Pontos idő: 2024. április 24., szerda 12:19



Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
 Mindent ide amit CO2-ről tudni kell. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Azzal maximálisan egyetértek, hogy a puhább csövek nem erre valók.
A másik, nem az volt a cél, hogy mások üzletét rontsam hanem sokkal inkább az, hogy használjuk az eszünket mielőtt vásárolnánk.
Nem szaladjuk bele azonnal az első lehetőségbe, járjuk körbe a témát.
Csak egy kis háttér infó:
Pontosan ilyen rendszerben mennek a víz automaták, sörcsapolók is mint a mi CO2 rendszereink.
Csak ott ugye nem diffi/reaktor van a rendszer végén.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 21., csütörtök 14:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
SlyChocolate írta:
KaZe
A DIY topicban szóba hozott kemény falú 4/6 cső kapcsán jutott a fejembe egy gondolat.
Amit inkább ide a CO2 topicba írok le....


Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, bár hála az istennek nekem nem szökött el a gáz a rendszerből. Többféle cső létezik, amit erre szoktak használni, lehet az akár ablakmosó cső, akvarisztikai levegőztető cső, akvarisztikai célokra alkalmas co2 cső és a már korábban említett pneumatikai cső. Mind-mind a maga területén remek, ez az, amit szem előtt kell tartani. Nem véletlenül találták ki szerintem a co2-höz való csöveket, hiszen így (lényegesen) garantáltabb az, hogy a renszered megfelelően működjön.
Az én gondom, ill. problémám (mint írtam) nem a gáz eltűnése volt, mint inkább az, hogy a puhább falú cső a nyomásváltozásra jobban reagál, többet enged/szűkül attól függően, hogy ráengeded a cumót, vagy éppen kikapcsolod. Tudvalévő, hogy ha kikapcsolod a rendszert, a víz ígyis-úgyis visszaáramlik a rendszerbe, csak itt az a lényeg, nem mindegy, mennyi. Mert ha puhább csövet használsz, értelemszerűen (a legspécibb visszacsapó szelep ellenére is) több víz fog visszaáramolni a csövekbe, mintha merevebb csövezést használnál.
A másik gondom pedig pontosan a puhább csövezés miatt az volt, hogy nem tudtam tökéletesen pontosan beállítani a megfelelő bubiszámot, mert az elején még gyorsabban pötyögött, később lelassult a bubiszám, pedig sem a papillon reduktorhoz, sem pedig a tűszelephez nem nyúltam.
Az ár kérdésére pedig: ne feledd, ez is csak egy üzlet, mindenki próbál megélni, a sarki vízszerelési boltos is, az akvarisztikai kütyüket forgalmazó boltok is és természetesen a nagy gyártók is. Hogy ki hogyan skálázza az árakat, igen sok összetevőből áll. Ha valaki olcsó holmit árul drágán, az előbb-utóbb úgyis kiderül és vagy magyarázkodik vagy bezárja a boltot. Nincs üzlet érdeksérelem nélkül, emiatt háborúk is robbantak ki. :)
Ez pedig egy remek hobbi, amit mindannyian nagyon szeretünk, ezért vagyunk jelen több fórumon is. Aztán hogy az ember mennyit költ és milyen minőségű terméket vesz, szíve joga. Én is szoktam venni olcsót is, drágát is. Meg kell ismerni mindet, hogy értékelhető tapasztalatot/véleményt lehessen róla formálni. Mondom ezt úgy, hogy nekem is sokat ment puha csővel a rendszerem. Ez ugye sokszor nem is ízlés kérdése, mint inkább ár/érték/minőség és tartósság négydimenziós vizsgálat eredménye. Ha valaki egyszer bekerül a mátrixba... 8-)

_________________
Kép


2011. április 21., csütörtök 9:18
Profil

Csatlakozott: 2011. április 16., szombat 6:43
Hozzászólások: 5
SlyChocolate írta:
Más felháborító dolog:
A nyomáscsökkentő "O" gyűrűjét milyen áron árulják egyesek...khm...khm...
1000Huf körül kérnek el két olajálló gumigyűrűért úgy, hogy 10-20Huf-ért megveszik a vízszerelési boltban a szabványos nyomáscsökkentőkhöz való tömítő gyűrűt.
A minap jártam a Nyíl utcai vízszerelési boltban és érdeklődtem a témában.
Szégyen!
Komolyan mondom vannak emberek akiknek/et a jó marketing dumával megetetve eladják ezeket a filléres lomokat.
Sajnálom szegény vevőket...


Sok témára létezik olcsó alternatíva. Ha pedig minden mellékhatás nélkül működik, akkor teljes az öröm.
Mielőtt az általad szégyenteljes dolognak kikiáltott termékekről írsz, javaslom kicsit nézz körbe a neten.
Mondjuk egy Papillon dupla tömítőgyűrű a német árúkereső oldalon sem jön ki 1000 forint alatt.
http://www.preisroboter.de/search.php?s ... x=&x=0&y=0
Szerinted ők is a Nyíl utcában veszik? Felháborító gondolom.
Én is jártam úgy korábban, hogy nem volt rendes tömítőm és hirtelen megoldás kellett. Működött én pedig nagyon örültem neki.
Ettől függetlenül léteznek gyári megoldások aminek az árát nem a nyíl utcai bolt határozza meg ezt is meg kell érteni.
A piac pedig eldönti, hogy van e rá igény. A gyártónak kötelessége alkatrészt biztosítani a termékeihez ezt pedig nem mindig a legolcsóbb módon teszik.

Ha ennek ellenére olyan kereskedőbe botlanál, aki a nyíl utcai tömítőt adja el neked a Papillon árába jelezd nekik.

A CO2 cső témáról is lehetne írni, de tele a net mindenféle véleménnyel ellenvéleménnyel. Akinek egyszer ideje előtt elillant a palack tartalma mondjuk a reduktor és a mágnesszelep közé illesztett nem megfelelő cső miatt, többször nem kételkedik a csövek hatékonyságában. De ha valami működik akkor valóban felesleges cserélni.


2011. április 20., szerda 23:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Ha fixen lezárnánk mindkét cső végét valószínűleg a puha szilikon robbanna szét hamarabb, kisebb nyomás is szétlökné.
Mint ezek a CO2 csőként árult sima pneumatikai csöveket.
Ez viszont egy diffin/rektoron keresztül nyitott rendszerben mivel állandó nyomás csökkenés van nem valószínű, hogy valaha is bekövetkezne...???
De kérdem én mikor hajtja az ember a rendszert 2bar fölött főleg úgy, hogy fixen le is zárja a csővéget?
Szinte soha (kivéve a mg.szelep előtt, ott állandó a nyomás) azt meg egy sima tömlő is elviszi...

Más felháborító dolog:

A nyomáscsökkentő "O" gyűrűjét milyen áron árulják egyesek...khm...khm...
1000Huf körül kérnek el két olajálló gumigyűrűért úgy, hogy 10-20Huf-ért megveszik a vízszerelési boltban a szabványos nyomáscsökkentőkhöz való tömítő gyűrűt.
A minap jártam a Nyíl utcai vízszerelési boltban és érdeklődtem a témában.
Szégyen!
Komolyan mondom vannak emberek akiknek/et a jó marketing dumával megetetve eladják ezeket a filléres lomokat.
Sajnálom szegény vevőket...
:(
Ui: már én is lépre mentem

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 20., szerda 20:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
SlyChocolate írta:
KaZe
A DIY topicban szóba hozott kemény falú 4/6 cső kapcsán jutott a fejembe egy gondolat.
Amit inkább ide a CO2 topicba írok le.
Vannak ugye ezek a kimondottan CO2 csőként árult cuccok. Mert, hogy ezek mennyire jók meg egyáltalán nem engedik át a gázt.
Viszont a hagyományos csövek akár a gáz 40%-át is képesek elengedni.
Apám ez mekkora par...tvakítás, le is írom miért.
Van egy CO2 rendszer (nagynyomású) spec. CO2 csővel szerelve. Mondjuk a beállított bubiszám 100bubi/perc.
Na most fogom a spec CO2 csövet és egy hagyományos de nem a leglágyabb csőre lecserélem.
Ha ez a másik NEM CO2 cső tényleg elengedi a gázt akkor a bubiszámlálóban jelentősen de mindenképp láthatóan esnie kellene a bubi/perc számnak.
Na ez semmit nem változott!
Pedig szerintem ha egy nyomás alatt lévő cső engedi a gázt akkor a rendszer végén lévő bubiszámlálón, diffúzoron látni kellene a gázmenyiség csökkenését.
Jól gondolom?
Az általam használt cső pedig nem más mint bármelyik autós boltban kapható ablakmosó cső.
Ami elég kemény falú sokkal merevebb mint a sima szilikon csövek.
Csak ennek métere 100Huf míg a spec. CO2 csövek ára átlag 500-1000Huf, na erre írtam a par...tvakítást.

Igen jól látod a dolgot!
Én is e olcsóbb megoldást választottam,és ugyan olyan a difink is !
Semmi különbség!!!
Na biznisz valakinek és vannak kik elhiszik hogy tényleg mennyivel jobb az eredeti Co2 cső!
De tévednek! 8-)


2011. április 20., szerda 19:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe
A DIY topicban szóba hozott kemény falú 4/6 cső kapcsán jutott a fejembe egy gondolat.
Amit inkább ide a CO2 topicba írok le.
Vannak ugye ezek a kimondottan CO2 csőként árult cuccok. Mert, hogy ezek mennyire jók meg egyáltalán nem engedik át a gázt.
Viszont a hagyományos csövek akár a gáz 40%-át is képesek elengedni.
Apám ez mekkora par...tvakítás, le is írom miért.
Van egy CO2 rendszer (nagynyomású) spec. CO2 csővel szerelve. Mondjuk a beállított bubiszám 100bubi/perc.
Na most fogom a spec CO2 csövet és egy hagyományos de nem a leglágyabb csőre lecserélem.
Ha ez a másik NEM CO2 cső tényleg elengedi a gázt akkor a bubiszámlálóban jelentősen de mindenképp láthatóan esnie kellene a bubi/perc számnak.
Na ez semmit nem változott!
Pedig szerintem ha egy nyomás alatt lévő cső engedi a gázt akkor a rendszer végén lévő bubiszámlálón, diffúzoron látni kellene a gázmenyiség csökkenését.
Jól gondolom?
Az általam használt cső pedig nem más mint bármelyik autós boltban kapható ablakmosó cső.
Ami elég kemény falú sokkal merevebb mint a sima szilikon csövek.
Csak ennek métere 100Huf míg a spec. CO2 csövek ára átlag 500-1000Huf, na erre írtam a par...tvakítást.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 20., szerda 16:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Ez amúgy a most használt Sera diffimre is igaz.
Sokkal de sokkal szebben porlaszt ha tiszta a kerámia, az meg, hogy a kisebb bubik nagyobb hatásfokot jelentenek azzal sincs semmi baj.
Most is takarítom rendszeresen a diffit és max egy ilyen extra finom porlasztású diffivel kevesebb bubival tolnám a gázt.
Ki kell tapasztalni a megfelelő beállítást...
;)
Még az is lehet, hogy sokkal kevesebb gázzal elérhető ugyanaz az eredmény...?

Éppen ezért nyitottam ezt a CO2 topicot mert jó megdumálni a dolgokat.
Hisz ebben a témában oldalakat lehetne teleírni épp úgy mint a szűrésről vagy épp a világításról stb...
Rengeteg tapasztalat egy topicban.
Ez a cél...

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 19., kedd 21:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Köszi Sly, nagyon baró a videó. Amikor füstöl, olyan, mintha rendesen tűz égne a medencében, nekem kicsit félelmetes. Egyszer a difim így füstölt véletlenül egy pár órán keresztül, mert az esti kotorászásnál nem vettem észre, hogy meglöktem a tűszelepet. A garnéláimból jópár oda lett, a halak már nem is pipáltak, inkább mint a levelek, szédelektek az akvában. Én meg mint a mérgezett egér rohangásztam és kapkodtam kifelé őket a medencéből. Aztán vízcsere, levegőztető és elmúlt a sokk.
Egyébként ezzel a "füstölővel" is csak az a baj, amit a kommentben írnak ("It only needs to be cleaned just as a regular glass diffuser would.") vagyis legalább oly gyakran kell takarítani, mint az üveg difit. Hát ez az. Az ember képes több szépségről lemondani a praktikum vagy lustaság/időhiány miatt.

_________________
Kép


2011. április 19., kedd 20:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
kovka76 írta:
Jó kis felhőt tud képezni!
Látom hogy lehet kapni a nem mondom ki hol! {Zöld Víz} izé algás vízben. :mrgreen:

"algás vízben"
:lol:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 19., kedd 20:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
Húúú,de kirú!


2011. április 19., kedd 20:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: