Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 21:46



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 PO4 és NO3 szint 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 18:15
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
altalanos-beszelgetes/kerdesek-t7.html
Johnifiú írta:
a fosfot arra használom hogy tudjam tartani 1:10, 1:13 arányt tegnapi mérés alapján a Po4 0,2-0,3 az No3 4 körül volt.
papó írta:
Nem hiányod van hanem többleted .
Foszfáttöbbleted

A tünet alapján annak látszik, de ez csak relatív többlet, mert önmagában a 0,2-0,3 ppm egyáltalán nem sok, bárcsak nálam lenne ennyi.
Ilyen alacsony értéknél kipróbálhatna egy tágabb (1:15-1:20) arányt , vagyis növelhetné a NO3 mennyiségét.


2015. szeptember 27., vasárnap 18:18
Profil

Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 18:15
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
edesvizi-novenygondozas/uj-micro-novenyi-tap-t1153.html
Zel írta:
Csapvízem foszfát tartalmát sajnos nem ismerem.

Általában nem több 0,5 ppm-nél (Dunaújváros 0,3 ppm). Kivétel a Fejérvíz egyes ellátási területei, ahol polifoszfáttal kezelik, ott a PO4 szint 2 ppm felett van. Tudomásom szerint a többi vízmű nem alkalmazza.

pepe0419 írta:
nekem van 30+ neon, etetek bőven, és mégis 0. Lehet, hogy africana elnyeli

Igen, bizonyos aktív talajok (ADA, Aquatic Nature) képesek erre, ameddig nem telítődnek.


2015. szeptember 27., vasárnap 17:40
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
olvastam hogy bizonyos dolgokbol kilehet keverni. De őszintén szolva annyira nem vagyok meg szakertője a dolgoknak. az oldalon megtalálható ez a macrotáp ?


2014. november 22., szombat 8:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
Helló all! :pápá:

Érdeklődnék a lentebb látott táblázattal kapcsolatba. Ha jol ertelmezem akkor az arány kb 1:10 PO4 és NO3 között.
használok macro tápot viszont nekem ezek az értékek, a bizonyos macro előírt adagolása mellett az egekben volt valamint közel se ilyen arányú.
A kérdésem az lenne, hogy van e olyan táp ami ezt az arányt követi, vagy lehet e valamiből kotyvasztani amivel ez az arány tartható ?

Szia !
Üdv a fórumon !
Igen jól értelmezed .

Amennyiben használunk macrot annak aránya a PO4 és NO3 között 1:10 - 1 : 13 között kell lennie.Ha ez eltolódik ,sok nem kívánatos alga megjelenhet.
Nálunk ilyen arányban összeállított macro kapható , de megfelelő alapanyagokból Te is ki tudod keverni .
50 gr KNO+ 5 gr PO4 -12 gr K2SO4.
Gyerünk Peti .

_________________
Kép


2014. november 21., péntek 21:13
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
Helló all! :pápá:

Érdeklődnék a lentebb látott táblázattal kapcsolatba. Ha jol ertelmezem akkor az arány kb 1:10 PO4 és NO3 között.
használok macro tápot viszont nekem ezek az értékek, a bizonyos macro előírt adagolása mellett az egekben volt valamint közel se ilyen arányú.
A kérdésem az lenne, hogy van e olyan táp ami ezt az arányt követi, vagy lehet e valamiből kotyvasztani amivel ez az arány tartható ?


2014. november 20., csütörtök 20:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
hzshalas írta:
Tegnap este méricskéltem pár dolgot az akváriumban, többek között a foszfátot is. A mérés szerint 3mg/l lett. Szerintem kicsit sok, bár nem is tudom pontosan, hogy mennyi lenne a jó érték? Van ecsetalgám, gondolatom, talán magas ez az érték, azért. Ha így van mivel lehet csökkenteni? Pár adat: Akva 112l, táp papó féle napi 5ml+5ml micro+4ml liquid carbo. Vízcsere kétheti 20%. Fény 50w led reflektor, co2 megy. Szerintetek?

Szerintem térj át a heti vizcserére.
Ami legalább a Te akvádnál 50liter legyen, akkor nem lehet vele gond.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 7., hétfő 12:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem lehet , hogy sok hal van az akváriumba és egy picit túl vannak etetve ?
A táp nem okoz ilyen mértékű foszfátot.
Lehet kapni Sera phosvec nevü készítményt ami egyből lecsökkenti a foszfát szintedet.
Heti többszöri vízfrissítéssel is lejjebb tudod tornázni.

_________________
Kép


2013. január 7., hétfő 11:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Tegnap este méricskéltem pár dolgot az akváriumban, többek között a foszfátot is. A mérés szerint 3mg/l lett. Szerintem kicsit sok, bár nem is tudom pontosan, hogy mennyi lenne a jó érték? Van ecsetalgám, gondolatom, talán magas ez az érték, azért. Ha így van mivel lehet csökkenteni? Pár adat: Akva 112l, táp papó féle napi 5ml+5ml micro+4ml liquid carbo. Vízcsere kétheti 20%. Fény 50w led reflektor, co2 megy. Szerintetek?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. január 7., hétfő 9:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Peti írta:
Üdv Mindenkinek! Az értékek mérését este végeztük el, mert általában sajnos csak ekkor van időnk! A napi tápadagolásra, vagy reggel, vagy a déli órákban szoktuk időt szakítani! Viszont ezt a nitrát foszfát arányt nem igazán értem! Mi lehet az oka, hogy ennyire lecsökkent ez a két érték???? Illetve mitől lehet az, hogy a foszfát nagyon magas a nitrát szint viszont nulla??? Mi okozhatja ezt????

Nem emlékezem , hogy mivel is tápozod az akváriumot.
A lécsökkenésnek az az oka , hogy a növények felhasználják és nagy részben a nitrát ugye át is alakul a foszfátot csak felszívni képesek a növények.
A csapvizetekben ezek szerint aránytalanul sok foszfát van.
A

_________________
Kép


2012. október 19., péntek 21:06
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Üdv Mindenkinek! Az értékek mérését este végeztük el, mert általában sajnos csak ekkor van időnk! A napi tápadagolásra, vagy reggel, vagy a déli órákban szoktuk időt szakítani! Viszont ezt a nitrát foszfát arányt nem igazán értem! Mi lehet az oka, hogy ennyire lecsökkent ez a két érték???? Illetve mitől lehet az, hogy a foszfát nagyon magas a nitrát szint viszont nulla??? Mi okozhatja ezt????


2012. október 19., péntek 21:00
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron