Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 21:39



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Canon 7D teszt videó 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Még egy érv a 7D mellett... :lol: :lol: :lol:
Nagyon durva!!! Elsírtam magam párszor... :lol: :lol: :lol:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 15., kedd 12:30
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Na itt van néhány próba kép...:) Ezek a képek ISO 3200-vel készítettük :shock: :shock: Még így is elhanyagolható volt a különbség... ;) ;)
Az 5D Mark II 24mm-es obival volt felvértezve :
Kép

Ugyanaz a beállítás 7D-vel és 17mm-es objektívvel /1.6x Canon/ kb 27mm-re jön ki...
Kép

Még többszörös nagyításban is korrekt!!! :D :D
5D
Kép

7D
Kép
ISO1250-nél nem volt különbség a képek között...:) :) :)

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. január 7., szombat 22:34
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
nem jobb... a vivitar nem az 1.4es fényerő miatt kellene, hanem mert olyan minőségűek benne a lencsék. néztem tesztképeket, és a két lencse között toronymagasan jobb a 35ös.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. január 3., kedd 16:57
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
novenyesakvariumok írta:
ha már a gondolatjátékot játszunk mi is kellene ha sok pénzem lenne: :lol: :lol: :lol:
a gépvázamat nem cserélném le, maradna a Pentax K-5
obinak meg:
1., Pentax SMC DA 16-50 mm / 2,8 ED AL [IF] SDM általános használatra
2., Vivitar 35MM F/1.4 HSM akvárium fotózásra
3., Sigma 120-300mm / F2.8 EX DG OS HSM általános teleobjektívként

sajnos nem lottózok, így a közeljövőben nem sok esély van rá :lol: :lol:


Sokan ragaszkodnak a jól beválthoz...:)
Én Canon vázzal kezdtem és ha lesz rá keret, akkor Canon is marad.... :pápá:

Szerintem a "1., Pentax SMC DA 16-50 mm / 2,8 ED AL [IF] SDM " akvárium fotózásra jobb, mint a "2., Vivitar 35MM F/1.4 HSM", így két obival megoldhatod az egészet. Az 1-es és 2-es számú variációval!!!
Az akvárium fotózásnál ritkán használunk ilyen blende nyílást...:))) és a 35mm Pentax szorzóval /1.5/ már 52.5mm...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. január 3., kedd 14:51
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
ha már a gondolatjátékot játszunk mi is kellene ha sok pénzem lenne: :lol: :lol: :lol:
a gépvázamat nem cserélném le, maradna a Pentax K-5
obinak meg:
1., Pentax SMC DA 16-50 mm / 2,8 ED AL [IF] SDM általános használatra
2., Vivitar 35MM F/1.4 HSM akvárium fotózásra
3., Sigma 120-300mm / F2.8 EX DG OS HSM általános teleobjektívként

sajnos nem lottózok, így a közeljövőben nem sok esély van rá :lol: :lol:

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. január 3., kedd 12:44
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
novenyesakvariumok írta:
Szia, igazából egyet is értek veled, meg nem is.
A full frame előnye a zajban fog kijönni. Feltolhatod az ISOt az egekig, hogy rövidebb záridőkkel tudjál fotózni, nem fognak bemozdulni a halak, sem a növények.
(Bár a Pentaxommal is simán fotózok 3200 ISOval, elfogadható zajszint mellett...)
Másik észrevételem pedig, hogy akváriumban a legtöbbet úgysem használnak AF-t, akkor meg minek az 1D fejlett AF rendszere. Az üveg mindenképp átveri az AF rendszert valamennyire, és nem lesz tűéles képed. (Főleg ha nem kristálytiszta az üveg) Ha az ár nem számítana én inkább 5D-t választanék, de tény, hogy drágább.


Helló, Egyet értek, meg nem is!!! :)))
Az FF valóban kisebb képzajjal működik, de... De!
Nincs olyan nagy differencia!!! Csak egy hajszálnyi!! Amit írtál, hogy 3200 ISO-val is korrekt képeket ad... Ezeknél az újabb gépeknél már sokkal kisebb a képzaj...
Nagy vakukkal az ISO-t elég alacsony szintre le lehet vinni, akár 100-ra :mrgreen: :mrgreen:
De 200-600 ISO-nál nincs különbség a két gép között...
Keresgélek majd a képeim között teszt képeket amiket csináltunk.... :idea: :idea:
A statikus akvárium fotózásnál mindegy, hogy milyen az AF rendszer, de a hétköznapi életben, a természet fotónál, sport fotónál, stb igenis sokat számít!!!
Ha valóban több pénzem lenne akkor biztos 5D lenne a favorit...
Játszunk a gondolattal és ha sok pénzem lenne, akkor a táskámban lapulna egy CANON 5D Mark II 24-105 L obival és egy CANON 7D 70-200 L obival... :lol: :lol: :lol: :lol:
Na ez egy jó páros lenne... :lol: :lol:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. január 3., kedd 11:54
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Szia, igazából egyet is értek veled, meg nem is.
A full frame előnye a zajban fog kijönni. Feltolhatod az ISOt az egekig, hogy rövidebb záridőkkel tudjál fotózni, nem fognak bemozdulni a halak, sem a növények.
(Bár a Pentaxommal is simán fotózok 3200 ISOval, elfogadható zajszint mellett...)
Másik észrevételem pedig, hogy akváriumban a legtöbbet úgysem használnak AF-t, akkor meg minek az 1D fejlett AF rendszere. Az üveg mindenképp átveri az AF rendszert valamennyire, és nem lesz tűéles képed. (Főleg ha nem kristálytiszta az üveg) Ha az ár nem számítana én inkább 5D-t választanék, de tény, hogy drágább.
Mutatok egypár képet a tegnapi 70-200as fotózásról:
Kép
Kép

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. január 3., kedd 11:16
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
N-dee írta:
Ha már ennyit áldozik valaki egy gépvázra, akkor érdemesebb egy ilyet venni, a maga kis FF okozta előnyeivel. Ezzel már tényleg klasszisokkal jobb/zajtalanabb és részletgazdagabb képet lehet készíteni és a nagylátószög nyújtotta finomságok is kihasználhatóak ultra wide lencsék nélkül is:
http://pixinfo.com/fgep/Canon_EOS-5D_Mark_II

Ez a gép kb. egy százassal drágább a 7D-nél, de ebben az árfekvésben ez szerintem már nem mérvadó. Azt ne felejtsük el egyik gép esetében sem, hogy a 18, illetve 21 Mpixel kiszolgálásához kell ám megfelelő minőségi optika is, ami sokszor többszöröse lehet a váz árának ;) Az 50-100 ezres obik java része felejtős már ezeknél a szenzoroknál, mert nem tudnak elegendő információt tolni a sok millió pixel nyújtotta lehetőség kihasználásához. Magyarul gyengébb obikkal a gépváz, képminőségben nyújtotta lehetőségeinek felét sem tudjuk kihasználni. Tehát ilyen gépet szerintem annak érdemes venni, akinek van utána még jó pár száz ezrese, minőségi obikra is.


Ellent kell, hogy mondjak...:) :) :)
Mint köztudott az 5D Mark II újonnan kb~520 és 706 ezer közé taksálható... :shock: :shock: :shock: Használtan is majdnem 500....
A 7D 374 és 489 ezer közé tehető, de mivel pár évvel idősebb így hozzá lehet jutni már 220-ért...
Hála istennek volt alkalmam kipróbálni mind kettőt, mert az egyik barátomnak van két ilyen gépe. Pontosan azért mert a két szenzor miatt más a szorzó szám... Az Canon APSC-nél van 1.6-os szorzó. A FF-nél meg a nagylátószög jöhet jól... :pápá: :pápá: :pápá:
Hidd el hogy nem volt akkora képzaj és nem volt annyival részletgazdagabb a kép. Számítógépen vettük szemügyre /tüzetesen/ a képeket. Az 7D-hez is nyújtanak már nagylátószöget /pl Tamron 10-20mm/
Rengeteg tesztet és véleményt elolvastam a két géppel kapcsolatban és millió tesztképet, de így tudtam saját véleményt mondani a gépekről, mivel ugyan olyan szituációkban készítettem képeket!!!!
Az biztos, hogy ha tökéletesen ki akarjuk aknázni gépeink technikáját akkor jó obik kellenek hozzá...
Én kibékülnék egy használt 7D + 24-105mm L + 70-200mm L konfigurációval... :o :o :geek: :geek: :geek: / minden hétvégén lottózom :lol: :lol: :lol: /

novenyesakvariumok írta:
n-dee: telitalálat, jól látod..Ezeknél a gépeknél már nem a gép, hanem az objektív a korlátozó tényező. (valahol 10 Megapixel felett ez a helyzet...)
Amugy a hatalmas előnye az 5D nek a 7D hez képest, hogy az már full frame gép, magyarul nagyobb méretű a szenzora. Az akvarisztikában viszont ezt soha sem fogod kihasználni. Amugy sztem akvárium fényképezéshez nem kell feltétlenül ultra wide lencse, pont tegnap próbáltam a 70-200as obimmal akváriumot fényképezni, a szoba másik végéből... Szoba elsötétít, és a halak semmit nem látnak abból, hogy a szoba másik végén ücsörögsz, így természetesebben mozogtak, és olyan dolgokat is csináltak, melyet ha látják, hogy ott vagyok, nem tesznek.
Személyes megjegyzésem a dologhoz: A 7Ds Canonnál értelmesebben is el lehetett volna költeni azt a pénzt, és jobb fényképezőt venni azon az áron, de ez fényképészeti hitvita, nem akvarisztizálás.


Az valóban igaz, hogy a FF nagyobb szenzora jobb képeket készít, de valljuk be, hogy élőben ez a különbség csak egy hajszál, ha megnézel referencia képeket!!! Ez a nagyításoknál jelentkezik csupán!!!
Az köztudott, hogy a 7D-nek fejlettebb az AF rendszere /az 1D-ből örökölte/ és majdnem kétszer olyan gyors mint az 5D... :geek: :geek:

Azt látom, hogy több akvakertész használ FF-es gépet a fényképezéshez. Itt főleg azokról beszélek akiknek a blogjaik találhatók meg a neten és a világ élmezőnyéhez tartoznak szerte a világon...

Én is próbáltam 70-200-as obival távolabbról fotózni és érdekes eredményeket kaptam... Amit mondtál, hogy a halak bátrabbak voltak mint mikor ott ültem, de ezt már kompenzáltam egy távkioldóval :shock: :shock:
Azt azért hozzá kell tenni, hogy a 70-200-as obi nem szerencsés választás akvárium fényképezésre, mivel ott a nagyobb látószög felé kell törekedni. /a teleobjektív összehúzza a képet/ :geek: :geek:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. január 3., kedd 10:34
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
n-dee: telitalálat, jól látod..Ezeknél a gépeknél már nem a gép, hanem az objektív a korlátozó tényező. (valahol 10 Megapixel felett ez a helyzet...)
Amugy a hatalmas előnye az 5D nek a 7D hez képest, hogy az már full frame gép, magyarul nagyobb méretű a szenzora. Az akvarisztikában viszont ezt soha sem fogod kihasználni. Amugy sztem akvárium fényképezéshez nem kell feltétlenül ultra wide lencse, pont tegnap próbáltam a 70-200as obimmal akváriumot fényképezni, a szoba másik végéből... Szoba elsötétít, és a halak semmit nem látnak abból, hogy a szoba másik végén ücsörögsz, így természetesebben mozogtak, és olyan dolgokat is csináltak, melyet ha látják, hogy ott vagyok, nem tesznek.
Személyes megjegyzésem a dologhoz: A 7Ds Canonnál értelmesebben is el lehetett volna költeni azt a pénzt, és jobb fényképezőt venni azon az áron, de ez fényképészeti hitvita, nem akvarisztizálás.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. január 3., kedd 9:33
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Ha már ennyit áldozik valaki egy gépvázra, akkor érdemesebb egy ilyet venni, a maga kis FF okozta előnyeivel. Ezzel már tényleg klasszisokkal jobb/zajtalanabb és részletgazdagabb képet lehet készíteni és a nagylátószög nyújtotta finomságok is kihasználhatóak ultra wide lencsék nélkül is:
http://pixinfo.com/fgep/Canon_EOS-5D_Mark_II

Ez a gép kb. egy százassal drágább a 7D-nél, de ebben az árfekvésben ez szerintem már nem mérvadó. Azt ne felejtsük el egyik gép esetében sem, hogy a 18, illetve 21 Mpixel kiszolgálásához kell ám megfelelő minőségi optika is, ami sokszor többszöröse lehet a váz árának ;) Az 50-100 ezres obik java része felejtős már ezeknél a szenzoroknál, mert nem tudnak elegendő információt tolni a sok millió pixel nyújtotta lehetőség kihasználásához. Magyarul gyengébb obikkal a gépváz, képminőségben nyújtotta lehetőségeinek felét sem tudjuk kihasználni. Tehát ilyen gépet szerintem annak érdemes venni, akinek van utána még jó pár száz ezrese, minőségi obikra is.


2011. október 21., péntek 21:46
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron