Pontos idő: 2024. április 19., péntek 12:28



Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 Új micro növényi táp 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. május 21., csütörtök 8:23
Hozzászólások: 3
Papó! Ezekről a csodaszerekről szeretnék kérdezni (TF Planter, TF Macro,). Az érdekelne lehet-e tudni, hogy ezeket a tápokat használva, egységnyi adag belőlük mekkora mg/l-vel növeli a vízben megtalálható tápanyag mennyiséget? Pl az én esetemben magas nitrát, és foszfát szint, valamint lehetséges vashiány miatt átálltam a TF tápokra.
TF planter adagolás az ajánlott 11 ml/hét.
Én napi tápozást használok 1,5 ml/nap, viszont ekkora mennyiség mellett 0-ás vas szint lett mérve. Illetve nem lett :)
Ami a TF MACROT illeti az jócskán vissza lett véve, a korábbi napi 5-6 ml helyett, csak 1-et adagoltam. Az eredmény nitrát 0 , foszfát szint még magas az 1.
Mivel tesztem nincs és hosszú távon nem szeretném hetente mérettetni a víz paramétereket ezért nagyon megkönnyítené a dolgot.
Érdekes hogy pl az Aqua Line Fe dobozán már szerepel ez az adat, az 1ml/100l 0.2mg/l-vel dobja meg a vas koncentrációját.
Ha megtalálhatóak ezek az adatok már a fórumon elnézést, minden általam témába vágót átolvastam de, sehol se találtam.

Előre is köszönöm


2015. szeptember 18., péntek 12:26
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A holland akváriumot fotózás után széjjelszedtem .
Az eredeti berendezésnél a Tf plantert alapjáraton adagoltam és a növények hibátlanok voltak .
Alga semmilyen formában nem jelentkezett.
Most más növényekkel kiegészítve a maradék növény kollekció és bizony jelentkezett néhány kellemetlen jövevény.
A legbosszantóbb a poralga volt ami kezdte ellepni a finomabb növények leveleit .
Bár a mérésnél minden érték rendben lévőnek tűnt , még sem sikerült visszaszorítani igazán a poralgát.
A múlt héten úgy döntöttem , lesz ami lesz megkétszerezem a Tf planter adagolását.
Az eddigi pici bubizás után a növények elkezdték ontani az oxigént és mára a poralga visszavonult.
Tehát ugyan az , az akvárium , majdnem ugyan olyan növényekkel, mint ezt megelőzően , teljesen másképpen működik .

_________________
Kép


2015. augusztus 17., hétfő 18:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
ilkb írta:
Szépen fejlődnek a növények, de ki akarom próbálni a TF tápokat, mert nagyon sokan dicsérik őket.


Remélem Te sem fogsz csalódni ...:)

_________________
Kép


2015. augusztus 4., kedd 22:07
Profil

Csatlakozott: 2015. március 25., szerda 20:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szépen fejlődnek a növények, de ki akarom próbálni a TF tápokat, mert nagyon sokan dicsérik őket.


2015. augusztus 4., kedd 22:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
ilkb írta:
Most GA micro / macro van, de ha elfogy TF micro / macro lesz :)


Majd látod érdemes -e váltani ...
Lehet , hogy a mostani felállás a nyerő .. :hogyis?:

_________________
Kép


2015. augusztus 4., kedd 22:00
Profil

Csatlakozott: 2015. március 25., szerda 20:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kaposvár
Most GA micro / macro van, de ha elfogy TF micro / macro lesz :)


2015. augusztus 4., kedd 21:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
ilkb írta:
papó írta:
ilkb írta:
Papó! Az "Aqua Line Fe" vasat naponta vagy hetente kell a honlapon megadott mennyiségben adagolni? Köszönöm.


Minden vízcserekor érdemes .
A boltban legalább is ez vált be a legjobban . De olyan kevés kell belőle , hogy a naponkénti adagolás talán gondot is jelent .

Köszönöm a gyors választ. Hetente adagolva 5 ml/200 literre nagyon gazdaságos a táp :)

No igen , de ez csak vas .
Mi a bázis ? Milyen többi micro és macro elemeket adagolsz ?

_________________
Kép


2015. augusztus 4., kedd 21:39
Profil

Csatlakozott: 2015. március 25., szerda 20:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kaposvár
papó írta:
ilkb írta:
Papó! Az "Aqua Line Fe" vasat naponta vagy hetente kell a honlapon megadott mennyiségben adagolni? Köszönöm.


Minden vízcserekor érdemes .
A boltban legalább is ez vált be a legjobban . De olyan kevés kell belőle , hogy a naponkénti adagolás talán gondot is jelent .

Köszönöm a gyors választ. Hetente adagolva 5 ml/200 literre nagyon gazdaságos a táp :)


2015. augusztus 4., kedd 21:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
ilkb írta:
Papó! Az "Aqua Line Fe" vasat naponta vagy hetente kell a honlapon megadott mennyiségben adagolni? Köszönöm.


Minden vízcserekor érdemes .
A boltban legalább is ez vált be a legjobban . De olyan kevés kell belőle , hogy a naponkénti adagolás talán gondot is jelent .

_________________
Kép


2015. augusztus 4., kedd 21:30
Profil

Csatlakozott: 2015. március 25., szerda 20:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kaposvár
Papó! Az "Aqua Line Fe" vasat naponta vagy hetente kell a honlapon megadott mennyiségben adagolni? Köszönöm.


2015. augusztus 4., kedd 21:20
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron