Pontos idő: 2024. március 29., péntek 7:47



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
 Mivel és mennyit tápozzak? 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Multis írta:
Üdv
Táp mennyiség kérdés?! Bruttó 112 literre( ~80-85 liter) heti 40 liter vízcsere fele-fele RO és pihentetett csapvíz( ~50% vízcsere ) napi szinten megy 2ml Liqui carbo , 4ml TF Planter , 10ml TF Macro, nagynyomású CO2 1bubi / 3mp, 1,5ml Aqua Line vas minden vízcsere alkalmával. Igazából nincs semmi jele annak hogy sok lenne vagy épp kevés de mégis ezen gondolkodom , hogy vajon jó-e ennyit adagolni? Sok , kevés, ideális?Macro-t soknak ítélem ( ajánlás 1ml / 20liter naponta ) de most elbizonytalanodtam vagy lehet sok de nem tudják a növények felvenni így kárba vész? Alga nem számottevő vagyis csak GDA van már a kezdetek óta de ez is visszavonulót fúj úgy néz ki ( kopp-kopp-kopp ).

A flakonon csak ajánlás van .. de minden akvárium más és Te tudod érzékelni , mennyire és mire /macro-micro / éhesek a növényeid .. Ezért és ettől vagy akvarista :)

_________________
Kép


2015. november 11., szerda 16:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Üdv
Táp mennyiség kérdés?! Bruttó 112 literre( ~80-85 liter) heti 40 liter vízcsere fele-fele RO és pihentetett csapvíz( ~50% vízcsere ) napi szinten megy 2ml Liqui carbo , 4ml TF Planter , 10ml TF Macro, nagynyomású CO2 1bubi / 3mp, 1,5ml Aqua Line vas minden vízcsere alkalmával. Igazából nincs semmi jele annak hogy sok lenne vagy épp kevés de mégis ezen gondolkodom , hogy vajon jó-e ennyit adagolni? Sok , kevés, ideális?Macro-t soknak ítélem ( ajánlás 1ml / 20liter naponta ) de most elbizonytalanodtam vagy lehet sok de nem tudják a növények felvenni így kárba vész? Alga nem számottevő vagyis csak GDA van már a kezdetek óta de ez is visszavonulót fúj úgy néz ki ( kopp-kopp-kopp ).

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2015. november 11., szerda 14:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Hooligan7 írta:
Amennyi jót hallottam a tápokról én is bízom benne! :-) rossz volt anno a talajválasztás (1mm-es bazalt). Jbl tápgolyók vannak még lent a talajban.

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


Nos a bazaltban nehezebben tudnak megkapaszkodni a gyökerek , de az idő megoldja ezt a gondot is :)

_________________
Kép


2015. október 6., kedd 19:43
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 24., csütörtök 15:16
Hozzászólások: 8
Amennyi jót hallottam a tápokról én is bízom benne! :-) rossz volt anno a talajválasztás (1mm-es bazalt). Jbl tápgolyók vannak még lent a talajban.

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


2015. október 6., kedd 19:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Hooligan7 írta:
Egy ilyen biológiai hártya szinte folyamatosan jelen van, nem értem mondjuk miért. KB 2 óránként időzítővel megy negyed órát. Örülnék ha nem lenne :-)

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


A hártya a növények nem kielégítő állapota miatt van .
Reméljük rendbe jönnek .

_________________
Kép


2015. október 6., kedd 19:04
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 24., csütörtök 15:16
Hozzászólások: 8
Egy ilyen biológiai hártya szinte folyamatosan jelen van, nem értem mondjuk miért. KB 2 óránként időzítővel megy negyed órát. Örülnék ha nem lenne :-)

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


2015. október 6., kedd 19:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Hooligan7 írta:
papó írta:
Huhh ezzel a háttérrel sok munkád lesz .
Minden esetre a skimmert állítsd úgy , hogy a háttért közvetlen ne érje az áramlás .
Valóban egyenlőre a kefe és a carbo a megoldás .

Igen sajnos... Volt egy időszak mikor nem nagyon voltam itthon s elfajultak a dolgok. Igyekszem. Skimmert akkor hova tegyem? Elől olyan csúnya lenne. Hm....

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


Mi az oka , hogy használod ?
Biztosan szükséged van rá ?

_________________
Kép


2015. október 6., kedd 18:59
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 24., csütörtök 15:16
Hozzászólások: 8
papó írta:
Huhh ezzel a háttérrel sok munkád lesz .
Minden esetre a skimmert állítsd úgy , hogy a háttért közvetlen ne érje az áramlás .
Valóban egyenlőre a kefe és a carbo a megoldás .

Igen sajnos... Volt egy időszak mikor nem nagyon voltam itthon s elfajultak a dolgok. Igyekszem. Skimmert akkor hova tegyem? Elől olyan csúnya lenne. Hm....

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


2015. október 6., kedd 18:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Huhh ezzel a háttérrel sok munkád lesz .
Minden esetre a skimmert állítsd úgy , hogy a háttért közvetlen ne érje az áramlás .
Valóban egyenlőre a kefe és a carbo a megoldás .

_________________
Kép


2015. október 6., kedd 18:15
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 24., csütörtök 15:16
Hozzászólások: 8
Közelebbi kellene? Köszönöm szépen!

Tapatalk-kal küldve az én LT25i-el


2015. október 6., kedd 17:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron