Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 10:43



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Proserpinaca palustris ''Cuba'' 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
http://zsotyi.blogspot.hu/2017/12/prose ... nnoje.html

_________________
Kép


2017. december 30., szombat 18:26
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Egy korábbi hsz-ban olvastam, hogy a növény szára elkezdett feketedni, bár ettől eltekintve tovább élt. Ott áramlásgondokra gyanakodott „növényesakváriuomok”. Nálam is előjött ez a dolog, csak kicsit másképpen. A feketedés után a szár elkezdett elvékonyodni, majd kettészakadt és a felső rész a léggyökereivel kapaszkodott tovább. Nőt ugyan de elég furcsán nézett ki az alja... Mivel több cseréppel is vettem és csak egynél fordult elő, arra gondoltam, hogy ezek a szálak abból a cserépből lehettek, ami többszöri elültetés után is feljött, azaz lehet, hogy megnyomtam csipesszel a szárát és az idézte elő ezt a dolgot. Nem tudom igazán, mert ha akarnám az áramlásra is vissza tudnám vezetni, lehet kicsi és nem jut elég tápanyag a sűrű töveknél ?. Szerintetek?
Kép

Bizonyosan megsérült a növényszára.
Ezer százalék :hogyis?:

_________________
Kép


2013. március 5., kedd 19:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Egy korábbi hsz-ban olvastam, hogy a növény szára elkezdett feketedni, bár ettől eltekintve tovább élt. Ott áramlásgondokra gyanakodott „növényesakváriuomok”. Nálam is előjött ez a dolog, csak kicsit másképpen. A feketedés után a szár elkezdett elvékonyodni, majd kettészakadt és a felső rész a léggyökereivel kapaszkodott tovább. Nőt ugyan de elég furcsán nézett ki az alja... Mivel több cseréppel is vettem és csak egynél fordult elő, arra gondoltam, hogy ezek a szálak abból a cserépből lehettek, ami többszöri elültetés után is feljött, azaz lehet, hogy megnyomtam csipesszel a szárát és az idézte elő ezt a dolgot. Nem tudom igazán, mert ha akarnám az áramlásra is vissza tudnám vezetni, lehet kicsi és nem jut elég tápanyag a sűrű töveknél ?. Szerintetek?
Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. március 5., kedd 17:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
Bízok benne nagyon, hogy csak időre van szüksége a magához téréshez... Adok én több micrót, mert van bőven, de lassacskán vas mérésekor már elég csak vízmintát vennem, -reagens már nem is kell- így is szépen lilul :D
Érdeklődnék, metszeni mikor lehet és hogy érdemes? 2 hetesen vagy később? Mennyire kell lent vágni? Az addig oké, hogy a csúcshajtás pár centis darabját visszaszúrom sűríteni, de a "csonk" az mekkora maradjon? Illetve ez ott el fog ágazni?

Lehet csalni a növényeddel.
Ha úgy érzed , hogy a gyökérzet már elég erős , akkor a kb negyed magasságában vágd le a tetejét és ültesd vissza.
Ebben az esetben a csúcshajtást is újra dugványozd el és a régi gyökeres száron is fejlődnii fog 2- 3 csúcshajtás.
A későbbiekben ha nagyon elöregednek a régi szárak akkor ki kell őket szedni gyökerestől , de szépen lassan . :D
A micro szint az új talaj miatt "bizonytalan " de kb. 3- 4 hét múlva be fog állni a végleges szintre.

_________________
Kép


2013. március 3., vasárnap 17:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Bízok benne nagyon, hogy csak időre van szüksége a magához téréshez... Adok én több micrót, mert van bőven, de lassacskán vas mérésekor már elég csak vízmintát vennem, -reagens már nem is kell- így is szépen lilul :D
Érdeklődnék, metszeni mikor lehet és hogy érdemes? 2 hetesen vagy később? Mennyire kell lent vágni? Az addig oké, hogy a csúcshajtás pár centis darabját visszaszúrom sűríteni, de a "csonk" az mekkora maradjon? Illetve ez ott el fog ágazni?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. március 3., vasárnap 16:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ha a növény nagyon gyorsan fejlődik akkor is találkoztam hasonló torzulásokkal.
A túl erős fény és hozzá a tápozás is okozhatja , mert nincs ideje a növénynem felépülni -szerintem - :roll:
Ez idővel el fog tűnni.Egy kicsit több micro tápanyag igényre gyanakszom.
Csendben megjegyzem , hogy ugyanebből a szállítmányból érkező növény nálam még nincs ilyen fejlettségi állapotban :shock:

_________________
Kép


2013. március 3., vasárnap 13:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Sziasztok!
Érdekes dologra lettem figyelmes. Most , hogy lágyítottam a vizet 4-5 körülire az új és a régi levelek nem akarnak "kinyílni", kicsit olyan csavarodottak, visszapördültek. Lehet, hogy ez a növény nincs oda a lágy vízért? Olvastam, hogy az ilyen levelek utalhatnak a kalcium hiányra. Ötlet? Tapasztalat?
Éppen ilyen mint az alább belinkelt képeken. Lehet ez a normális és semmi baja? :hogyis?:
Főleg a 2. nagyon hasonló

SlyChocolate írta:
Csináltam ma pár képet erről a növénykéről...

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. március 3., vasárnap 12:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Kép

Imádom ezt a növényt...
Annyi arca van, hogy az eszméletlen!!!
:shock:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. március 3., vasárnap 12:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kép

_________________
Kép


2013. március 3., vasárnap 11:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
papó írta:
Heti vízfrissítés van ebben az akváriumban is .. A fényforrást nem tudom azt tényleg Béci tudja.

Gondolom ide is lágy víz megy?

2/3 lágy a többi csap.

_________________
Kép


2012. február 25., szombat 19:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron