Pontos idő: 2024. április 24., szerda 6:38



Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
 Hydor professzional külső szűrők. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 17:32
Hozzászólások: 6
Na durván 1,5 hónap használat után:
Erősen halas-növényes, egyedüli szűrő 200liter.

45nap után, gyári töltet + purigen
Eredeti csőhossz,1,3m emelési magassággal 480l/h-t tudott
Takarítás után 900at, (csak alsó szivacsot öblítettem ki, meg a perlont mostam át). Lecsökkent 600 ra egy hét alatt, én voltam a f*sz, kivágtam a perlont, és tettem bele újat, ismét ~800 lett. (gyári perlon egész más mint amit én vettem)
Illetve takarításkor felraktam, hogy, a szűrő teteje egy magasságban legyen, az akvárium aljával, a csövet méretre vágtam. Most(~1hete) nem jelentkezett csökkenés, az áramlásban, igaz nem mértem. Lehet az alsó szivacsot is ki kellett volna mosni rendesen, elég retkes volt, de a bacik miatt, csak vödörben nyomkodtam ki,saját vizében.
Utolsó 1-2 hétben volt jelentős teljesítménycsökkenés, szóval havonta 1x lesz takarítva inkább.

Az sejthető volt, hogy az 1350/1050 ténylegeset, csak tiszta gyári töltettel tudja, szóval a 800 körüli szerintem nagyon jó.

Egy két dolog nem tetszik:
A nyomóági csap leszerelésénél a kis víz, amit a használati ír, (elzárt csapnál) egy komplett kis törölközőt beáztat. Ezt a jbl két csepp nélkül megoldotta.
Ez a talán 27/32es cső olyan rohadt rugalmatlan, hogy a hozzáadott tappancsokkal képtelenség normálisan rögzíteni.
Előbbit, még megértem, így sikerült, havi 1x ki lehet bírni; utóbbit, kb +50ft ból, egy erősebb tappancsal lehetne orvosolni, azt már kevésbé.

Ami +:
teljesítmény, fogyasztás, ár
hangtalan, gyakorlatilag ha megmozgatod, légtelenedik azonnal, nem kell 24h-t várni
gyári töltet igen jó, + purigen kell csak a fa miatt


Úgyhogy eddig nagyon megérte szerintem, nem bántam meg, hogy nem eheimet vettem, remélem nem is fogom, de ez csak a hosszú távú használattal derül ki úgyis.


2016. február 24., szerda 19:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
xxxjjjkkk írta:
rigoszabi írta:
Én is vettem az új projekthez egy 250-est és igen, felemás a cső. Egyetlen gyengepont - bár ez sem vészes az is lehet, hogy én vagyok a béna - a beszívóág végén a kosaras rész. Na én 2-ből 2-t repesztettem enyhén el az összeszerelésnél. Pedig másodjára direkt vigyáztam, hogy ne erőltessem. Nem okoz semmi bajt, pláne nem funkciójában. Később meg lehet üvegre cseréled :)

Egyébként a gombbal lehet légteleníteni. Pumpálni kell kicsit, mintha újraélesztenéd. (A 350-est is használom, aludni lehet mellette.)


Nemtudom, a 600ba ilyen gond nincs.
Kicsit megmozgattam, és légtelenedett is.
De nagyon jó eddig, le is kopogom.


A karbantartási utasítása szerint 2 évente kell cserélni az "impeller" t , feltételezem ez a komplett forgórész.
Ezzel mi a tapasztalat, mennyit bír valójában?
Mondjuk 2 évente éppen belefér egy forgórész csere, gondolom be is tudjátok szerezni.



Minden alkatrész van hozzá . Ha nem használódik el akkor nem kell cserélni .
Olyat még nem láttam amelyben elhasználódott :)

_________________
Kép


2016. január 8., péntek 18:44
Profil

Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 17:32
Hozzászólások: 6
rigoszabi írta:
Én is vettem az új projekthez egy 250-est és igen, felemás a cső. Egyetlen gyengepont - bár ez sem vészes az is lehet, hogy én vagyok a béna - a beszívóág végén a kosaras rész. Na én 2-ből 2-t repesztettem enyhén el az összeszerelésnél. Pedig másodjára direkt vigyáztam, hogy ne erőltessem. Nem okoz semmi bajt, pláne nem funkciójában. Később meg lehet üvegre cseréled :)

Egyébként a gombbal lehet légteleníteni. Pumpálni kell kicsit, mintha újraélesztenéd. (A 350-est is használom, aludni lehet mellette.)


Nemtudom, a 600ba ilyen gond nincs.
Kicsit megmozgattam, és légtelenedett is.
De nagyon jó eddig, le is kopogom.


A karbantartási utasítása szerint 2 évente kell cserélni az "impeller" t , feltételezem ez a komplett forgórész.
Ezzel mi a tapasztalat, mennyit bír valójában?
Mondjuk 2 évente éppen belefér egy forgórész csere, gondolom be is tudjátok szerezni.


2016. január 8., péntek 15:46
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Én is vettem az új projekthez egy 250-est és igen, felemás a cső. Egyetlen gyengepont - bár ez sem vészes az is lehet, hogy én vagyok a béna - a beszívóág végén a kosaras rész. Na én 2-ből 2-t repesztettem enyhén el az összeszerelésnél. Pedig másodjára direkt vigyáztam, hogy ne erőltessem. Nem okoz semmi bajt, pláne nem funkciójában. Később meg lehet üvegre cseréled :)

Egyébként a gombbal lehet légteleníteni. Pumpálni kell kicsit, mintha újraélesztenéd. (A 350-est is használom, aludni lehet mellette.)


2016. január 7., csütörtök 20:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
xxxjjjkkk írta:
papó írta:
Üdv a fórumon !
Egy darabig bizonyosan nem lesz gondod a szűréssel .
Ahogy elfogy a belsejéből a levegő még csendesebb lesz ..
A kerámia direkt ehhez a szűrőhöz lett kifejlesztve .
Nyugodtan zárj a visszafolyó csapján , nem okoz semmi károsodást a szűrőben .


Köszi,
Biztos, hogy elég a töltet, csak jobb szeretem teletömni, rossz szokás.

Szeretnék majd, egy 120Literes akváriumot, növényeset, max pár hallal. Persze csak low tech, nem akarok kínlódni mindenféle kényes növénnyel :)
Az nettó~100Liter lenne.
Most a Hydor 250 et nézem.
Ha jól látom a szívó, az 16/22? sajnos csak német oldalon találtam adatot, annak meg nem hiszek. A visszafolyó meg 12/16.
Ami nagy előny lenne, mert a 12/16 os szívó, ha eltömődik idővel, azzal a barna trutyival az visszafogja az áramlást, nem is kicsit.
A gyári töltet ahhoz: 1 szivacs, 1 kerámia, 1 perlon, ugye?
És a 75 centis az esőztető.

Bocs a sok hülye kérdésért, csak miután a gyártó oldalán nem találom, így inkább rákérdeznék, mivel nem szeretnék meglepetést.

Semmi butaságot nem kérdeztél ..
Igen a befolyó vastagabb és a kifolyó cső vékonyabb . Nevetséges olcsó ...

_________________
Kép


2016. január 7., csütörtök 18:48
Profil

Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 17:32
Hozzászólások: 6
papó írta:
Üdv a fórumon !
Egy darabig bizonyosan nem lesz gondod a szűréssel .
Ahogy elfogy a belsejéből a levegő még csendesebb lesz ..
A kerámia direkt ehhez a szűrőhöz lett kifejlesztve .
Nyugodtan zárj a visszafolyó csapján , nem okoz semmi károsodást a szűrőben .


Köszi,
Biztos, hogy elég a töltet, csak jobb szeretem teletömni, rossz szokás.

Szeretnék majd, egy 120Literes akváriumot, növényeset, max pár hallal. Persze csak low tech, nem akarok kínlódni mindenféle kényes növénnyel :)
Az nettó~100Liter lenne.
Most a Hydor 250 et nézem.
Ha jól látom a szívó, az 16/22? sajnos csak német oldalon találtam adatot, annak meg nem hiszek. A visszafolyó meg 12/16.
Ami nagy előny lenne, mert a 12/16 os szívó, ha eltömődik idővel, azzal a barna trutyival az visszafogja az áramlást, nem is kicsit.
A gyári töltet ahhoz: 1 szivacs, 1 kerámia, 1 perlon, ugye?
És a 75 centis az esőztető.

Bocs a sok hülye kérdésért, csak miután a gyártó oldalán nem találom, így inkább rákérdeznék, mivel nem szeretnék meglepetést.


2016. január 7., csütörtök 18:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
xxxjjjkkk írta:
Sziasztok, köszönöm,megjött a prof 600as, nagyon jó, tényleg olyan mint itt mondják.
Én simán alszom mellette, pedig még be sincs rakva a szekrénybe.
A gyári töltet is jó, bár azért a 3 kosár kerámiagyűrű szerintem kettőbe is be fog férni majd. Viszont siporax szerű porózus valaminek nézem, tehát nem az olcsóbbikból van.

Az előző szűrőm egy jbl 901es volt, 200literesbe, az kicsit gyenge volt.
A 350est határesetnek éreztem(nem akartam még egyszer ugyan abba a hibába esni), a 450 meg a 600 közt árban nem nagy a különbség.
+ most növényesítenék, még jobban.

Viszont kis halaim vannak, kicsit erős nekik az áramlás.
Sokan a nyomó ágnál lefojtják, ez nem jelent hosszú távon problémát? Vagy inkább oldjam meg máshogy.
Valószínűleg ha beáll a szűrő akkor már nem is kell.

:ostor: Viszont egy darab szar se marad, végre :ostor:

Üdv a fórumon !
Egy darabig bizonyosan nem lesz gondod a szűréssel .
Ahogy elfogy a belsejéből a levegő még csendesebb lesz ..
A kerámia direkt ehhez a szűrőhöz lett kifejlesztve .
Nyugodtan zárj a visszafolyó csapján , nem okoz semmi károsodást a szűrőben .

_________________
Kép


2016. január 7., csütörtök 18:05
Profil

Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 17:32
Hozzászólások: 6
Sziasztok, köszönöm,megjött a prof 600as, nagyon jó, tényleg olyan mint itt mondják.
Én simán alszom mellette, pedig még be sincs rakva a szekrénybe.
A gyári töltet is jó, bár azért a 3 kosár kerámiagyűrű szerintem kettőbe is be fog férni majd. Viszont siporax szerű porózus valaminek nézem, tehát nem az olcsóbbikból van.

Az előző szűrőm egy jbl 901es volt, 200literesbe, az kicsit gyenge volt.
A 350est határesetnek éreztem(nem akartam még egyszer ugyan abba a hibába esni), a 450 meg a 600 közt árban nem nagy a különbség.
+ most növényesítenék, még jobban.

Viszont kis halaim vannak, kicsit erős nekik az áramlás.
Sokan a nyomó ágnál lefojtják, ez nem jelent hosszú távon problémát? Vagy inkább oldjam meg máshogy.
Valószínűleg ha beáll a szűrő akkor már nem is kell.

:ostor: Viszont egy darab szar se marad, végre :ostor:


2016. január 7., csütörtök 17:25
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
szokezoltan82 írta:
Ha túl nagy a flow, akkor csak.

Ha nagyot vesz és nagy a flow akkor lefojtja.
Akkor mi értelme nagyot venni?
Logikusabb és gazdaságosabb egy kisebb

szokezoltan82 írta:
A másik nagyobb vödör méret miatt de vehet amit akar ugyis ő dönt.


1 liter siporax 200 liter víz biológiailag tiszta vízről gondoskodik a gyári ajánlás szerint.
De ha 50 literrel számolunk 4 liter 200 literre elég.
A nagy vödör méret sem ok a mai akvarisztikában ilyen szűrőanyagok mellett.

_________________
K.Tamás


2015. december 26., szombat 19:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. április 2., csütörtök 10:59
Hozzászólások: 163
Mexx2 írta:
szokezoltan82 írta:
Multis írta:
Ki mit ajánlana 112 literre?

Jelenleg Tetratec EX1200 működik alatta, nem mai darab de teszi a dolgot. Van egy EHEIM 2075 tartalékban és kinéztem egy Hydor 250 szűrőt.Jókat olvasok ezekről a szűrőkről és elvileg elég halk a működésük is. Vajon érdemes lenne cserélni vagy maradjak a Tetratec-nél?

Gyakorlatilag is halk alszok mellette nekem 600as megy. Nem bánod meg szerintem 450 prof válaszd érdemes nagyobbat venni max visszafolytod a nyomóágat. :)


Akkor mi értelme nagyobbat venni?

Ha túl nagy a flow, akkor csak. A másik nagyobb vödör méret miatt de vehet amit akar ugyis ő dönt.


2015. december 26., szombat 17:25
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron