Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 20:20



Hozzászólás a témához  [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
 Édesvizi növények tápanyag hiányának, betegségeinek jelei. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Klusi86 írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni milyen hiánytünete van a növényemnek. Iletve hogyan alakítsam át jelenlegi tápozásomat, CO2 beoldásomat.
Akváriumról pár adat:
H x Sz x M: 80x35x40 cm
Fény: Heagen Glo 2x24W Sylvania T5 fénycső 6500 K; 1850 lm, Napi 7 óra (be:15:00/ ki 22:00)
Táptalaj: nincs
Általános növénytalaj: JBL Manado 25L
Szűrés: JBL e1501 csurig töltve matrix trop-pal
CO2: Nagynyomású szett kb 2bubi/sec; Beoldás: Külső reaktor/ lily pipe (jelenleg a az armatúrával egyszerre üzemel, időkapcsoló meghibásodás miatt)
Tápozás naponta reggel 7:00 1 nyomás TF makró, 2 nyomás TF Planter, EasyCarbo 5ml/ nap 17:00
Halak/ élőlények: 11db ékfoltos razbóra, 2db serpa lazac, 1db anci, 2db törpeszívó harcsa, 6db amano garnéla
Etetés minden másnap sera vipagran-nal
Növények: Hát itt gondban vagyok: Amazonasi kardfű, Anubiuas, Anubias barteri var. nana, Különböző Cryptok illetve amiket nem tudok beazonosítani mert a helyi akvarisztikában vettem
Dekor: Dragon - Ohko kő, Red Moor fa
GH:3; kh: 3-4; ph: 7 teszt: neptun
NH3: 0,0 mg/l sera
Egyéb tesztem/ teszteredményem nincs.
Vízcsere: RO víz, heti 1x 30-35l ez a tényleges vízoszlop 40-50%-a hőmérséklet 24°C
Továbbá kérnék előtéri növény ajánlást: Szeretnék egy szép egybefüggő "gyepszőnyeget"
Képek:

A kilyukadt levelű növények hygrophila 'siamensis' bár hátrébb mintha lenne hygrophila corymbosa is a tövek között .

A levéllyukadás a carbótól is lehetne ha közvetlenül éri a hygrophila leveleit.
A legrosszabb az egészben , hogy fel vannak egészem magasan kopaszodva .
Ki kellenen óvatosan szedni és a hosszú szárakat levagdosva visszaültetni . .
A macrot meg kellene emelni olyan napi 3 nyomásra .
Eleocharis parvulával vagy montecarloval szuper lenne az akváriumod .

_________________
Kép


2016. február 21., vasárnap 17:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 6., péntek 14:48
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni milyen hiánytünete van a növényemnek. Iletve hogyan alakítsam át jelenlegi tápozásomat, CO2 beoldásomat.
Akváriumról pár adat:
H x Sz x M: 80x35x40 cm
Fény: Heagen Glo 2x24W Sylvania T5 fénycső 6500 K; 1850 lm, Napi 7 óra (be:15:00/ ki 22:00)
Táptalaj: nincs
Általános növénytalaj: JBL Manado 25L
Szűrés: JBL e1501 csurig töltve matrix trop-pal
CO2: Nagynyomású szett kb 2bubi/sec; Beoldás: Külső reaktor/ lily pipe (jelenleg a az armatúrával egyszerre üzemel, időkapcsoló meghibásodás miatt)
Tápozás naponta reggel 7:00 1 nyomás TF makró, 2 nyomás TF Planter, EasyCarbo 5ml/ nap 17:00
Halak/ élőlények: 11db ékfoltos razbóra, 2db serpa lazac, 1db anci, 2db törpeszívó harcsa, 6db amano garnéla
Etetés minden másnap sera vipagran-nal
Növények: Hát itt gondban vagyok: Amazonasi kardfű, Anubiuas, Anubias barteri var. nana, Különböző Cryptok illetve amiket nem tudok beazonosítani mert a helyi akvarisztikában vettem
Dekor: Dragon - Ohko kő, Red Moor fa
GH:3; kh: 3-4; ph: 7 teszt: neptun
NH3: 0,0 mg/l sera
Egyéb tesztem/ teszteredményem nincs.
Vízcsere: RO víz, heti 1x 30-35l ez a tényleges vízoszlop 40-50%-a hőmérséklet 24°C
Továbbá kérnék előtéri növény ajánlást: Szeretnék egy szép egybefüggő "gyepszőnyeget"
Képek:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2016. február 21., vasárnap 17:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
dexkill írta:
papó írta:
Próbáltad már a macrot emelni : Nem eltolni a szinteket / nitrát - foszfát / hanem an block ..


mindig összezavarsz :D a Te hatásodra csökkentettem, most is mérés lesz éppen holnap, de lehet, hogy számolok kicsit, és emelek rajta teszem azt 50%-ot (15 mg/l nitrát, ~1 mg/l foszfát, K arányosan), nagyobb kárt nem okozhat

köszi a tippet! :)

15 mg nitráthoz 1,5 foszfát lenne ideális
.
Megjegyzem ezt csak a microsorum miatt érdemes megpróbálni .
A fentebb említett - ahol jól érzik magukat - kb 4 akváriumom nem növényes , csak úgy vannak a halakkal .
A holland az kivétel :)

_________________
Kép


2016. február 18., csütörtök 0:07
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
papó írta:
Próbáltad már a macrot emelni : Nem eltolni a szinteket / nitrát - foszfát / hanem an block ..


mindig összezavarsz :D a Te hatásodra csökkentettem, most is mérés lesz éppen holnap, de lehet, hogy számolok kicsit, és emelek rajta teszem azt 50%-ot (15 mg/l nitrát, ~1 mg/l foszfát, K arányosan), nagyobb kárt nem okozhat

köszi a tippet! :)

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2016. február 17., szerda 23:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
dexkill írta:
papó írta:
Azt fogod mondani hogy nem megoldás amit írok , pedig ezek a növények nem szeretik a mostani helyüket valamiért .
Ha visszagondolsz , a boltunkban van vagy 60 akvárium és a mycrosorium igazán csak vagy 4 helyen szép .
A többi akváriumban szenvednek , bármit is csinálok velük . Legalább is nagy erőfeszítésembe kerül szinten tartani őket .


Minden bizonnyal igazad van, mert a trident (középtájon) módszeres "rohad" szét. Van még kb. 10 levele, de azok is feketednek. Viszont nagyon sok ifjoncot hoz, azért nem szedem ki, hátha azoknak bejön a sok fény és az áramlás. Érdekes egyébként, mert egy garnélásba tettem át még kb májusban, annak is minden baja volt (kevés fény, keményebb víz, nagyon kevés táp), és hónapokig szenvedett, aztán a levélváltások óta csodaszép. Az echino alá meg tápgolyót tervezek tenni, mert olyan nincs, hogy egy echinodorus ne érezze jól magát :)

De mit tegyek akkor a microsorum helyére?! o.O


Próbáltad már a macrot emelni : Nem eltolni a szinteket / nitrát - foszfát / hanem an block ..

_________________
Kép


2016. február 17., szerda 23:24
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
papó írta:
Azt fogod mondani hogy nem megoldás amit írok , pedig ezek a növények nem szeretik a mostani helyüket valamiért .
Ha visszagondolsz , a boltunkban van vagy 60 akvárium és a mycrosorium igazán csak vagy 4 helyen szép .
A többi akváriumban szenvednek , bármit is csinálok velük . Legalább is nagy erőfeszítésembe kerül szinten tartani őket .


Minden bizonnyal igazad van, mert a trident (középtájon) módszeres "rohad" szét. Van még kb. 10 levele, de azok is feketednek. Viszont nagyon sok ifjoncot hoz, azért nem szedem ki, hátha azoknak bejön a sok fény és az áramlás. Érdekes egyébként, mert egy garnélásba tettem át még kb májusban, annak is minden baja volt (kevés fény, keményebb víz, nagyon kevés táp), és hónapokig szenvedett, aztán a levélváltások óta csodaszép. Az echino alá meg tápgolyót tervezek tenni, mert olyan nincs, hogy egy echinodorus ne érezze jól magát :)

De mit tegyek akkor a microsorum helyére?! o.O

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2016. február 17., szerda 23:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Azt fogod mondani hogy nem megoldás amit írok , pedig ezek a növények nem szeretik a mostani helyüket valamiért .
Ha visszagondolsz , a boltunkban van vagy 60 akvárium és a mycrosorium igazán csak vagy 4 helyen szép .
A többi akváriumban szenvednek , bármit is csinálok velük . Legalább is nagy erőfeszítésembe kerül szinten tartani őket .

_________________
Kép


2016. február 17., szerda 22:55
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Nem biztos, hogy hiánytünet...

Rá szeretnék jönni, hogy miért néz ki így a microsorum. Fény van, táp van, lágyvíz van, némi CO2 is van. Ja, és anci és oto is. Csak az öreg levelek lyukadnak. Ja és feltűnt, hogy kb ősz óta nem hoz kis növényeket a levelek alján.

A másik, ami árulkodó az az echinodorus quadricostatus. Az öregebb levelei rendszeresen kilyukadnak, szétesnek. A pontalgát sem értem, mert a nitrát 10 mg/l körüli, a foszfát meg 0,5-0,6. De az nem is érdekel, mert kiegészítő foszfátot is adok.

Ja és miért világoszöld az anubias levele? A szép mélyzöld "anubias-szín" helyett?

Mondanám, hogy valami olyan tápanyag hiányzik, ami vándorol a növényben.

Vas: nem hiszem, mert van növény, ami viszont nem mutat klorozisos tüneteket.

Molibdén: nem vándorol...

Bór: túladagolom

Mangán: a fiatal levelek okésak

Réz: többet adok, mint a legtöbb bolti táp (de picivel kevesebbet, mint pl. a GA micro), és a fiatal levelekkel nincs gond.

Cink: a levélszárak megfelelőek (sőt!), érközi klorózis nincs...

Ötleteljetek! Köszi! :)

Kép[/url]20160217_185646 by dexkill aqua, on Flickr[/img]

Kép[/url]20160217_185650 by dexkill aqua, on Flickr

Kép[/url]20160217_185656 by dexkill aqua, on Flickr

Kép[/url]20160217_185707 by dexkill aqua, on Flickr

Kép[/url]20160217_185737 by dexkill aqua, on Flickr

Kép[/url]20160217_185742 by dexkill aqua, on Flickr



Egyébként további érdekességként említem meg, hogy ezt a növényt '14 őszén ültettem az akváriumba, de le a talajszintre. A levelek 80%-a ott nőtt meg, minimális fénynél (sőt, később töksötétben, mert beborította több növény is). Aztán feltettem a fára, ahol most van. Lehet, hogy a sok fény gyilkolja azokat a leveleket, amikor a sötétben születtek...?!

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2016. február 17., szerda 22:43
Profil

Csatlakozott: 2016. február 9., kedd 22:04
Hozzászólások: 4
Köszönöm!


2016. február 12., péntek 18:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Az külső szűrő visszafolyó ágát húzd fel a vízfelszínre , hogy csak azt mozgassa és a levegőztetőt le kell állítanod , vagy csak nagyon finoman porlaszd a levegőt .

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 15:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: