lakly írta:
Ezek szerint napi szinten kéne adagoljam a makrót, és esetleg többet is?

Ha nem is napi szinten de rendszeresen.
Én annak vagyok a híve ha a kaja, a növényi kaja apróbb de folyamatos adagolással jelen legyen a vízben.
Lehet naponta lehet kétnaponta ki kell kísérletezned.
Én a 40 litykóra napi 2ml-t adagolok a TF microból.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. április 13., szombat 17:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
SlyChocolate írta:
Nálam is meg volt ez a jelenség de nem csak a Staunál hanem a Blyxáknál is.
Ok az volt, hogy elfogyott a TF Macro-m és az egy hét kihagyásnak ez lett a vége.
Máló-lyúkadó levelek.
Most egy hete újra adagolom és azóta kezd helyre jönni.
A CO2-őzés az akváriumban egy nagyon érdekes téma már több helyen is kibeszéltük.
Én nem vagyok a "nyomd tövig a gázt" híve de az is igaz ez kell de csak ésszel.
;)


Ezek szerint napi szinten kéne adagoljam a makrót, és esetleg többet is?


2013. április 13., szombat 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Nálam is meg volt ez a jelenség de nem csak a Staunál hanem a Blyxáknál is.
Ok az volt, hogy elfogyott a TF Macro-m és az egy hét kihagyásnak ez lett a vége.
Máló-lyúkadó levelek.
Most egy hete újra adagolom és azóta kezd helyre jönni.
A CO2-őzés az akváriumban egy nagyon érdekes téma már több helyen is kibeszéltük.
Én nem vagyok a "nyomd tövig a gázt" híve de az is igaz ez kell de csak ésszel.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. április 13., szombat 17:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. április 6., szombat 17:58
Hozzászólások: 165
Tartózkodási hely: Szekszárd
Nekem is van ebből a kis növénykéből, már egy ideje.
Kezdetekben nem nagyon haladt, de akkor még kemény vizem volt, és árnyékban.
Amint lágyítottam a vizet növekedni kezdett, de időnként elmállik a levele, és nem értem miért.
Viszont felfigyeltem arra, hogy amikor kiürült a CO2 palackom, és kb 1 hétig nem volt CO2-m teljesen kivirult.
Lehet e az a probléma, hogy pont ö kapja telibe a CO2-s vizet (külső reaktor), de ez sem, mert ültettem más helyre is és ott is ezek a tünetek.
Talaj: namado több mint 2 éve át nem rendezett erősen halas, a talaj kb 5 éves.
KH:5; GH:9; pH: 6,5-7
Tápozás TPN+ 2,5 ml/nap (br. 98l-re), 2 naponta GA macro 2nyomás (ajándék maradék).
Kérdésem lehet e, hogy ennyi idő után is a CO2 hatására valami kioldódik a talajból, mert másra nem tudok gondolni?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lakly 2013. április 13., szombat 17:37-kor.



2013. április 13., szombat 17:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
Lehet nevelni Co2 nélkül staut.
A Carbó nem mehet a növényre közvetlen , mert útálja :D

Áh, szuper! Köszi az infót! ;)

Amúgy szerintem nemcsak én örülnék egy olyan listának, ami magába foglalja az összes növényt, ami tartható co2 nélkül is. Vagy egy még nagyobb táblázat: összes növény - igényeik co2/táp/fény stb. szerint. :roll:


2011. november 13., vasárnap 16:46
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: