Pontos idő: 2024. április 19., péntek 8:26



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Következő
 Mivel és mennyit tápozzak? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 4., csütörtök 20:51
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Tiszafüred
Szia Papó!

A szombat délutáni programot követően több elhangzott dolgon is elgondolkodtam és mivel átépítés előtt állok és nem akarok már gyermeteg hibákat elkövetni. Ezért lenne pár számomra fontos kérdés.

1. Jelenleg Tropica folyékony tápot (és táptalajt) használok . Beszélgetésünk során említetted, hogy e mellé érdemes még mást is használni, akár por formájú keverékek összeállításával, melyben segítséget is nyújtasz. Tulajdonképpen miért is kell kiegészítés, a Tropicaban nincs benne minden hasznos elem?

2. A nitrát, foszfát, KH, PH mérésén kívül más általad megítélt méréseket szükséges-e még végezni kezdéskor ill. a továbbiakban?

3. Idézve szavaid ha jól emlékszem"annyit tápozzunk amennyi szükséges, melyhez ismerni kell a vízben lévő elemeket". Ezt csak úgy tudhatom meg, ha mérek mindent vagy van erre egy aranyközépút is?

Köszönettel


2011. szeptember 13., kedd 18:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
attila978 írta:
Szia Papó, köszönöm a választ, már nagyon vártam :P
Akkor a carbót egyenlőre nem használom. Alga csak a talaj meg az üveg között van. Barna.
A felét felvettem? Tehát mid a kettőt kéne használni? Tropica Plant Nutrition+ , Tropica Plant Nutrition
A kettő nemugyanaz? Csak a +ba van P meg N?
Tehát akkor használhatom eggyütt a profitoval? Nem vasznek össze? Csak mert nem akarom kihajítani.

Attila

Ha már meg van a profitó akkor használd el , aztán majd átnyergelhetsz a sima TPN. -re.
A TPN-ben van a vas -réz stb nyomelemek a TPN+ -ban pedig a nitrát -foszfát.
A "sima " profitóban is hasonló anyagok vannak mint a nem pluszos TPN.-ben.

_________________
Kép


2011. szeptember 12., hétfő 20:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 10., szombat 20:25
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Szia Papó, köszönöm a választ, már nagyon vártam :P
Akkor a carbót egyenlőre nem használom. Alga csak a talaj meg az üveg között van. Barna.
A felét felvettem? Tehát mid a kettőt kéne használni? Tropica Plant Nutrition+ , Tropica Plant Nutrition
A kettő nemugyanaz? Csak a +ba van P meg N?
Tehát akkor használhatom eggyütt a profitoval? Nem vasznek össze? Csak mert nem akarom kihajítani.

Attila


2011. szeptember 12., hétfő 20:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
attila978 írta:
Sziasztok!
Még új vagyok itt a fórumba és a boltba is csak csütörtökön voltam először, de elég megyőző volt, nagyon jól néz ki minden, szép.
Vettem nálatok Tropica Plant Nutrition+ 100 ml-es tápot. Azt mondtátok, hogy mellette lehet használni a profitot is. Nem lesz ez káros?
Mivel a TPN+ ba is megtalálható minen ami a profitoban.
Azért vettem a +t mert abban van Foszfor meg Nitrogén is. Egy másik fórumban ugyanis azt tanácsolták hogy azt a kettőt kéne pótolnom, miven a profitoban ez nincs benne.
Paraméterek.:
70L, Sera Floredepot táptalaj, 1-3mm gyöngykavics szerüség, Eheim 2010 belsőszűrő, most 2*15w 830 as cső van de jövőhéten már 3*15w (2*6400k+1*8500k),
Easy-life profito napi 1ml, Easy-life carbo napi 2ml. 2heti 33% vízcsere.
Növény hiánytünete: Pl.: az indiai vizicsillagnak lukadnak a levelei mejd el is hullanak. Ez így megy lentről felfele.
Kép

Nemrég televolt csigákkal de sikerült kiszedni a nagy részét. Mára csak párdaram fickánozik.
!

Most raktam még bele Hemianthus callitrichoides ''Cuba''. kiváncsi vagyok hogy megmarad-e.

Üdv. Attila


Szia Atti !

A fenébe .. nem tudom eddig miért nem válaszoltam , nagyon elnézésedet kérem.
Az Easy-life carbo miatt hullanak a vizicsillagnak a levelei .

Ne használd ha nincs algád .Főleg az ecsetalgát tudod kiirtani a carbóval a többire kevésbé végleges megoldás.
A többivel nem lesz semmi gond , bár sokkal jobb lenne ha csak a Tropica tápjait használnád , ha már az egyik felét úgyis felvetted a tápok listájára.

_________________
Kép


2011. szeptember 12., hétfő 20:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 10., szombat 20:25
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Sziasztok!
Még új vagyok itt a fórumba és a boltba is csak csütörtökön voltam először, de elég megyőző volt, nagyon jól néz ki minden, szép.
Vettem nálatok Tropica Plant Nutrition+ 100 ml-es tápot. Azt mondtátok, hogy mellette lehet használni a profitot is. Nem lesz ez káros?
Mivel a TPN+ ba is megtalálható minen ami a profitoban.
Azért vettem a +t mert abban van Foszfor meg Nitrogén is. Egy másik fórumban ugyanis azt tanácsolták hogy azt a kettőt kéne pótolnom, miven a profitoban ez nincs benne.
Paraméterek.:
70L, Sera Floredepot táptalaj, 1-3mm gyöngykavics szerüség, Eheim 2010 belsőszűrő, most 2*15w 830 as cső van de jövőhéten már 3*15w (2*6400k+1*8500k),
Easy-life profito napi 1ml, Easy-life carbo napi 2ml. 2heti 33% vízcsere.
Növény hiánytünete: Pl.: az indiai vizicsillagnak lukadnak a levelei mejd el is hullanak. Ez így megy lentről felfele.
Kép

Nemrég televolt csigákkal de sikerült kiszedni a nagy részét. Mára csak párdaram fickánozik.
Most raktam még bele Hemianthus callitrichoides ''Cuba''. kiváncsi vagyok hogy megmarad-e.

Üdv. Attila


2011. szeptember 10., szombat 21:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
papó írta:
"csak nem EI szerint tápozok."Hanem ?


Még nem adtam nevet a tápozási módszeremnek. Legyen "Levinen optimal" a neve. :D
Tesztekkel lövöm be a referencia szinteket, melyeket sok híres akvárium tápozásának átlagolásából vettem. Ezek az értékek melyeket megadtam, mondjuk úgy, hogy "elterjedt" szintek. ;)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. augusztus 27., szombat 22:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
"csak nem EI szerint tápozok."Hanem ?

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 22:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
papó írta:
Levinen !
Most jut eszembe - jobb későn mint soha - , hogy a Te módszeredről semmit nem tudunk . :shock:


Ez az én módszerem: Po4: 0,8, No3: 3, Fe: 0,1
Ezek körülbelüli értékek, ezekre törekszem és csepegtetős tesztekkel lőttem be. A tesztel nem rendelkező elemek arányítva vannak mellettük. Igazából semmi ördöngösség. Az arányt én is korábban Tom Barr receptjéből vettem le, csak nem EI szerint tápozok.

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. augusztus 27., szombat 22:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Levinen !
Most jut eszembe - jobb későn mint soha - , hogy a Te módszeredről semmit nem tudunk . :shock:

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 22:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ez a tápozásos téma mindig is olyan volt, mint WC papír. Lehet nélküle is eredményeket elérni, de vele lényegesen könnyebb a dolgunk. Aztán, hogy a papírt ki hogyan, milyen hatékonysággal használja, az bizony már egyéni tapasztalat kérdése. Hogy a képletességet tovább bonyolítsam, ugye nem mindegy, hogy mit próbál az ember kezelni, mert van a gépzsír, amihez a világ tekercse sem elég, és van a csillagos ötös változat, amihez szinte a karton guriga is megfelelő.
Hát így van ez a növényeknél is. Nem mindegy mennyi és milyen fajtájú növényeket használsz, mert minden faj sajátos módon és tempóban veszi fel a tápanyagot. Van akinek gyorsabban kell több tápanyag (sok papír a gépzsír miatt) és vannak a lassú tápanyagfelvétellel rendelkező növények (akik néhány papírlapkával is beérik).
És hogy mást ne mondjak, az akvarisztikai világ is megosztott, csak úgy, mint a papírtartóra a papír felhelyezése. Van ugye akinek a rolni a fal felé tekeredik le és van akinek fordítva tekeredik. Ilyen a tápozás is. Használhatsz különböző termékeket, melyek ezt-vagy azt az adagolást igénylik (tekercs a falon effektus). Aztán ott van az EI, ami ha már a papír tárolásnál tartunk, mondjuk úgy, hogy a kagyló mellett vagy éppen a papír tárolására alkalmatos mittudomén fűtéscsövön, mosógépen tárolt változatot jelenti. Az is működik és emez is, a kérdés csak az, hogy a papírgyártók milyen sikerrel tudják eladni a terméküket. A végeredmény úgyis az, hogy a növényeid hellyel-közzel megkapják a (vélhetően szükséges és elégséges) tápanyagrészüket, a többi már csak kiegészítés. Miből mennyit adagolsz, prémium termék vagy "alsópolcos". Vigyáz a környezetre vagy a kiotói egyezményen kívül esik, miazmás....

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 21:28
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron