Pontos idő: 2024. április 19., péntek 8:22



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
 Fotózás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Asssszem rájöttem.Eddig nem mertem a gépet magasabb iso-n dolgozni,csak 50-100-on,mert zajos lesz.200-ra állítottam most,sokkal jobb lett a kép,nem folyik úgy össze a zöld.A színtelítettségen is állítottam. Ezáltal rövidebb zársebességgel lehet lőni a képet.Jelenleg megy a co2,úgyhogy az bezavar,meglátjuk milyen lesz , ha nem lesz bubis az aki.

_________________
KépKép


2011. október 4., kedd 19:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
bevi írta:
Ma tudtam meg, hogy Levinen mivel fotózta az aksiját... :o :o :o
Rá kellett jöjjek, hogy velem és a tudásommal vannak komoly gondok..... :evil: :evil:
Nagyon jók lettek az akvárium képei...
Nem beszélve a Fissidens-ről készített macróját...
Lehet, hogy nem minden a nagy fény és a minél drágább gép. Egy jól kiválasztott gép és egy ügyes fotós csodákra képes...

Akkor ahogy mondják "nem a gépben van megint a hiba hanem a felhasználóban".
:lol: :D

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 4., kedd 16:16
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Ma tudtam meg, hogy Levinen mivel fotózta az aksiját... :o :o :o
Rá kellett jöjjek, hogy velem és a tudásommal vannak komoly gondok..... :evil: :evil:
Nagyon jók lettek az akvárium képei...
Nem beszélve a Fissidens-ről készített macróját...
Lehet, hogy nem minden a nagy fény és a minél drágább gép. Egy jól kiválasztott gép és egy ügyes fotós csodákra képes...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 3., hétfő 10:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 15., péntek 12:46
Hozzászólások: 30
Ennyi fénnyel kell csinálni képeket az akiról?
Nem semmi!?
Bár tegnap láttam a rakparti váltófutáson nagggyon komoly gépeket!!!
A közeljövöben tervezem én is,hogy veszek egy komoly gépet-felszerelést...
Ötlet? Segitsetek...
bevi írta:
Ráadásul ezen a képen nincsen fent minden refi!!!
Ezen a képen van fent 618 Watt :ugeek: :ugeek:
Megpróbálom megkeresni majd azt a képet amin az összes világítás fent van.
Ennyi fénnyel már lehet szűk blende/rövid záridő variáció!!!


2011. október 3., hétfő 9:20
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Ráadásul ezen a képen nincsen fent minden refi!!!
Ezen a képen van fent 618 Watt :ugeek: :ugeek:
Megpróbálom megkeresni majd azt a képet amin az összes világítás fent van.
Ennyi fénnyel már lehet szűk blende/rövid záridő variáció!!!

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 2., vasárnap 10:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Nem semmi technika!
:shock: :o

Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 2., vasárnap 9:19
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Éjszaka nézegettem néhány akvakertész fotóit és Az UKAPS-on találtam meg Mark Evans aksiját.
Ő nemcsak növényezik, hanem fotós is egyben....

Az akvárium fejlődése alatt folyamatosan próbált mindenféle beállítást. Fekete,fehér, világoskék háttér, stb.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... &start=290

Az akvárium 120x45x45 243L
Ehhez társított 4x54W T5 = 218 vatt

A megfelelő mélység élességű/ rövid záridejű képhez természetesen az eredeti fény kevés így még fölé tett 2x200W stúdió vakut... Az UKAPS-on még láttam képet amikor nemcsak a két stúdió vaku, hanem nagy teljesítményű lámpák is voltak az akva felett. Sajnos ezt már most nem találtam meg :cry: :cry: :cry: Szerintem a fotó kedvéért használt 800W-1000W körül :idea: :idea: ;)
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... &start=300


Itt pár kép a végleges aksiról.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... &start=390

Ez pedig az akvárium videó :


_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 2., vasárnap 8:21
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
check írta:
Szia bevi!
Fantasztikusak a képek! Persze mindent lehet fokozni a végtelenségig....
Ami hirtelen eszembe jutott:
Ha jó géped van akkor az ISO 1600 nem is olyan nagy gáz, mert a képzaj csak a nagyított képeken fog megjelenni...
Ha lehet a gépedre külső vakut csatlakoztatni azzal még sokat lehetne kísérletezni... A vakut különböző szögbe, és távolságból az akvárium fölött elsütni, és akkor nem csillan vissza az üvegen... Persze a vaku megfelelő használata már külön művészet, de ezt talán már tudod Te is...
Gondolom állványt, és önkioldót használsz... :idea:

Photoshop ide -vagy oda... Jó, hogy van! A legjobb gép sem adja vissza azt amit az emberi szem produkál... Én a helyedbe még azzal is játszanék, hogy alulexponálnám a képet (= rövidebb záridő!!), majd photoshopal utólag feltolnám a fényerőt (esetleg a kontrasztot is)...


A gépem nem a legújabb, de ehhez szerintem elégnek kéne lennie...CANON 20D.
Az a baj, hogy 1600 as ISO mellett sz.tem nagy a képzaj. Nem kéne többet használni 800-nál... Viszont olvastam róla, hogy van egy program ami képes a képzaj nagy részét eltüntetni... :?: :?: :?:
Próbáltam külső vakot távkábellel az akvárium fölé irányítani, de sajnos nem hozott tökéletes eredményt... :( :(

Állvány és távkioldó van.
Photoshop sem volt tökéletes megoldás. Az alulexponált kép fényerejét növelve az árnyékos részek világosodta, de a fényes részek viszont túlexponáltnak tűntek... :( :( :?

SlyChocolate írta:
check írta:
Szia bevi!
Fantasztikusak a képek! Persze mindent lehet fokozni a végtelenségig....
Ami hirtelen eszembe jutott:
Ha jó géped van akkor az ISO 1600 nem is olyan nagy gáz, mert a képzaj csak a nagyított képeken fog megjelenni...
Ha lehet a gépedre külső vakut csatlakoztatni azzal még sokat lehetne kísérletezni... A vakut különböző szögbe, és távolságból az akvárium fölött elsütni, és akkor nem csillan vissza az üvegen... Persze a vaku megfelelő használata már külön művészet, de ezt talán már tudod Te is...
Gondolom állványt, és önkioldót használsz... :idea:

Photoshop ide -vagy oda... Jó, hogy van! A legjobb gép sem adja vissza azt amit az emberi szem produkál... Én a helyedbe még azzal is játszanék, hogy alulexponálnám a képet (= rövidebb záridő!!), majd photoshopal utólag feltolnám a fényerőt (esetleg a kontrasztot is)...

Hát elég jó gépe van Bevi kollégának.
Canon ha jól láttam, tudod az a "vállról indítható" fajta.
:D
Jut eszembe Bevi, mivel cserélhető obijektíves a géped.
Véletlenül nem árulnak hozzá valami spec lencsét aminek sokkal nagyobb a fényereje mint ami mostaninak?
Így kisebb/rövidebb záridő mellett is elég fényt képes összegyűjtve szép képet alkotni.


Hát lencséket lehet hozzá kapni, csak sajnos isten pénze nem lenne elég hozzá...:)
A kis fényerejű obik macro fotóknál jelentenek előnyt, mivel ott a blende lehet elég tág /1.4-2.8/ Egy jó kis macro obi-t be kell, hogy szerezzek a közeli képek készítéséhez...
Ha az akváriumról akarok teljes átfogó képet /nagy totált/ akkor azt, csak kicsi blendével /18-20-22-stb/ csinálhatom... Így érhetjük el, hogy mindenhol éles legyen a kép az elejétől a hátuljáig....

Valamelyik nap megpróbálom az aksi mindkét oldalát, majd a hátulját szépen bevilágítani...:) Szerintem annak már elégnek kell lenni ahhoz, hogy megemelhessem a záridőt...

Az tuti, hogy egy kisebb akut, vagy egy nanot könnyebb bevilágítani...

Két kép az ADA stúdióról :


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. október 2., vasárnap 0:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Mivel sokan vagyunk akik megküzdünk egy-egy jó kép elkészítéséért így szeretném ha ebben a topicban kibeszélnénk a témát.
Megosztva egymással a hasznos infókat a fotózással kapcsolatban.
A téma indítója ebben a topicban található.
http://forum.tropicalfish.hu/viewtopic.php?f=35&t=127&p=4660#p4621

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. október 1., szombat 18:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron