Pontos idő: 2024. április 24., szerda 20:17



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 Lilaeopsis brasiliensis gond 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 16:28
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: debrecen
MI a helyzet brasiliens ügyben?


Tibitron írta:
papó írta:
Tibitron írta:
Azok sajnos nem voltak. A boltos ezt ajánlotta mint igénytelen füvet, ami azért jól mutat. Sajnos lehet jobban járok ha kiszedegetem és inkább anubas nanat rakok előre.

Az anubias nana is egy megoldás , de megfutamodás.........


Igen, lehet megfutamodás, de elsőre rögtön kifogom az egyik legnehezebbet, ráadásul nem is növényes aksinak tervezem, hanem CPO ráknak...Azt sokan írták ,hogy elvan kevés fénnyel is, meg növöget co1 nélkül is, de szép nem lesz. Ha nem rohad be folyamosan és nem rontja a vizet lehet adok neki esélyt, mert bukkannak ki új hajtások azért így is. Lehet a tornyos csigák majd eltakarítják a rohadást.


2013. október 25., péntek 18:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ennek a növénynek nagyon sok fény kell,kevés fénynél csak algásodik,stagnál.

_________________
Kép Kép Kép


2013. október 2., szerda 16:11
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
papó írta:
Tibitron írta:
Azok sajnos nem voltak. A boltos ezt ajánlotta mint igénytelen füvet, ami azért jól mutat. Sajnos lehet jobban járok ha kiszedegetem és inkább anubas nanat rakok előre.

Az anubias nana is egy megoldás , de megfutamodás.........


Igen, lehet megfutamodás, de elsőre rögtön kifogom az egyik legnehezebbet, ráadásul nem is növényes aksinak tervezem, hanem CPO ráknak...Azt sokan írták ,hogy elvan kevés fénnyel is, meg növöget co1 nélkül is, de szép nem lesz. Ha nem rohad be folyamosan és nem rontja a vizet lehet adok neki esélyt, mert bukkannak ki új hajtások azért így is. Lehet a tornyos csigák majd eltakarítják a rohadást.


2013. október 2., szerda 8:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Hát mindennek lehet mondani,de hogy igénytelen növény...
Az egyik legnehezebb szerintem.

_________________
Kép Kép Kép


2013. október 1., kedd 19:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Tibitron írta:
Azok sajnos nem voltak. A boltos ezt ajánlotta mint igénytelen füvet, ami azért jól mutat. Sajnos lehet jobban járok ha kiszedegetem és inkább anubas nanat rakok előre.

Az anubias nana is egy megoldás , de megfutamodás.........

_________________
Kép


2013. október 1., kedd 18:13
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
Azok sajnos nem voltak. A boltos ezt ajánlotta mint igénytelen füvet, ami azért jól mutat. Sajnos lehet jobban járok ha kiszedegetem és inkább anubas nanat rakok előre.


2013. szeptember 30., hétfő 22:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Tibitron írta:
Sziasztok. Egy könnyen kezelhető füvet kértem a boltban és ezt kaptam:) Elültettem szálanként közel egymáshoz. Valahol írták a fórumon, hogy nem kell sok fény, de itt meg olvasom ,hogy kell. Nekem napi 8 órát világít 7,2 W izzóval. Co2 nincs. Sajnos nincs keret erősebbre, mert alapvetően CPO rákoknak rendeztem be, de akartam pár könnyen kezelhető növényt. Nem volt eddig semmi gond vele, igazából komoly most sincs, de a fonálalga az aljára telepedett pár helyen, van pár elbarnult, elhullott levél, de nőnek is ki újak. Táptalaj van. Rakok fel pár képet. MI a tanácsotok? Ilyen felszereléssel világítással van- értelemé fenntartani és próbálkozni ,hogy megnő, vagy inkább szedjem ki valahogy. Ha ki kell akkor csak simán húzzam ki a talajból?

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_1_ ... es.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_2_ ... es.hu_.png

Nagyon kevés lesz a világításod ,
Mikor érdeklődtél , hogy mit is telepíts egy ilyen megvilágításu akváriumba aljnövényzetnek , akkor írtam neked pár tippet.
Ez növény nem volt felsorolva a javasoltak között :roll:
Csodák persze vannak várj vele 10 12 napot és meglátod mi "sül ki " a próbálkozásodból.

_________________
Kép


2013. szeptember 30., hétfő 18:00
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
Sziasztok. Egy könnyen kezelhető füvet kértem a boltban és ezt kaptam:) Elültettem szálanként közel egymáshoz. Valahol írták a fórumon, hogy nem kell sok fény, de itt meg olvasom ,hogy kell. Nekem napi 8 órát világít 7,2 W izzóval. Co2 nincs. Sajnos nincs keret erősebbre, mert alapvetően CPO rákoknak rendeztem be, de akartam pár könnyen kezelhető növényt. Nem volt eddig semmi gond vele, igazából komoly most sincs, de a fonálalga az aljára telepedett pár helyen, van pár elbarnult, elhullott levél, de nőnek is ki újak. Táptalaj van. Rakok fel pár képet. MI a tanácsotok? Ilyen felszereléssel világítással van- értelemé fenntartani és próbálkozni ,hogy megnő, vagy inkább szedjem ki valahogy. Ha ki kell akkor csak simán húzzam ki a talajból?

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_1_ ... es.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/130929/f_2_ ... es.hu_.png


2013. szeptember 29., vasárnap 20:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron