Pontos idő: 2024. március 29., péntek 8:58



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Wabi Kusa 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
11 oranal, a ludvigia mintha rozsa lenne :)
Kép

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről


2016. november 27., vasárnap 23:25
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Miket rejtegetsz te otthol....csak pislogok..jól néznek ki nagyon!


2016. november 21., hétfő 8:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
Par folyamatban levo:
KépKép
Eletben szebbek, es rendes fennyel megvilagitva, rendes fenykepezogeppel, biztosan csodas kepet fog kapni az ember fia, de ez csak ebedlo feletti fenycso, es egy regi telo vegeredmenye.

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről


2016. november 21., hétfő 0:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
papó írta:
unreal976 írta:
Sziasztok!
Letre lett hozva ez a kategoria is, ami csodalatos dolog!
Nagyon roviden elmeselnem, hogy ismerkedtem meg eme csodas kis kertekkel. Evvekkel ezelott, amikor tobbedjere melyultem el az akvarisztikaba, valahogy a google jelezte felem, hogy foglalkozzak wabival is. Megpedig talalatok kozt mindig voltak szebbnel szebb wabik is. Gondoltam magamba, ilyen csodat en keptelen vagyok veghezvinni, es kulonben is erre pluszba nincs idom, meg az a wabi-kusa milyen hulyen hangzik. Aztan hogyhogy nem, akvakerteszkedesbol mindig rengeteg leesett novenyem akadt, es akkor se kellett mar senkinek ha fizettem azert hogy vigyek el. Volt egy szabad kis tizenegynehany lityis akim, volt hozza feny is, nemi palantafold, elugrottam a harmashatarhegyre par sziklaert, es ultetgettem oda is a novenyeket. Vegul egesz jo lett, hogy az eaplc zsuri 24. helyezettnek itelte. Jobbnak, mint az akimat! A TAC kozonseg is remekul dijazta. Erre felbuzdulva, mar tervezetten epitettem meg a kovetkezo "fo" wabimat. Fo, mert ott tartok, hogy jelenleg 3 komoly wabi nevelesbe vagyok, es szamtalan kis uvegcse, poharka, dobozkaba nevelgetem a szukseges novenyeket. Kell oket nevelgetni, mert a wabi kertesz turelmesebb, mint az akvakertesz! Es ez nem vicc. Tapasztalataim szerint, -amit folyamatosan a mai napig szerzek-, sokkal lassabban nonek emers formaban.
Es itt szeretnem megragadni az alkalmat, hogy megosszam veletek a legujabb wabi sikerem,
EAPLC 2016 wabi kategoria, 7. hely, a tervezett fo wabimmal. Kepet alabb lathatjatok.
Folyamatosan dolgozok rajtuk, egy atuto megoldasra pont nemreg jottem ra, amivel megszebb talakat tudok faragni...
Kép

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről

Gratulálok Krisztian ! .
Az eredményedet látva , hát ha többen is kedvet kapnak az építéshez a fórumon .

Koszonom :)

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről


2016. november 20., vasárnap 22:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
unreal976 írta:
Sziasztok!
Letre lett hozva ez a kategoria is, ami csodalatos dolog!
Nagyon roviden elmeselnem, hogy ismerkedtem meg eme csodas kis kertekkel. Evvekkel ezelott, amikor tobbedjere melyultem el az akvarisztikaba, valahogy a google jelezte felem, hogy foglalkozzak wabival is. Megpedig talalatok kozt mindig voltak szebbnel szebb wabik is. Gondoltam magamba, ilyen csodat en keptelen vagyok veghezvinni, es kulonben is erre pluszba nincs idom, meg az a wabi-kusa milyen hulyen hangzik. Aztan hogyhogy nem, akvakerteszkedesbol mindig rengeteg leesett novenyem akadt, es akkor se kellett mar senkinek ha fizettem azert hogy vigyek el. Volt egy szabad kis tizenegynehany lityis akim, volt hozza feny is, nemi palantafold, elugrottam a harmashatarhegyre par sziklaert, es ultetgettem oda is a novenyeket. Vegul egesz jo lett, hogy az eaplc zsuri 24. helyezettnek itelte. Jobbnak, mint az akimat! A TAC kozonseg is remekul dijazta. Erre felbuzdulva, mar tervezetten epitettem meg a kovetkezo "fo" wabimat. Fo, mert ott tartok, hogy jelenleg 3 komoly wabi nevelesbe vagyok, es szamtalan kis uvegcse, poharka, dobozkaba nevelgetem a szukseges novenyeket. Kell oket nevelgetni, mert a wabi kertesz turelmesebb, mint az akvakertesz! Es ez nem vicc. Tapasztalataim szerint, -amit folyamatosan a mai napig szerzek-, sokkal lassabban nonek emers formaban.
Es itt szeretnem megragadni az alkalmat, hogy megosszam veletek a legujabb wabi sikerem,
EAPLC 2016 wabi kategoria, 7. hely, a tervezett fo wabimmal. Kepet alabb lathatjatok.
Folyamatosan dolgozok rajtuk, egy atuto megoldasra pont nemreg jottem ra, amivel megszebb talakat tudok faragni...
Kép

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről

Gratulálok Krisztian ! .
Az eredményedet látva , hát ha többen is kedvet kapnak az építéshez a fórumon .

_________________
Kép


2016. november 20., vasárnap 17:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
JANNUS333 írta:
Kérdésem a gurukhoz...
Minden akváriumi növény alkalmas wabizni? Pl mohák?

Illetve a visszanevelés a hatékonyabb.(viziböl emersé)? Vagy érdemesebb eleve pl zselés emers növénykékkel kezdeni?

Na meg ha v.ki leírná az egésznek az alapjait illetve a napi gondozás mikéntjét...azt nagyon komálnám..

Ahogy nálam született :
Tál az asszonytól nyulva [FACE WITH TEARS OF JOY]
Sima viragfold rá maradék tropicara talaj 2/3 reszig töltve a tál .
Novenyesites feltöltötte akivizzel fólia rá es be a hqi alá ami az akit is világítja .
Amint a növények kinőtték és burjanzani kezdtek fólia már nem volt naponta spricceltem vízzel heti 2 alkalom akivizzel felontottem követ berak noveny fel rá .
Moha a ház mellől kintről fotó előtt mivel ez a mohafajta nem bírja ki a hqi alatti 26-28 fokot [RELIEVED FACE] .

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


2016. november 20., vasárnap 13:27
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Kérdésem a gurukhoz...
Minden akváriumi növény alkalmas wabizni? Pl mohák?

Illetve a visszanevelés a hatékonyabb.(viziböl emersé)? Vagy érdemesebb eleve pl zselés emers növénykékkel kezdeni?

Na meg ha v.ki leírná az egésznek az alapjait illetve a napi gondozás mikéntjét...azt nagyon komálnám..


2016. november 20., vasárnap 11:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Az elmúlt TAC rá nevezett wabim .
Nagyon próba volt csak .
Igazából ez az első amivel megismerkedtem ezzel a fajta stílusú kerteszkedessel .Kép

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


2016. november 20., vasárnap 7:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Első körben had gratuláljak a taladhoz no és az eredményhez .
Azt a bizonyos új dolgot is elarulod amivel "faragod"a tálakat ?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vasmacso 2016. november 20., vasárnap 10:40-kor.



2016. november 20., vasárnap 7:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
Vele is neveztem, de a top10be nincs benne.
Kép

Tapatalkkal küldve az én Xperia SP eszközömről


2016. november 20., vasárnap 0:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron