Pontos idő: 2024. április 20., szombat 1:56



Hozzászólás a témához  [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
 Édesvizi növények tápanyag hiányának, betegségeinek jelei. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2016. február 9., kedd 22:04
Hozzászólások: 4
Így néz ki és megjelent a zöld alga is elég szépen.

Kép
Kép


2016. február 12., péntek 11:37
Profil

Csatlakozott: 2016. február 9., kedd 22:04
Hozzászólások: 4
Szia!
3db OSRAM LUMILUX T5 HO 54W/865 és 1db SYLVANIA GROLUX T5 F HO 54W/GRO fénycsövek vannak.Az áramláson csökkentettem pont tegnap.


2016. február 12., péntek 11:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hinar írta:
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni,360l az aksim 1,5 hónapja üzemel 4x54w világítok napi 8 órát.TF Macro 15ml/nap,TF Planter 5nyomás/nap,Carbo 6-8ml/nap volt de levettem 2ml.A növények sok helyen barnulnak mi lehet a gond?
Kép
Kép
Kép
Kép


Üdv fórumon !

Milyen fénycsöveid vannak , mennyire éri áramlás a növényeidet ?

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 11:10
Profil

Csatlakozott: 2016. február 9., kedd 22:04
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni,360l az aksim 1,5 hónapja üzemel 4x54w világítok napi 8 órát.TF Macro 15ml/nap,TF Planter 5nyomás/nap,Carbo 6-8ml/nap volt de levettem 2ml.A növények sok helyen barnulnak mi lehet a gond?
Kép
Kép
Kép
Kép


2016. február 12., péntek 9:25
Profil

Csatlakozott: 2014. február 26., szerda 17:14
Hozzászólások: 97
Mexx2 írta:
fenomen írta:
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni kérni azzal kapcsolatban, hogy a cabombám alsó szára, ill. levelei sárgulásba kezdtek. A növény felső részével nincs nagyobb probléma, habár lehetne egy kicsit dúsabb véleményem szerint. A tünet ellenére azonban a fejlődéssel nincs probléma!
Az akváriumom 112l, tápozás napi szinten 1,3 ml profito, és 0,5 ml ferro, valamint magasnyomású co2, makro tápot nem használok, amit a nagy létszámú halállománnyal indokolnék!
Megjegyezném még, hogy a többi növényem habár nem nagy igényű, (valisneria, bacopa, HM) de rohamosan fejlődik és nagyon szépek!
Hozzászólásokat előre is köszönöm!

(remélem a képek sikeresen megérkeztek!)


Milyen világításod van?
Lehet, hogy nem jut le elég fény az alsó levelekhez.


odyssea 2x39 w gyári csövekkel


2015. december 22., kedd 12:15
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fenomen írta:
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni kérni azzal kapcsolatban, hogy a cabombám alsó szára, ill. levelei sárgulásba kezdtek. A növény felső részével nincs nagyobb probléma, habár lehetne egy kicsit dúsabb véleményem szerint. A tünet ellenére azonban a fejlődéssel nincs probléma!
Az akváriumom 112l, tápozás napi szinten 1,3 ml profito, és 0,5 ml ferro, valamint magasnyomású co2, makro tápot nem használok, amit a nagy létszámú halállománnyal indokolnék!
Megjegyezném még, hogy a többi növényem habár nem nagy igényű, (valisneria, bacopa, HM) de rohamosan fejlődik és nagyon szépek!
Hozzászólásokat előre is köszönöm!

(remélem a képek sikeresen megérkeztek!)


Milyen világításod van?
Lehet, hogy nem jut le elég fény az alsó levelekhez.

_________________
K.Tamás


2015. december 22., kedd 12:10
Profil

Csatlakozott: 2014. február 26., szerda 17:14
Hozzászólások: 97
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni kérni azzal kapcsolatban, hogy a cabombám alsó szára, ill. levelei sárgulásba kezdtek. A növény felső részével nincs nagyobb probléma, habár lehetne egy kicsit dúsabb véleményem szerint. A tünet ellenére azonban a fejlődéssel nincs probléma!
Az akváriumom 112l, tápozás napi szinten 1,3 ml profito, és 0,5 ml ferro, valamint magasnyomású co2, makro tápot nem használok, amit a nagy létszámú halállománnyal indokolnék!
Megjegyezném még, hogy a többi növényem habár nem nagy igényű, (valisneria, bacopa, HM) de rohamosan fejlődik és nagyon szépek!
Hozzászólásokat előre is köszönöm!

(remélem a képek sikeresen megérkeztek!)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2015. december 22., kedd 11:55
Profil

Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 7:38
Hozzászólások: 45
papó írta:
A tápozáson ne változtass , csak annyit , hogy a macro legyen csak 1 ml / nap .
Pár nap múlva kérlek írd meg a tapasztalatokat , bár legjobb lenne most is és később is egy fotó .


Ok, este dobok fel egy pár képet. Csökkentem a macrot is 1 ml-re.


2015. november 17., kedd 12:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pepe0419 írta:
papó írta:
pepe0419 írta:
Azt nem írtam még, hogy ebben az akiban van 30+ neon, és bőségesen kapnak enni (gyerekek is néha besegítenek) :) Így sem megy fel a foszfát. Lehet, hogy az Africana fél év után is nyeli el a tápanyagot? És van 100ml puri a szűrőben (siporax mellett)

Legalább 10 napig ne mérj semmit , csak élvezd az akváriumot .
Oké ? :)
A változásokról pedig szólj légyszi ...

Na, 10 nap után annyit mondhatok, hogy a por alga nem jön annyira, az anubiasokról hypoval leszedtem a pontalgát, egyelőre nem jött vissza, a pinnatifidát mind megnyírtam, mert nagyon felkopaszodtak, így azokkal kapcsolatban egyelőre nincs fejlemény. Viszont az MC mintha kezdene magához térni, szép friss zöld hajtásai vannak. Lehet, hogy a sok táp és közeli fény miatt bealgásodtak és ez vetette vissza a fejlődést. Napi 3ml planter megy és 2 ml micro, vas nem, hqi kb. 25cm-re emelve.
A hétvégén megnyírom a staut is mert még algás maradt. :)

A tápozáson ne változtass , csak annyit , hogy a macro legyen csak 1 ml / nap .
Pár nap múlva kérlek írd meg a tapasztalatokat , bár legjobb lenne most is és később is egy fotó .

_________________
Kép


2015. november 17., kedd 12:26
Profil

Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 7:38
Hozzászólások: 45
papó írta:
pepe0419 írta:
Azt nem írtam még, hogy ebben az akiban van 30+ neon, és bőségesen kapnak enni (gyerekek is néha besegítenek) :) Így sem megy fel a foszfát. Lehet, hogy az Africana fél év után is nyeli el a tápanyagot? És van 100ml puri a szűrőben (siporax mellett)

Legalább 10 napig ne mérj semmit , csak élvezd az akváriumot .
Oké ? :)
A változásokról pedig szólj légyszi ...

Na, 10 nap után annyit mondhatok, hogy a por alga nem jön annyira, az anubiasokról hypoval leszedtem a pontalgát, egyelőre nem jött vissza, a pinnatifidát mind megnyírtam, mert nagyon felkopaszodtak, így azokkal kapcsolatban egyelőre nincs fejlemény. Viszont az MC mintha kezdene magához térni, szép friss zöld hajtásai vannak. Lehet, hogy a sok táp és közeli fény miatt bealgásodtak és ez vetette vissza a fejlődést. Napi 3ml planter megy és 2 ml micro, vas nem, hqi kb. 25cm-re emelve.
A hétvégén megnyírom a staut is mert még algás maradt. :)


2015. november 17., kedd 9:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: