Pontos idő: 2024. március 29., péntek 0:37



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Interzoo 2012 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Tamás írta:
Köszi a beszámolót .
Érdekes , hogy a németeknél már lecsengeni látszik az akavakertészet.
Elég ha csak a különböző berendező showjaira gondolunk.Bárki is tartsa nem tapossák le egymás lábát az akvaristák.
Barátaim szerint ennek az az oka , hogy a természetimádó hobbisták között visszatetszést kelt a meglehetősen nagy ökológiai lábnyom ami a növényes akvárium üzemeltetéséhez szükséges.
Aki a természetet ennyire szereti mint Amanó mester annak valóban el kellene gondolkodnia azon , hogy pld az új akváriumai mekkora megterhelést jelentenek a természetre.
Mi igaz ebből a német hozzáálásból ?
Vagy csak pletyka ?



Szia Tamás!

Papóval a héten pont ezt beszéltünk hogy ha valaki ennyire szereti a természetet akkor nem fog ilyen nagyságú akváriumot üzemeltetni.És a németek is témába kerültek és ott arra jutottunk hogy ők nekik ez a hobbi túl energia pocsékló.

Köszönöm Növényesakvárium a beszámolót, nagyon tetszet, és érdekes volt ;)

_________________
Sólyom Gábor


2012. május 20., vasárnap 18:45
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Mexx2 írta:
Tamás írta:
Barátaim szerint ennek az az oka , hogy a természetimádó hobbisták között visszatetszést kelt a meglehetősen nagy ökológiai lábnyom ami a növényes akvárium üzemeltetéséhez szükséges.
Aki a természetet ennyire szereti mint Amanó mester annak valóban el kellene gondolkodnia azon , hogy pld az új akváriumai mekkora megterhelést jelentenek a természetre.
Mi igaz ebből a német hozzáálásból ?
Vagy csak pletyka ?



Ezt kifejtenéd bővebben?

"mekkora megterhelést jelentenek a természetre"
És ezt is.
Köszi. :D



novenyesakvariumok írta:
Ha valakit érdekel valami, írjon, és szétnézek a képek között.


Én szívesen nézegetnék még képeket ami akvarisztika. 8-)

Köszi a beszámolót.


Gondolj pld az új bemutató akvárium megvilágítására.


2012. május 20., vasárnap 18:28
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Tamás írta:
Barátaim szerint ennek az az oka , hogy a természetimádó hobbisták között visszatetszést kelt a meglehetősen nagy ökológiai lábnyom ami a növényes akvárium üzemeltetéséhez szükséges.
Aki a természetet ennyire szereti mint Amanó mester annak valóban el kellene gondolkodnia azon , hogy pld az új akváriumai mekkora megterhelést jelentenek a természetre.
Mi igaz ebből a német hozzáálásból ?
Vagy csak pletyka ?



Ezt kifejtenéd bővebben?

"mekkora megterhelést jelentenek a természetre"
És ezt is.
Köszi. :D



novenyesakvariumok írta:
Ha valakit érdekel valami, írjon, és szétnézek a képek között.


Én szívesen nézegetnék még képeket ami akvarisztika. 8-)

Köszi a beszámolót.

_________________
K.Tamás


2012. május 20., vasárnap 18:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi a beszámolót,jól sikerült írás,érdekes lehetett látni ezeket a dolgokat élőben :)
Tomi


2012. május 20., vasárnap 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
N-emy írta:
Köszönjük a beszámolót, ez igazán remekre sikeredett! 1000 hála érte!

egyetértek! Köszönjük!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
KépKépKépKép


2012. május 20., vasárnap 18:00
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Köszönjük a beszámolót, ez igazán remekre sikeredett! 1000 hála érte!


2012. május 20., vasárnap 17:46
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Köszi a beszámolót .
Érdekes , hogy a németeknél már lecsengeni látszik az akavakertészet.
Elég ha csak a különböző berendező showjaira gondolunk.Bárki is tartsa nem tapossák le egymás lábát az akvaristák.
Barátaim szerint ennek az az oka , hogy a természetimádó hobbisták között visszatetszést kelt a meglehetősen nagy ökológiai lábnyom ami a növényes akvárium üzemeltetéséhez szükséges.
Aki a természetet ennyire szereti mint Amanó mester annak valóban el kellene gondolkodnia azon , hogy pld az új akváriumai mekkora megterhelést jelentenek a természetre.
Mi igaz ebből a német hozzáálásból ?
Vagy csak pletyka ?


2012. május 20., vasárnap 17:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Köszi a beszámolót! Érdekes volt.


2012. május 20., vasárnap 17:06
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Sziasztok,
szóval egy kicsit meg vagyok késve a beszámolóval, de hétvégén halaszthatatlan dolgaim voltak.
Az Interzoo-t 17.-én látogattuk meg, szóval a képek már lassan ki is hűltek. Ennek ellenére felteszek párat, és leírom a véleményemet a rendezvényről.
A rendezés szokás szerint hibátlan volt. Bár ezen igazából nem is csodálkoztam, az Interzoo bérli a rendező csapatot a nürnbergi cégtől, akinek a tulajdonában vannak a hangárok, ők pedig már egypár éve űzik a businesst.
Szóval beléptetés, kabátok leadása, 4A hangár.
Kép
Ha rendező lennék ezt a standot adnám a legdrágábban, mivel ezzel kb mindenki találkozik.
Kié is lehetett volna másé, mind az Eheimé...
Kép
Ha már itt vagyunk, nézzünk is kicsit körbe, mit újítanak be a srácok a 2012 évre.
Minden termék szépen felsorakoztatva, a pultnál szebbnél szebb hölgyek, és szakértők hada, mely csak arra vár, hogy kössél velük üzletet.
Ami érdekes volt talán, hogy a 2010-es Interzoohoz képest, nagyon sok standdal találkoztam, melynél csak angolul tudtak az üzletkötők, annak ellenére, hogy az anyacég német. Na de vissza a termékekhez. Úgy néz ki Eheimék is be fognak szállni az UVC üzletbe, mert minden polcukra kitették az új terméket, és minden eladó ezt promózta. Kívülről szép-szép, csiszolt alumínium, viszont a piacon a nagy nevek már jelen voltak, valami optikailag érdekeset kellett mutatni.
Emellett a 100 éves szűrőjüket(prof 1) mutogatták mindenkinek, talán újra behozzák??
Kép
Ezen kívül semmi érdekes, a show akváriumok középszerűek, menjünk is tovább.
A következő érdekes stand az EasyLife standja volt. Itt semmi újdonságot nem találtunk, a szokásos termékeiket próbálták rásózni a kereskedőikre.
Kép
Ezután sajnos elég sokat kellett gyalogolni, és majdnem megcsömörlöttem a kínai kereskedőktől, melyek a kutyarágcsálót, szalonnadarabokat, valamint macskainzultáló pamacsokat árultak kiemelkedő agresszivitással, és gyatra angollal...Ideje volt valami értelmes után nézni.
Nem messze a Giesemann lámpáitól fénylett a környék.
Kép
Szó ami szó, elég komoly tömeg tolongott, egy új nano lámpával rukkoltak elő, a tőlük megszokott kifogásolhatatlan prémium minőséggel.
Kép
A show akváriumok sajnos náluk egytől-egyig homályosak voltak, véleményem szerint éjjel rakták össze őket. Talán szombaton már szebbek voltak.
Ezen a standon volt egy kis elintéznivalóm, várnom kellett vagy egy fél órát a kontakt személyre, bár a szemem sarkából már a következő állással szemeztem...
ELOS...Ezt a szót egy kicsit ízlelgetni kell, igazából nehéz hova tenni az akvarisztika területén. Nr.1. design, nem teljesen tökéletes minőség, de az összhang mégis meggyőz majdnem mindenkit. Ebben a meggyőződésemben idén is megerősítettek. Tökéletes show akváriumok, termékek tökéletesen tálalva, de ha közelebbről megnézem, mindig savanyú utóíz marad a számban. Nem vár mást az ember egy olasz cégtől, viszont ha fellépnek minőség területén a következő lépcsőfokra, iszonyat tarolás lesz, ebben biztos vagyok.
Kép
Ezt a savanyú ízt valahogy rendbe kell hoznom, tovább is léptem. Hm..egy tengeri akváriumos részleg, ez kellett a lelkemnek. Ha a Red Sea nem rukkolt volna ki valami széppel, nagyon csalódott lettem volna. Minden akvárium szettjük benépesítve, és az akváriumok nem a helyben lettek felépítve, hanem készen hozták őket. Ez egyből látszódott a korallok és az élőkövek növésén, összekapcsolódásán. Le a kalappal.
Kép
Innen a személy szerint kedvenc akvarisztikai termékemet gyártó céghez vitt az út.
Ecotech Marine. Azt hiszem aki valaha is foglalkozott tengeri akvarisztikával, egyből beugrik neki, hogy ez a cég gyártja a Vortec h MP szériát. Ezek pedig nem mások, mint keringetőpumpák, melyek WiFin szinkronizálhatóak, és segítségükkel állóhullámok állíthatóak elő az akváriumokban. Egypúpú, kétpúpú, stb, frekvenciától függően. Már láttam élőben ilyeneket, de ezek mindig meglepnek, iszonyat impresszívek. A képen látható akváriumban két darab MP60 volt beépítve, és játszi könnyedséggel mozgatta a jó 150 liter vizet...Már sokat gondolkodtam rajta, hogy építek egy sima akváriumot ezekkel. Nem lesz benne semmi, csak gömbmoha pár darab, és a sima vizet fogom hullámoztatni ezekkel a pumpákkal, és szinkronizált hullámhangot játszok le hozzá. Üdítő lenne az biztos. Bárcsak ne lenne 100ezer egy ilyen pumpa:(
Kép
A következőben az Anubiashoz látogattunk. Annak ellenére, hogy új cég, majdnem olyan termékpalettával rendelkezik mint a Tropica, majdnem minden növény kapható náluk. Ennél a pultnál futottunk össze Oliver Knottal, ki természetesen egyből kapható volt egy kis bohóckodásra. Nem elhanyagolandó, a standon minden akváriumot maga rendezett be.
Kép
Ezen kívül minden délben tartott egy kis berendező-showt. Jól el tudja magát adni az ürge, az biztos.
Nem messze egy éredekes dolog ütötte meg a szememet. Egy akvárium tele volt mindenféle CO2 diffúzorral. Eddig még nem is lenne ez érdekes, viszont a diffúzorok kísértetiesen hasonlítottak a Sera új sikeres diffúzorjára. Még eddig sem lenne baj, viszont ami érdekes, hogy a céget Tzong Yang Aquarium Co LTd-nek hívják. Mondom magamban nem hagyhatom szó nélkül, rákérdezek.
növényesakvariumok: "Jó napot, ezek a diffúzorok nem a Seráról lettek lemásolva véletlenül?"
kínai eladó: "Nem, mi állítjuk elő őket, ők csak brandelik egy modellünket. Mi vagyunk a diffúzor piacon a vezetők, kb mindenki tőlünk vesz"
ÖÖÖ leesett az állam nem kicsit, de jobban végignézve, nagyon hamar felismertem a "nagy gyártók" modelljeit a kiállítási akváriumokban.
Kép
Ezek után a nap meglepetése következett. Az ADA pult. Le kellett, hogy fényképezzem, egy étterem mögé volt eldugva, mindentől elzárva, enyhe kolbászillattal valamint egyéb nem kellemes konyhaszagokkal megfűszerezve. Az ottani a srácok az "ez mind?" kérdésemet kicsit kényszeredett mosollyal illedelmesen megválaszolták: "Ez mind." Mondanom sem kell, a standnál kb senki nem volt..(Bár lehet, hogy csak nem találták meg őket a népek)
Az akváriumok alatt a szekrényben más márkájú szűrő volt. Kérdésemre, hogy hol vannak a Jet szűrők, csak pislogtak. Komolytalan banda, a vicces/szánalmas kategóriába tartoztak a kajaszagú pultjukkal.
Kép
Nem messze találtam még egy gyöngyszemet, úgy néz ki a kínaiak is belejönnek a tengeri akvarisztikába:
Kép
Természetesen a számomra lényegtelen standokat kihagyom a beszámolóból, de ez nem azt jelenti, hogy nincsenek képeim róla. Ha valakit érdekel valami, írjon, és szétnézek a képek között. Legutoljára még három standot szerettem volna megnézni, egyik a Hydor cégé, a második a JBL, harmadik a Tropica.
Leggyorsabban letudható talán a JBL volt. Semmi eget rengető újdonság, bár az Eheim UVC termékére azt hiszem válaszolni szerettek volna. Ha a teljesítményt nézzük, sikerült nekik:)
Kép
A Hydor cégnél sajnos nem találtam semmi újdonságot, bár titokban reménykedtem, hogy előhozakodnak egy nano akváriumokba való Koralliával, de sajnos nem. Ennek ellenére feltettem az egyik eladónak, mikor lesz ilyen termék, de csak olaszosan mosolygott. Szerintem valamit sütögetnek titokban...
Kép
A nap meglepetése viszont a Tropica volt. Nagyon megörültem neki, hogy ilyen kellemeset csalódhattam bennük. Nem vártam semmi nagyot, hisz tudtam, hogy az új növénytápjaikat, és a spay Co2-t fogják promózni. Erre ezek a cuccok csak egy szekrényt kaptak, a hely 90%-t akváriumokkal, és a nézegetésükre (valamint tárgyalásra...) kialakított fotelekkel rakták tele.
Kép
Kép
Kép
Kép
Utoljára még készítettem pár képet egy koralltenyésztőnél. Fantasztikus látvány volt.
Kép
Kép
Kép
Ami meglepett, hogy a "nagy nevek" mindenkit ugyanúgy kezeltek. Kedélyesen elbeszélgettek mindenkivel, közös fotót készítettek, jópofiztak. Ezért nem teljesen értem a GA önfényezését, hogy "Velünk mindenki szóba állt, mi voltunk a sztárok..." Akit pl kiemelten kezeltek, az az Kölle Zoo tulajdonosa, és bandája volt. Arcról ismerjük az ürgét, na őt tényleg körbeugrálták kb minden standon... Bár nem tudom elképzelni, hogy ha netán egyszer arra a szintre eljutnak a srácok, akkor hogyan fogják előadni magukat. Akkora önfényezést már az Internet sem fog elbírni....
Zárszóképp pedig azt hiszem hatalmas köszönetet kell mondanom Papóéknak, hogy segítettek a jegyek beszerzésében! Ha az égiek is úgy akarják 2014-ben ismét Interzoo:)

Üdv,
novenyesakvariumok
Kép

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára novenyesakvariumok 2012. május 20., vasárnap 17:31-kor.



2012. május 20., vasárnap 16:32
Profil Honlap

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Épp nagyban sétáltunk az Inretzoon, majd egyik pultnál észrevettem Oliver Knottot. Nagyban rendezkedtett egyik akváriumja mellett. Mondom, megkérdezem tőle, milyen vize van az akváriumban.
Azt mondta, hogy finom :)
Kép
Majd ezek után a barátnőm kért tőle egy autogrammot is:)
Kép
És ha már nagy nevek, Heiko Bleher is ott volt!
Kép
Sajnos nem tudtam lefényképezni, mert olyan gyorsan elviharzott, de Filipe Oliveira is ott volt.
Amanoék pultját is megnéztem, hátha összefutunk az öreggel, de alig találtam meg, egy büfé mögé voltak eldugva, a legutolsó kinai cégnek is nagyobb standja volt, mint nekik. Kb senki sem volt ott, beárazta őket a piac, annyit is érnek, nem kár értük..
Képek és beszámoló a hétvégén, kitartás!

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 17., csütörtök 16:37
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron