Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 20:07



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Nymphaea Lotus 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2017. augusztus 31., csütörtök 14:40
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Tinnye
Hát nem tudom szétszedni most az akvát másik talaj miatt, úgyh egyenlőre ez marad... Már azóta én is beláttam h nem volt jó döntés és még drága is... Sok helyen meg pont azt olvastam h nem jó neki ha teljesen el van ültetve... Érdekes, megpróbálom . Köszönöm szépen :)


2017. szeptember 4., hétfő 22:15
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Igen , a gumónak a talajszint alatt kell lennie .
Szereti a lágyabb közeget ahol terjeszkedhetnek a gumóból a hajszál gyökerek .

_________________
Kép


2017. szeptember 4., hétfő 20:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Rittanddel írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Lótusszal kapcsolatban. kb 3 hónapja át lett ültetve a 200L-be a 120L-ből. Még mikor a 120Lbe vettem akkor leesett róla a mag. De a 120L-ben szépen fejlődött ennek ellenére 2 naponta hozta az új leveleket 1 hét után kb a sima gyöngykavicsba táptalaj nélkül csak aquaplant tabival+ TF tápozás is volt 4-4ml naponta. Át lett ültetve a 200L-be és azóta se tért magához, átültetés után jó pár levele le rohad, és 6db levél van meg. Ez nem gyarapszik, mivel mire kijön 1db új levél addigra egy régi elhal. Kb heti 1 levelet hoz. Jelenleg Dennerle 9in1 táptalaj+ Manadoban van+ nyomtam neki aquaplant tabit 2db-ot. Tápozás a 200L-be nincs annyi mint a régi 120-ban mert picit algásodom és nem merek növelni rajta.( 2ml planter és 2ml macro 3ml carbo.) A 120L-ben egy db algám nem volt, pedig a növények többsége nem igényelte volna a tápozást (Anubias, Microsorum)

Mi lehet a gond vele? Ha valaki tudna segíteni megköszönném. A pici rizomája kint van a talajból, nincs beültetve, így volt a régiben is.
Csatolom a képeket:
1hete kb:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... 1ea3e/user
jelenlegi állapot:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... e8f3b/user
közelről a levél:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... b143c/user

Köszi előre is!




Szia!


Én elsősorban a táptalajra tudok gondolni. Sajnos nem sok jót hallottam a Dennerle táptalajarol. Tudok olyanról is hogy valaki e miatt volt kénytelen szét szedni az akváriumát. Elsődleges én teljesen elultetnem a lotus gumojat hátha ez lenne a gond. Ha nem változik az állapota akkor elgondolkodnak egy esetleges másabb szerkezetű taptalajon. Én személy szerint a tropica és a sera taptalajat használtam már és nyugodt szívvel tudom ajánlani is.

_________________
Sólyom Gábor


2017. szeptember 4., hétfő 16:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017. augusztus 31., csütörtök 14:40
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Tinnye
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Lótusszal kapcsolatban. kb 3 hónapja át lett ültetve a 200L-be a 120L-ből. Még mikor a 120Lbe vettem akkor leesett róla a mag. De a 120L-ben szépen fejlődött ennek ellenére 2 naponta hozta az új leveleket 1 hét után kb a sima gyöngykavicsba táptalaj nélkül csak aquaplant tabival+ TF tápozás is volt 4-4ml naponta. Át lett ültetve a 200L-be és azóta se tért magához, átültetés után jó pár levele le rohad, és 6db levél van meg. Ez nem gyarapszik, mivel mire kijön 1db új levél addigra egy régi elhal. Kb heti 1 levelet hoz. Jelenleg Dennerle 9in1 táptalaj+ Manadoban van+ nyomtam neki aquaplant tabit 2db-ot. Tápozás a 200L-be nincs annyi mint a régi 120-ban mert picit algásodom és nem merek növelni rajta.( 2ml planter és 2ml macro 3ml carbo.) A 120L-ben egy db algám nem volt, pedig a növények többsége nem igényelte volna a tápozást (Anubias, Microsorum)

Mi lehet a gond vele? Ha valaki tudna segíteni megköszönném. A pici rizomája kint van a talajból, nincs beültetve, így volt a régiben is.
Csatolom a képeket:
1hete kb:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... 1ea3e/user
jelenlegi állapot:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... e8f3b/user
közelről a levél:
http://indafoto.hu/rita_jazmin/image/25 ... b143c/user

Köszi előre is!


2017. szeptember 3., vasárnap 12:27
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Az egyik legszebb és egyben a legérdekesebb színű formájú növényünk.
Nem régóta van nálam így kevés a tapasztalatom vele.
Ma vettem észre, hogy az anya növényemtől kb. arasznyira a hátfalnál kibújt egy kis Lótusz(ka).
Pár képem a zöldségről.

Kép

Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 10., csütörtök 21:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
A Lotus mostani állapota hagy némi kívánni valót maga után :(
Csak magasra volt már hajlandó levelet hozni,ráadásul tenyérnél is nagyobb méretben,ezért úgy döntöttem levágom fokozatosan a nagy leveleket,és csak az alacsonyabb,csinos hajtásokat hagyom meg.Ez még nem is volt gond,csakhogy volt kb. egy hónappal ezelőtt egy egész napos áram szünet :oops: ,(Nem is tudom mit képzel az EON :? :D) ami megtette a hatását ecset alga formájában:(.
Szóval most kezd helyre jönni az aksi ;)

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 2., szerda 8:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Asera ezt az aksit nem is említetted..
Nem volt ez bizony rossz sőt ..

_________________
Kép


2012. május 1., kedd 19:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi zeppelni :)

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 1., kedd 17:07
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
asera írta:
Jó meglátás :D

Ez az aksi sem rossz pedig


2012. május 1., kedd 17:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Jó meglátás :D

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 1., kedd 16:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron