Pontos idő: 2024. március 29., péntek 14:29



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 LED szalagok 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:

Elvileg nem szerencsés , de igazán használat közben lehet eldönteni mi az ami igazán jó.

Tengerinél szerencsés választás a led . , de őszintén megmondom , hogy növényesnél fenntartásaim vannak .
Olyan már volt a kezembe ami majdnem jó , lásd utricularias medence az üzletben .
De ott a vörös növények jó része szenvedett . Kellett egy kiegészítő fény a led mellé .

Ezt már nagyon sok helyen olvastam, de ellenpéldának meg ott van az ada ledes lámpája, ami alatt elég szép vöröst el lehet érni (nyilván ebben a táp is szerepet játszik), meg van sok jó DIY példa is. Szerintem a színspektrum és a színhőmérséklet eltalálása együttesen a dolog kulcsa, és így akár mehet csak hidegfehér színnel, minden más nélkül. Ha meg nincs meg a színspektrum, akkor hiába megy mellé a vörös+kék, akkor sem lesz jó soha. A gond a ledes lámpák zömével, hogy nem kifejezetten növényeshez lettek megalkotva. Ami meg növényeshez készült, az rohadt drága, bár 7-8 évig simán használható.

A kis akvám felett nekem is led lesz majd, ha egyszer elkészül. Kisebb akvákhoz szerintem nagyon jó alternatíva, csak alaposan körbe kell járni a témát, mielőtt belevágsz.

_________________
Kép


2015. július 31., péntek 20:52
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Selena írta:
Vasmacso írta:
Ezek mellé piros és kék szalag került még +ba ugyanebben a hosszban teljesítményben


A kék nem okoz algásodást?


Elvileg nem szerencsés , de igazán használat közben lehet eldönteni mi az ami igazán jó.

Tengerinél szerencsés választás a led . , de őszintén megmondom , hogy növényesnél fenntartásaim vannak .
Olyan már volt a kezembe ami majdnem jó , lásd utricularias medence az üzletben .
De ott a vörös növények jó része szenvedett . Kellett egy kiegészítő fény a led mellé .
No persze annyi minden forgalomban , hogy bármi megtörténhet :)

_________________
Kép


2015. július 31., péntek 20:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Vasmacso írta:
Ezek mellé piros és kék szalag került még +ba ugyanebben a hosszban teljesítményben


A kék nem okoz algásodást?


2015. július 31., péntek 7:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Kép
Kép


2015. július 30., csütörtök 23:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Sziasztok
Még igen csak újnak számítok köztetek és a kertészkedésben is de szeretném megosztani veletek a leddel kapcsolatos tapasztalataimat.
100x40x40 es akiméretben kontárkodom több kevesebb sikerrel.
Mikor belekezdtem még neon T8 volt felette függesztve állítható magassággal de sem a teljesítménye sem a színvisszaadása nem tetszett meg persze az üzemeltetési költsége sem (4csö) .
Sok utánajárás követően az 5050-es led-szallag mellet döntöttem lumen hő arány miatt 1m darabokban került felhelyezésre 2 mm vastagságú alumínium lapra 6500k értékü hideg fehér beltéri (a kültéri nem jó erről később )
Ezek mellé piros és kék szalag került még +ba ugyanebben a hosszban teljesítményben
A hordózó felett kialakítottam egy alagutat szintén alu lemezből ezen helyezkedik el az aktív hűtés ventilátora.
a felszálló pára nem tesz kárt benne viszont ha kültérit alkalmaznánk akkor a szilikon védőréteg igen hamar 1-2 hónap és opálosodik mattul 10edére esik vissza a teljesítmény ..
Tápnak egy 220-12v tápegység szolgál dual táp két kimenettel stabil 12volt mellet 12.5 amperral .
A szalagok méterenként táplált elrendezésűek teljesítményük minimálisan visszavéve a táp szabályozójával .
A túlhajtás kerülendő (nem úgy mint az ada aquaskay-nál) inkább még egy szalag mint 3 hónap és csere mind.
Tapasztalat . Levilágít az aki aljáig de rendesen nem úgy mint a neon hc gyep növekedik cuba is terjed növények jól érzik magukat rendszeres nyírás segít csak a féken tartásban :)
technika az akiban : tropica táptalaj
ada amazóni fedő
tf táp micro macro + vas
folyékony co2
szűrés otto canister külső- szivacs,mátrix 2l,perlon
extra : mint a hqi nál hullámzik a talajon a fény

alga minimális pont a hátsó üvegen eleinte volt a növényeken is feljebb emeltem 10 cmrel és megszűnt (köszi az ötletet Pupu)


2015. július 30., csütörtök 22:46
Profil

Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 17:35
Hozzászólások: 11
Mexx2 írta:
Andrish86 írta:
Szia SlyChocolate!
Először is köszi hogy foglalkozol a gondommal. Másodszor pedig. Szerváltam egy 100literes 6 szögű akváriumot tetővel. A tetőben a gyári világításra szánt hely 20x20 centi amibe sajnos csak 2 kis kompakt fénycső(g23 foglalat) fér bele. Ebből viszont csak 9 Wattos van..vagyis van 11es de az már hosszabb és nem fér. Így vettem 2x9wattot de azt mondják hogy ez kevés. A világítás holnap lesz kész, szóval nem tudom hogy mennyire kevés-e ha kevés egyáltalán. Viszont ilyen ledszalag nekem elérhető, árban is és egyébként is. Elvileg ez hideg fehér, csak a kelvin a kérdés ugye. Bár a tapasztalatlan kis szememnek eléggé kékes ami jó(?) szerintem. A tetőbe egyébként olyan 2 maximum 2,5méter férne el belőle.
Csak kérdés hogy jó lenne-e...mármint színhőmérséklet szempontjából..


Durván mennyit szánsz rá?


Mivel tegnap vettem 2 vadi új kompakt fénycsövet meg foglalatot, meg trafót 5K-ért, és mivel az egészet most kezdem, így már 3-4K-nál pluszba nem szeretnék többet költeni. Ezért kérdeztem a fentebb linkeltet mert olyat tudnék szerezni megfelelő árba..


2015. július 3., péntek 22:27
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
SlyChocolate írta:
Mexx2 írta:
Andrish86 írta:
Szia SlyChocolate!
Először is köszi hogy foglalkozol a gondommal. Másodszor pedig. Szerváltam egy 100literes 6 szögű akváriumot tetővel. A tetőben a gyári világításra szánt hely 20x20 centi amibe sajnos csak 2 kis kompakt fénycső(g23 foglalat) fér bele. Ebből viszont csak 9 Wattos van..vagyis van 11es de az már hosszabb és nem fér. Így vettem 2x9wattot de azt mondják hogy ez kevés. A világítás holnap lesz kész, szóval nem tudom hogy mennyire kevés-e ha kevés egyáltalán. Viszont ilyen ledszalag nekem elérhető, árban is és egyébként is. Elvileg ez hideg fehér, csak a kelvin a kérdés ugye. Bár a tapasztalatlan kis szememnek eléggé kékes ami jó(?) szerintem. A tetőbe egyébként olyan 2 maximum 2,5méter férne el belőle.
Csak kérdés hogy jó lenne-e...mármint színhőmérséklet szempontjából..


Durván mennyit szánsz rá?

Csak nem a HQi-ra gondoltál az akva kis alapterülete miatt?


Igazság szerint nem tudom milyen árban van ha led-et tesz fel az ember, de fénycsövest felé csináltatni gondoltam.
Bár jó lenne tudni milyen széles az akvárium.

_________________
K.Tamás


2015. július 3., péntek 20:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
Andrish86 írta:
Szia SlyChocolate!
Először is köszi hogy foglalkozol a gondommal. Másodszor pedig. Szerváltam egy 100literes 6 szögű akváriumot tetővel. A tetőben a gyári világításra szánt hely 20x20 centi amibe sajnos csak 2 kis kompakt fénycső(g23 foglalat) fér bele. Ebből viszont csak 9 Wattos van..vagyis van 11es de az már hosszabb és nem fér. Így vettem 2x9wattot de azt mondják hogy ez kevés. A világítás holnap lesz kész, szóval nem tudom hogy mennyire kevés-e ha kevés egyáltalán. Viszont ilyen ledszalag nekem elérhető, árban is és egyébként is. Elvileg ez hideg fehér, csak a kelvin a kérdés ugye. Bár a tapasztalatlan kis szememnek eléggé kékes ami jó(?) szerintem. A tetőbe egyébként olyan 2 maximum 2,5méter férne el belőle.
Csak kérdés hogy jó lenne-e...mármint színhőmérséklet szempontjából..


Durván mennyit szánsz rá?

Csak nem a HQi-ra gondoltál az akva kis alapterülete miatt?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. július 3., péntek 20:11
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Andrish86 írta:
Szia SlyChocolate!
Először is köszi hogy foglalkozol a gondommal. Másodszor pedig. Szerváltam egy 100literes 6 szögű akváriumot tetővel. A tetőben a gyári világításra szánt hely 20x20 centi amibe sajnos csak 2 kis kompakt fénycső(g23 foglalat) fér bele. Ebből viszont csak 9 Wattos van..vagyis van 11es de az már hosszabb és nem fér. Így vettem 2x9wattot de azt mondják hogy ez kevés. A világítás holnap lesz kész, szóval nem tudom hogy mennyire kevés-e ha kevés egyáltalán. Viszont ilyen ledszalag nekem elérhető, árban is és egyébként is. Elvileg ez hideg fehér, csak a kelvin a kérdés ugye. Bár a tapasztalatlan kis szememnek eléggé kékes ami jó(?) szerintem. A tetőbe egyébként olyan 2 maximum 2,5méter férne el belőle.
Csak kérdés hogy jó lenne-e...mármint színhőmérséklet szempontjából..


Durván mennyit szánsz rá?

_________________
K.Tamás


2015. július 3., péntek 18:08
Profil

Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 17:35
Hozzászólások: 11
Selena írta:
Növényes akváriumba a 6500K-s fény az optimális. A kérdés, hogy növényes vagy inkább halas akváriumot szeretnél-e. Ha halast, abba szvsz jó. Növényesbe viszont a W szám is kevés.


Azt tudom hogy a W kevés...épp ezért akarok ráerősíteni led szalaggal. Mint írtam sajna csak ilyen fér bele a gyári tetőbe.
G24es foglalattal már lenne 24W-s is amiből 2 szintén beleférne, de abból meg nem volt csak 4000K-s.

Szerk: Egyébként inkább halas, de néhány növény is lenne azért benne.


2015. július 3., péntek 13:54
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron