Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 21:25



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Marsilea hirsuta 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Megkérdeztem a kollégákat lóhere ügyben..
Azt mondják , hogy akkor hozott több négy levelüt ha több CO2 ment az akváriumba.
Kevesebb CO2 kevesebb here ezek szerint :D

Köszi Papó!
Hát kevesebb co2-t nem tudok adni nekik, szóval marad a here forma. :D

_________________
Kép


2014. március 12., szerda 19:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Megkérdeztem a kollégákat lóhere ügyben..
Azt mondják , hogy akkor hozott több négy levelüt ha több CO2 ment az akváriumba.
Kevesebb CO2 kevesebb here ezek szerint :D

_________________
Kép


2014. március 11., kedd 13:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Mexx2 írta:
Nem látszik a kép.

Javítottam, bár van a képen minden ocsmányság... Talán csak a planária hiányzik róla. :P
(de ne is emlegessem...)

_________________
Kép


2014. március 10., hétfő 22:13
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nem látszik a kép.

_________________
K.Tamás


2014. március 10., hétfő 21:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Molroth írta:
Engem az érdekelne ezzel a jópofa növénnyel kapcsolatban, hogy hogyan befolyásolható, hogy milyen hosszú hajtásokat hoz?

Submers formában került hozzám, szép kis kompakt telepeket ültettem el, kb 3 centi magas levelekkel. Nem nagyon akart elindulni, sokáig stagnált, aztán egyszer csak fogta magát és elkezdte felfedezni az akváriumot. Nagyon jól érzi magát, szépen megy minden felé, de ami érdekes, hogy sokkal hosszabb (5-10 centi) és vaskosabb levélszárakat hoz és sokkal nagyobb leveleket, mint amikor beültettem, illetve kb 80%-ban lóhere formájú leveleket hoz.
Hogyan tehetném kicsit kompaktabbá?
Az aki 54L amazonia aljzattal, már kimerült táptalajjal, kezelt csapvízzel (25-ös keménység körül), tropica microval és kevert macroval, élesztős co2-vel (kb 60 bpm), liqui carboval, 2x24W quaddal (egy növényes cső).

Megfogtál a kérdéseddel egy picit :roll:
A kisebb rövidebb leveleket a magasabb fénynél hozza.
Valóban nagyon talányos , hogy egy jó idejű stagnálás után mitől is lódul meg , hogy szinte naponta képes egy új levelet növeszteni.
Azt hogy mitől lesz lóhere alakú levél , halvány fogalmam sincs.


Az a fura, hogy vannak kisebb levelei árnyékos, és jól megvilágított helyen is, ahogy a nagyokból is van. Nem értem... Minden esetre nem úgy néz ki, mint más akváriumban, ahol gyepszerűen láttam.
Egyébként azt vettem észre, hogy vannak időszakok, amikor kicsit megtorpan a terjeszkedése, aztán hirtelen megint meglódul és ahogy írtad, naponta hoz új hajtást, mint pl a glosso.
Ezt leszámítva nagyon szeretem! A gyatra körülmények ellenére szép leveleket hoz, szépen terjeszkedik. Főszerepet fog kapni majd ha újraindul az aki. Most csak pár inda van, ami össze-vissza kalandozik az akváriumban, de ezeket majd jól szét fogom szedni és úgy elültetni, hogy szép dús szigetem legyen. :)

A téma indító postban a képen így néz ki:
Kép

Nálam meg így:


Kép


Az algák és a barnuló parvula miatt bocsi. :P

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Molroth 2014. március 10., hétfő 22:12-kor.



2014. március 10., hétfő 20:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
Engem az érdekelne ezzel a jópofa növénnyel kapcsolatban, hogy hogyan befolyásolható, hogy milyen hosszú hajtásokat hoz?

Submers formában került hozzám, szép kis kompakt telepeket ültettem el, kb 3 centi magas levelekkel. Nem nagyon akart elindulni, sokáig stagnált, aztán egyszer csak fogta magát és elkezdte felfedezni az akváriumot. Nagyon jól érzi magát, szépen megy minden felé, de ami érdekes, hogy sokkal hosszabb (5-10 centi) és vaskosabb levélszárakat hoz és sokkal nagyobb leveleket, mint amikor beültettem, illetve kb 80%-ban lóhere formájú leveleket hoz.
Hogyan tehetném kicsit kompaktabbá?
Az aki 54L amazonia aljzattal, már kimerült táptalajjal, kezelt csapvízzel (25-ös keménység körül), tropica microval és kevert macroval, élesztős co2-vel (kb 60 bpm), liqui carboval, 2x24W quaddal (egy növényes cső).

Megfogtál a kérdéseddel egy picit :roll:
A kisebb rövidebb leveleket a magasabb fénynél hozza.
Valóban nagyon talányos , hogy egy jó idejű stagnálás után mitől is lódul meg , hogy szinte naponta képes egy új levelet növeszteni.
Azt hogy mitől lesz lóhere alakú levél , halvány fogalmam sincs.

_________________
Kép


2014. március 10., hétfő 19:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Engem az érdekelne ezzel a jópofa növénnyel kapcsolatban, hogy hogyan befolyásolható, hogy milyen hosszú hajtásokat hoz?

Submers formában került hozzám, szép kis kompakt telepeket ültettem el, kb 3 centi magas levelekkel. Nem nagyon akart elindulni, sokáig stagnált, aztán egyszer csak fogta magát és elkezdte felfedezni az akváriumot. Nagyon jól érzi magát, szépen megy minden felé, de ami érdekes, hogy sokkal hosszabb (5-10 centi) és vaskosabb levélszárakat hoz és sokkal nagyobb leveleket, mint amikor beültettem, illetve kb 80%-ban lóhere formájú leveleket hoz.
Hogyan tehetném kicsit kompaktabbá?
Az aki 54L amazonia aljzattal, már kimerült táptalajjal, kezelt csapvízzel (25-ös keménység körül), tropica microval és kevert macroval, élesztős co2-vel (kb 60 bpm), liqui carboval, 2x24W quaddal (egy növényes cső).

_________________
Kép


2014. március 10., hétfő 14:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Szia.
Nekem 54 literes akváriumomban volt ilyen növényem, 36 wattal világítottam, ment a co2 is, és nagyon hamar beterítette az előteremet!!
Érdemes közüle ki mulmozni víz cserekor, mert hamar megjelenik rajta az ecset alga.

_________________
KépKépKép


2012. október 24., szerda 15:36
Profil

Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 16:28
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: debrecen
Elég érdekes ez a kis növény.Nagyon megtetszett,ezért tegnap vettem is egy kiadó adagot a tropicában
Tartási körülményeiről megoszlanak a vélemények.
Valakinek tapasztalata van?


2012. szeptember 22., szombat 10:03
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Kérdezték, hogy én készítettem a képeket!!! :ezkesz: :ezkesz: :ezkesz:
Természetesen és itt a bolti akváriumban mindenki megtekintheti..:)
Mai fénykép :
Kép
Kép

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. december 17., szombat 12:37
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron