Pontos idő: 2024. március 29., péntek 8:40



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Lilly Pipe hasznossága szélesebb akváriumoknál 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Az alábbi linken már egyszer megmutattam, hogy nekem hogyan lett megoldva a "Lilly".
http://forum.tropicalfish.hu/viewtopic.php?f=16&t=106&start=10#p1155

A kép egy kicsit ferde, azaz torz, mert közelről készítettem és még mindig nem tudtam rendesen megvilágítani a medencét, de itt látszik minden.
A 2 szívó oldal, egy tölcséres formájú befolyó valamint egy esőztető. Ezek egymás mellett jönnek fel és egy ill. két trükkös idommal 90 fokban elfordulnak úgy, hogy egymás alatt tudjanak majd az őket megillető csövekre csatlakozni:
Kép

itt pedig mégközelebbről a két befolyó:
Kép


Ezeket a fotókat pedig vízcserekor készítettem. Itt látható, hogy hogyan működik együtt az esőztető és a tölcséres:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ez nekem egy 140 hosszú, 50 cm mélységű és 60 cm magasságú akváriumban van. Itt szerintem az a lényeg, hogy meglegyen a medence vízmozgása. Nekem - mint látható - egy lilly van és egy esőztető. A lilly mozgatja a vízfelszínt, az esőztető pedg rásegít és tolja lentebb is a vizet a lillynek köszönhetően a frontüveg felé, az akvárium másik végén fent pedig egy koralia segít a víz visszaforgatásában, így egy nagyon szépen mozgó körkörös mozgása van a víznek. Ez egy 80-as akváriumban is jóérzéssel működőképes. Szerintem egyetlen lilly is képes a megfelelő körforgás elérésére, itt a lényeg az lenne, hogy egy nagyobb teljesítményű szűrővel mozgatod a vizet, esetleg kétkörösre csinálod a rendszert. Érdekes lenne kipróbálni, hogy egymás mellett elől két lilly, hátul a beszívókkal mit csinálna. Van ugye a klasszikus egymással szemben elhelyezett kétkörös változat is, véleményem szerint az is jó megoldást jelent, de ami a lillynél fontos, hogy mozgatja a vízfelszínt, jobban szétteríti/megtöri a vizet, mintha csak egy sima csövön jönne be, miáltal kisebb az algásodás beszélye, de mégis akkora sugara illetőleg a vízsugár ereje, hogy szépen forgatja majd a vizet.

_________________
Kép


2011. augusztus 29., hétfő 16:19
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Bocsi az új témáért, de engem mostanság nagyon is foglalkoztat ez a téma!
Nekem egy 80 cm széles akvám van amit szívesen látnék el Lilly Pipe visszafolyóval, viszont nem tudom hogy menyire lesz előnyös és mennyire ér majd el minden sarkába az áramlás, esetleg ehez is kell egy áramoltató?
Van erre valami feljegyzés esetleg tapasztalat a nagyoktól?


2011. augusztus 28., vasárnap 11:09
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron