Pontos idő: 2024. április 24., szerda 20:01



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 INTERZOO 2014 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi a színes beszámolót.
Magam részéről egyszer szívesen végignézném továbbra is ezt a programot !
:)


2014. május 30., péntek 18:12
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Sziasztok,
mint minden páros évben, idén, ezen a hétvégén, a mai nappal kezdődően megrendezésre kerűlt az Interzoo nevű rendezvény.
Aki még nem hallott volna róla:
2012-ben 36000 látogató, 1500 kiállító 50 országból akvarisztika, kutya, macska, háziállat témakörben próbálta bemutatni a termékeit a kereskedőknek. Ezen számok ismeretében egyből érthető, hogy a gyártók apraja-nagyja jelen van ezen a rendezvényen. A fő cél új üzletek megkötése, valamint a kapcsolatok ápolása a meglévő partnerekkel.
Mint írtam, a kiállítás csak kereskedők részére látogatható, ezért a tegnapi utolsó pillanati telefonálás, papírok intézése után erre az egy napra a TropicalFish segítségével kineveztem magamat halkereskedőnek:) Segítségükért ezennel is köszönetet szeretnék mondani.
Kép
50 perc dugómentes autózás után 10 óra körül meg is érkeztünk Nürnbergbe. Parkolók tele, a kereskedők már rég belevetették magukat a nézelődésbe, alkudozásba.
Kép
Mivel az egész rendezvény dokumentálása lehetetlenség lenne, ezért úgy döntöttem, hogy csak a nagy gyártók standjairól írok pár sort.

Legelőször az EHEIM felé néztem el. Ennek a lépésnek a fontosságát még a német fórumokon hallottam 4 éve, hogy ezt a pultot kell leghamarabb megnézni, mivel minden évben klassz ajándékokat osztogatnak a látogatóknak. Ez idén sem volt másképp, egy jó kiállású táska meg is alapozta a hangulatomat :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Megemlítésre méltó, hogy a haleleségenél volt tapasztalható nagyobb tömörülés, a kereskedőket ezek a termékek érdekelték.
Akvárium fronton viszont elég szegényesre sikerült a felhozatal, egy értelmes akváriumot tudtam csak náluk fényképezni.
Kép

Sétáljunk tovább:
RedSea...Egyik kedvenc tengeris gyártóm, nagyon magas elvárásokkal indultam meg feléjük. Két éve professzionális akváriumok hada várta az érdeklődőket. Erre ugyan szükség is volt, mert igazán új termékük nem volt. Na de majd most!
Kép

Kép

Kép

Kép

Hatalmas csalódás! Új termék megint semmi, viszont az akváriumok színvonala is a béka segge alatt. Összehúzódott korallok, idegesen úszkáló szomorkás halak, megyek is tovább...

Anubias. Németországban ez a növénygyártó az elmúlt években felközdötte magát a kicsik közül a Tropica, és a Dennerle szintjére. Ebben a teljesítményben nem kis szerepe volt Oliver Knottnak, mellyel személyes véleményem szerint itt majdnem mindent el lehet adni. Amiatt is érdekes volt 2012 ben a stand, mivel a srác minden bohócságra kapható volt egy sikeres fotó reményében. Idén sajna sem Oliver, sem humor, biztos holnapra tartogatja az erejét.
Kép

Kép

A kiállítás első igazi meglepetése a JBL-nél ért. A blogomon már kb egy éve írtam, hogy a JBL a bennfentes információk szerint már kifejlesztett egy kálium tesztet, de valami miatt nem dobja piacra. Akkori véleményem szerint ez kb öngól lenne, mivel nem volt külön kálium-tápja, így üzletileg nem voltak érdekeltek.
Láss csodát, kálium-teszt, magnézium-teszt, és a növényeseknek szánt új tápok, tesztkoffer várta az érdeklődőket a JBL-nél. Nagyon jó érzés töltött el, igazolva éreztem magamat:)
Kép

Kép

Kép

rövid látogatás a GHL-nél, akvakomputerek megszakértése, majd kis kínai kitérő CO2 reduktorok miatt, és el is jutottunk a Hydorhoz.
A központban egy új vízszint szabályzó kütyüjük volt, ezt próbálták minden áron nyomni, viszont személyes meglátásom szerint igazán sikeres ennek ellenére az a sarok volt, ahol a szűrőkkel foglalkoztak. Minden asztalnál ment az üzletelés
Kép

Kép

Kép

Juwel pult átugorva (semmi érdekes), és már meg is érkeztünk a Tropicához. A stand ugyan olyan mint 2 éve, viszont az akváriumok talán az egész kiállítás legszebbjei közé tartoztak. A Tropicának idén a legnagyobb nevek készítették az akváriumokat, így nem is csoda, hogy elég nagy tömörödés volt a standnál. Magyar vonatkozást tekintve a standnál találkoztam Keymakerrel, ki elárulta, hogy az egyik akvárium készítője - George Farmer - is a kiállításon van, a TMC standnál.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Na lássuk a medvét, elindultunk a TMC felé. Útközben egy Giesemann pult:
Kép

Kép

Kép

Majd egy Dennerle pult pár új növénnyel:
Kép
Kép
Kép
Kép

És el is érkeztünk a TMC-hez. A Farmer srác tényleg ott mosolygott az akváriumja mellett, nagyban magyarázza, hogy 4 hetes, nem algásodik, és a londoni irodájából szállította ide. Szép-szép a sztori, de maga az akvárium nem hatott meg. Viszont a standnál egy virtuálisan jól ismert arc fogadott, Jeremy Gay, a Practical Fishkeeping egyik szerzője. Fórumokról tudtuk egymásról, hogy ki kicsoda, viszont élőben még nem találkoztunk. Beszélgetésünk során óvatosan szóvá tettem, hogy az ujságjának az elmúlt évben előfizetője voltam, de idén lemondtam, mert sokallom benne a reklámot. Egy nagy röhögésen és pár barátságos hátbaveregetésen kívül más hatása nem lett megjegyzésemnek :)
Kép

A délelőtt további része további standok megtekintésével telt, majd megirányoztuk Regensburgot.

Az utolsó említésre méltó dolog talán, hogy megtekintettem Killer kedvéért a Twinstart, és arra az elhatározásra jutottam, hogy ez valóban nem mér vissza semmit..
Kép
Kép

Végezetül pár halas kép:
Kép
Kép
Kép

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. május 30., péntek 16:44
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron