Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:03



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Segítség az akvárium fotózásához. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Sziasztok
Kis segedlet a melysegelesseghez mivel a napokban par emberrel beszelve fo problema volt hogy nem teljes szelessegeben eles a foto az akvariumnak vagy az eleje vagy a hatulja eletlen.

http://foto.kgyt.hu/dc1/

Tapatalk-kal küldve az én LG-D855-el


2016. február 23., kedd 13:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Értettem.
Akkor marad minden ahogy van.

Király vagy Csoki :)

_________________
Kép


2016. január 31., vasárnap 21:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Értettem.
Akkor marad minden ahogy van.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2016. január 31., vasárnap 21:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Kezd egyre szakmaibb lenni ez a topic így...
Azon töprengek, lehet össze kéne tenni ezzel???
http://www.akvaforum.hu/fotozas/fotozas-t243.html
Ti, hogy látjátok?

Ez itt segítség kérés és tanácsadás .. jó ez itt :)

_________________
Kép


2016. január 31., vasárnap 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
SlyChocolate írta:
Kezd egyre szakmaibb lenni ez a topic így...
Azon töprengek, lehet össze kéne tenni ezzel???
http://www.akvaforum.hu/fotozas/fotozas-t243.html
Ti, hogy látjátok?

ahogy gondolod Csoki de amit az elején írtam igazából aki nem rendelkezik megfelelő eszközzel Budapesten és környékén annak szerettem volna segíteni ne ezen múljon egy verseny vagy egy napló méltó képe


2016. január 31., vasárnap 20:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Kezd egyre szakmaibb lenni ez a topic így...
Azon töprengek, lehet össze kéne tenni ezzel???
http://www.akvaforum.hu/fotozas/fotozas-t243.html
Ti, hogy látjátok?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2016. január 31., vasárnap 20:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
DonaTTT írta:
Vasmacso írta:
DonaTTT írta:
Szia!Én el is kezdeném a zaklatást :) Ha akváriumot akarok fotózni, milyen beállításokat kell alkalmazni?Egy Panasonic Lumix fz72 vel próbálkozok, de a teljes akvás képek soha nem sikerülnek úgy ahogy szeretném.

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el


kéne tudnom mi az ami nem tetszik a képen illetve az elkészítés módja .
1 színhőmérsékletet állítani kell hogy színhelyes legyen a kép 4.5 től 7 ig legyen rekeszelve ehhez a záridőt kitapasztalod mikor lesz elég világos de még ne égjen ki a kép

Itt egy kép:Kép
A zöldek össze mosódnak, nincs meg az a szép éles kép amit szeretnék elérni.A teteje a fotónak tetszik, de ahogy halad lefelé a szemem egyre csalódotabb vagyok, és most nem az algák miatt.

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el

ez abból adódik hogy a gép kontraszt alapon állít élességet tiszta homogén felületre nagyon nehezen ezért ha a fókuszpontot a gép választja azt a a felső rész és az alsó rész közé vagyis a fehér és a mohás találkozására álltja mivel térben van a növény ami e pont előtt illetve mögött van nem lesz teljesen éles ez a mélységélesség ehez elérésére kell a rekeszt 7alá vinni azaz 7től nagyobb számot állítani


2016. január 31., vasárnap 20:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Készítettem egy kis bemutatót, hogy milyen beállítások mit eredményeznek a kész képen, illetve ,hogy mit mivel érdemes és hogyan beállítani a fényképezőgépen.

A képek egy tükrös(tükörreflexes) Canon géppel készültek az alap kit objektívvel, mivel általában aki vesz egy ilyen gépet ez az első objektív,amit kap .Természetesen egy jobbfajta kompakt gépen is megtalálhatóak azok a manuális beállítási lehetőségek(M-mód) melyekről az alábbiakban szólok.Ilyen gépek akár kisebb felbontásban (5-8 megapixel) már tényleg olcsón kifoghatóak a neten használtan,valamint a kompakt és a tükörreflexes gépek közti átmenetet képviselő,úgynevezett Bridge gépeken is megtalálhatóak ezek a manuális módok.

Manuális módban minden,a kész képre ható beállítási értékek szabadon állíthatóak,úgymint:zársebesség,rekesz,érzékenység(ISO),fehéregyensúly(WB)
Manuális állítási lehetőség híján csak (többnyire kompakt,vagy telefonos fényképezők) automatikus,vagy előre beállított téma lehetőséggekkel fotózhatunk,de ez a post most ezt a részt nem taglalja.
A képeket állványról, időzített kioldással azonos távolságra készítettem az akváriumtól.

Első kép: a gép automatikus expóját használva:

Kép

Fókusztáv: 29mm
Rekesz: f/4.5
Zársebesség: 1/40
ISO: 1000
Jól látni ,hogy a gép törekedett a fénykép világosságára, a kontraszt és az AF(autofokusz) miatt. Na ez a beállítást soha nem használjuk :)


Második kép "M"(manuális) mód, azaz mindent mi állítunk.Itt ugyanazokat az értékeket(zársebesség,rekesz) állítottam be, mint automata módban csak az ISO-t(érzékenység) csökkentettem 800-ra

Kép

Fókusztáv: 29mm
Rekesz: f/4.5
Zársebesség: 1/40
ISO: 800

Jól látni a külömbséget, mind a fényerő mind zaj szempontjából...

Csökkentsük az érzékenységet,menjün lejjeb az ISO-val!

Kép

Fókusztáv: 29mm
Rekesz: f/4.5
Zársebesség: 1/40
ISO: 200


Az alábbi képen elértük azt az ISO értéket, amit leginkább(lehetőség szerint érdemes használni a képzaj szempontjából.Ez a 100-as érték.

Kép

Fókusztáv: 29mm
Rekesz: f/4.5
Zársebesség: 1/40
ISO: 100

Jöjjön a fény!Az alábbi fotók a plusz megvilágítás hatásait mutatják. A képek egy 150w-os HQI (fémhalogén) lámpa fényénél készültek, amit normál esetben ugyebár teljesen jónak tartunk egy ekkora akváriumnál mind az aki mind a növények,és magunk számára is, no de a fotózáshoz igencsak kevés lehet.A jobb szemléltetés céljából kicsit balra vándoroltam állványostul, célba véve egyik fát...

Kép

Itt a gép beépített vakuját használtam, látszik is az üvegen :) ( kerülendő)

A fa megvilágítását egy rendszer vakuval biztosítottam fentről a következő képen:

Kép

A boldog bubik már látszanak a fentről érkező extra fény hatására :).
Na, mára kezdésnek ennyi elég ,szerintem gyerünk kaszálni a salátát a versenyre... hajrá!

Kép


2016. január 31., vasárnap 19:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Vasmacso írta:
DonaTTT írta:
Szia!Én el is kezdeném a zaklatást :) Ha akváriumot akarok fotózni, milyen beállításokat kell alkalmazni?Egy Panasonic Lumix fz72 vel próbálkozok, de a teljes akvás képek soha nem sikerülnek úgy ahogy szeretném.

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el


kéne tudnom mi az ami nem tetszik a képen illetve az elkészítés módja .
1 színhőmérsékletet állítani kell hogy színhelyes legyen a kép 4.5 től 7 ig legyen rekeszelve ehhez a záridőt kitapasztalod mikor lesz elég világos de még ne égjen ki a kép

Itt egy kép:Kép
A zöldek össze mosódnak, nincs meg az a szép éles kép amit szeretnék elérni.A teteje a fotónak tetszik, de ahogy halad lefelé a szemem egyre csalódotabb vagyok, és most nem az algák miatt.

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el


2016. január 31., vasárnap 9:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Nagyon jó a kezdeményezés Vasmacso!

Igazából jó ha megnézi az ember a werk fotókat, takarnak mindent és rengeteg fényt használnak.
Na meg persze jó ha megfelelő gép is van a háznál fotózáshoz. Nem egyszerű, de ha Vasmacsotól kértek segítséget akkor mindenre profi választ kaptok!


2016. január 31., vasárnap 4:58
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron