Pontos idő: 2024. április 26., péntek 0:26



Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 Új micro növényi táp 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem tudjuk egy kaptafára lerendezni a választ a kérdésre .
Minden aljzat más-és más.
A Tropica úgy állította össze a talajt , hogy bőven legyen tápanyag a friss indításnál .
Az első két hétben nem adagolnék macrot csak micro tápokat.
Az akváriumaimat az első perctől kezdve legalább 6-7 órán át világítom .
Az első két hétben érdemes egy 40-50 % vízfrissítést végezni.

_________________
Kép


2015. július 8., szerda 10:44
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Papó, Te mit javasolsz? Tropica aljzat lesz....

_________________
Kép Kép Kép


2015. július 8., szerda 7:47
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
A Papó féle macro megy.

_________________
Kép Kép Kép


2015. július 6., hétfő 8:51
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
friz74 írta:
Teljesen új aljzat, a manadot cserélem. Jelenleg egy nyomás TF planter megy és 1ml macro naponta. Akkor ez maradhat? Vagy adjam a felét?


Az 1 ml macro nekem semmit nem mond, bocsánat. Melyik macroból? Mi van benne és mennyi?

A TF táp 1 nyomás/nap az jó, gyári adagolás, visszafogott stílusban.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. július 6., hétfő 8:46
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Teljesen új aljzat, a manadot cserélem. Jelenleg egy nyomás TF planter megy és 1ml macro naponta. Akkor ez maradhat? Vagy adjam a felét?

_________________
Kép Kép Kép


2015. július 6., hétfő 8:37
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
friz74 írta:
Jövő héten újraindítom az akit. Szeretném megkérdezni, hogy indításnál hogy adagoljam a tápokat? Tropica aljzat lesz, 0,78w/l marad egyenlőre, de ez majd később változik. 112l, lávakő, bejáratott szűrő, co2. Parvula mini, blyxa lesz a jelenlegi felállás. Rögtön adjam a tápokat(Tf micro-makro)? :roll:


Van pár dolog, amit figyelembe kell venni: az egyik, hogy a növények egyelőre gyökeret fejlesztenek, jóval kisebb a tápanyag igényük, mint egy kifejlődött gyökerű, levelet fejlesztő, szaporodó növénynek. A másik, hogy a vízben szinte semmi tápanyag nincs, mivel tök új. Saját tapasztalatom szerint minden agyagtalaj megköt több-kevesebb tápanyagot. A legtöbbet a Ca-ból, valamennyit Mg-ból és elég sokat a foszfátból. Továbbá az aktív talaj mellett gyakoribb vízcsere is kell, tehát sok - pl. táptalajból kioldódott - tápanyagot egyszerűen kiveszel a cserevízzel. Ha nem tápoznál az első x hétben, akkor mire a növény befejezi a gyökérnövesztési fázist és nekiállna a levélnövesztésnek/szaporodásnak nagyon alacsonyan lennének a tápanyag koncentrációk, ami sem a fénnyel, sem a CO2-vel nem lenne összhangban.

Egy akvárium indításakor mindenképpen célszerű kevés fénnyel kezdeni, ehhez állítani a CO2-t is, és akkor már a tápokat is.

A rizsa után a saját tapasztalat: minden akváriumot 8 illetve 10 óráig világítok. Kezdésnek 4 óra 2 hétig, 5 óra 1 hétig, 6 óra 1 hétig, 7 óra 1 hétig, és a 6. héttől megy a 8 óra. Ehhez van beállítva a CO2 is (1 órával elcsúsztatva a bekapcs-kikapcs), illetve ehhez mérten az első időkben feles tápot adagolok csak. (Azt nem merem leírni, hogy foszfátból az első 4 hétben viszont dupla mennyiséget adtam legutóbb (MÉRÉS mellett!), mert Papó leszedi a fejem... :D )

Edit: az aljzat új vagy visszakerül a régi?

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. július 6., hétfő 8:28
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Jövő héten újraindítom az akit. Szeretném megkérdezni, hogy indításnál hogy adagoljam a tápokat? Tropica aljzat lesz, 0,78w/l marad egyenlőre, de ez majd később változik. 112l, lávakő, bejáratott szűrő, co2. Parvula mini, blyxa lesz a jelenlegi felállás. Rögtön adjam a tápokat(Tf micro-makro)? :roll:

_________________
Kép Kép Kép


2015. július 6., hétfő 8:08
Profil

Csatlakozott: 2014. november 3., hétfő 20:59
Hozzászólások: 42
papó írta:
vricsinfo írta:
Hülyeséget mondtam, mert nem 30 %-al emeltem, csak 10%.

A heten nem, de a következő vízcsere után átállok a napi tápozásra.

40 ml tápot toltam hetente, így ebből napi 7 ml lesz. A sok hal miatt a macrobol pedig elkezdem napi 4 ml-el.

Nem szívesen kísérletezgetek, mert tényleg algamentes lett az akvárium. Viszont a növények növekedését lassúnak találom, amin jó lenne változtatni.

Pl. A ludwigia arcuata 3 hét alatt sem érte el a vízfelszínt.

A növények nem folyamatosan nőnek , hanem van náluk is egy periódus mikor csak stagnálnak .
Ebben az időszakban is "dolgoznak " a növényi sejtek , de ilyenkor terjeszkedik a gyökérzet az oldallevelek stb .
A felszínre való törekvést nagyban befolyásolja a világítás minősége is .
Sok esetben egy erős központi megvilágítás , bizony inkább mint egy sokkolja a növényeket a felszín felé való törekvésben mint ösztönözné.
De figyelembe kell azt is venni , hogy mocsári vagy vízalatti növényekről beszélünk.
Az arcuatanak nem kell elérni a vízfelszínt 1 hónap alatt sem , ha csak nem 20-25 cm vízoszlopról beszélünk.
Nem szabad türelmetlennek lenni .
/ha verseny akváriumot építünk akkor is a külalak a meghatározó , nem pedig a gyorsaság :) /
Egy kiegyensúlyozott sikeres dolgot szeretnél felborítani ....



Nem szeretném felborítani, csak a a tápváltásból adódó új lehetőségek mozgatják a fantáziám, ami miatt türelmetlen lettem.

Igazából az elmúlt három hétben bebizonyosodott, hogy

- a szűrés elegendő és a flow is megfelelő egyenlőre (kéthavonta takarítom és cserélem a perlont)
- a fény is rendben, a fényerő a maximumon, most a világítási időt tolom ki
- 50 % heti vízcsere mellett elegendő a heti tápozás.


Korábban is azt gondoltam, hogy felesleges naponta adagolni a tápot, kicsit túl van misztifikálva a dolog..


2015. június 24., szerda 9:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
vricsinfo írta:
Hülyeséget mondtam, mert nem 30 %-al emeltem, csak 10%.

A heten nem, de a következő vízcsere után átállok a napi tápozásra.

40 ml tápot toltam hetente, így ebből napi 7 ml lesz. A sok hal miatt a macrobol pedig elkezdem napi 4 ml-el.

Nem szívesen kísérletezgetek, mert tényleg algamentes lett az akvárium. Viszont a növények növekedését lassúnak találom, amin jó lenne változtatni.

Pl. A ludwigia arcuata 3 hét alatt sem érte el a vízfelszínt.

A növények nem folyamatosan nőnek , hanem van náluk is egy periódus mikor csak stagnálnak .
Ebben az időszakban is "dolgoznak " a növényi sejtek , de ilyenkor terjeszkedik a gyökérzet az oldallevelek stb .
A felszínre való törekvést nagyban befolyásolja a világítás minősége is .
Sok esetben egy erős központi megvilágítás , bizony inkább mint egy sokkolja a növényeket a felszín felé való törekvésben mint ösztönözné.
De figyelembe kell azt is venni , hogy mocsári vagy vízalatti növényekről beszélünk.
Az arcuatanak nem kell elérni a vízfelszínt 1 hónap alatt sem , ha csak nem 20-25 cm vízoszlopról beszélünk.
Nem szabad türelmetlennek lenni .
/ha verseny akváriumot építünk akkor is a külalak a meghatározó , nem pedig a gyorsaság :) /
Egy kiegyensúlyozott sikeres dolgot szeretnél felborítani ....

_________________
Kép


2015. június 24., szerda 7:53
Profil

Csatlakozott: 2014. november 3., hétfő 20:59
Hozzászólások: 42
Hülyeséget mondtam, mert nem 30 %-al emeltem, csak 10%.

A heten nem, de a következő vízcsere után átállok a napi tápozásra.

40 ml tápot toltam hetente, így ebből napi 7 ml lesz. A sok hal miatt a macrobol pedig elkezdem napi 4 ml-el.

Nem szívesen kísérletezgetek, mert tényleg algamentes lett az akvárium. Viszont a növények növekedését lassúnak találom, amin jó lenne változtatni.

Pl. A ludwigia arcuata 3 hét alatt sem érte el a vízfelszínt.


2015. június 24., szerda 6:02
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron