Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 17:59



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 Objektív vásárlási segítség. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428


Szia nekem is van egy 50/1.8-am de nem való akvárium fotózásra 35-40 mm f8-11 rekesz hogy teljes mélység éles legyen ehhez a fény nagyságával megegyező zársebesség .


2015. augusztus 19., szerda 20:20
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Sokan szeretik ennek a lencsének az elődjét.

http://technet.hir24.hu/megapixel/2015/05/11/itt-a-canon-ujdonsaga-melyre-sokan-vartunk/
http://www.fotoklikk.hu/cikk/az-uj-canon-ef-50mm-f18-stm-objektiv


2015. május 16., szombat 10:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 17:33
Hozzászólások: 13
zsotyi írta:
Kérdésem lenne még,hogy az ilyen obi megfordítós,közgyűrűs,előtét lencsés megoldások mennyire használhatóak ezzel a kitobival?Érdemes ebben az irányban gondolkodni?
Köszi előre is!


Ha nem kell brutál nagyítás akkor akár egy dioptriás /+1+2+3+10/ előtét lencsét is rácsavarhatsz az obi elé.

A következő a közgyűrű sor ami már megdobja elég jól, kicsit levesz a fényerőből de jól használható.

A fordítás szerintem akváriumhoz nem a legjobb, macerás, nem tudod "csavarni" az obit, mert fekete kör lesz a kép szélein.tehát csak fix távon használható.

A legdurvább a közgyűrű+ arra ráfordítani az obit.
Igaz én egy sony 18-70-el próbálkozom, az ilyet tud :D :

Kép


2015. március 28., szombat 16:20
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
zsotyi írta:
Láttam olyan fordító szettet melyhez adnak egy védőlencsét is a kifordított obi végére,így nem kell tartani a porosodástól,sérüléstől.

Ha netán ismét ráakadnál akkor oszd meg velünk ezt a terméket ;)


2015. március 14., szombat 19:49
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Láttam olyan fordító szettet melyhez adnak egy védőlencsét is a kifordított obi végére,így nem kell tartani a porosodástól,sérüléstől.

_________________
,


2015. március 11., szerda 5:33
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
De megoldás lehet még egy Raynox dcr 250 -es előtétlencse is


2015. március 10., kedd 19:15
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Én most rendeltem fordítógyűrűt és közgyűrűket is, szerintem még jó pár hét mire tudok tapasztalatot mondani.bár a fordítógyűrűt a fix 50 es obihoz rendeltem de kíváncsi leszek azzal mit muzsikál elméletileg igen látványos és akár használható is ez a fajta makrózás.Én lehet hogy sajnálnám a gyári kit obit fordítva használni mert ugye nagyobb az esélye hogy por megy a belsejébe, szerintem egy régebbi olcsóbb is megteszi erre a célra.


2015. március 10., kedd 19:07
Profil

Csatlakozott: 2015. január 2., péntek 14:49
Hozzászólások: 36
Hasonló cipellőben járok, kíváncsi lennék...


2015. március 9., hétfő 19:46
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Tükrös gépekben jártas kollégáktól szeretnék segítséget kérni.Nem régiben sikerült vásárolnunk egy új tükrös gépet a régi kezdő helyett.Egy Olympus E-10-en tanulgattam idáig a tükrös gépek alapjait,most egy kezdő Canon EOS 1200D lett az utódja.Természetesen kit obival...Voltak sejtéseim,hogy a kitobi nem lesz akkora durranás,hát van benne valami.Nincs akkora hatalmas szakadék az anno profi gépnek számító 4mpx-es Olympus és a kitobis canon közt.Persze van,hogyne lenne,de ahogy látom egy objektív cserével biztos tudnám még feszegetni a canon határait.
Azt szeretném megkérdezni,hogy régebbi manuális használt objektívek közül milyeneket kellene keressek mely kicsit alkalmasabb lenne makrózni is?Nem baj,ha az autofokusz nem megy,most már régebb óta nem az automatán áll a programválasztó.....

Kérdésem lenne még,hogy az ilyen obi megfordítós,közgyűrűs,előtét lencsés megoldások mennyire használhatóak ezzel a kitobival?Érdemes ebben az irányban gondolkodni?
Köszi előre is!

_________________
,


2015. február 27., péntek 6:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron