Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 12:43



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Tápanyag túladagolás tünetei . 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 18:15
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzátenném még, hogy bőven van példa szép akváriumra alacsony és magas foszfáttal egyaránt, viszont az utóbbi esetben a többi paramétert hozzá kell igazítani, hogy Liebig törvénye érvényesüljön. Ez a kísérletemben, illetve bolti környezetben sem valósult meg, így alakultak ki a jellegzetes tünetek. Egyébként a probléma az akvakertészek zömét nem érinti, mert:
1. az ország nagy részén nincs polifoszfátos vízkezelés
2. RO-t, ioncserét alkalmaznak
3. aktív talajt használnak
Tehát nagyrészt kimondottan túladagolással idézhető elő, kivéve errefelé, ahol szó szerint a csapból folyik.
Ami a tápozási módszereket illeti, az ADA kimondottan a PO4 szegény utat választotta, de ahogy látom, már az EI követői is hasonlóan vélekednek.


2016. április 30., szombat 15:58
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Olyan deja vu-m van :shock: ,Papó ,remélem érted a célzást.
Köszi Keszeg,esetemben asszem néhány dolog magyarázatra talált.


2016. április 24., vasárnap 19:22
Profil

Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 18:15
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Bár a képeken alapvetően hiánytünetek láthatóak, mégis ide raktam őket, mert valószínűleg túladagolásból származnak. A kettő gyakran együtt jár, ez az amikor eltolódik az elemek aránya.
A gondok nagyjából fél évvel a csapvízre való visszaállás után jelentkeztek. Elsősorban a felhalmozódott PO4 lehetett a bűnös, amit a magas keménység (28-30 nk) tetézett, viszont ezt akkoriban tesztek nélkül nem tudtam igazolni. A foszfor a vas és a cink antagonistája, de relatív nitrogénhiányt is okozhat. Utóbbira utalhatnak az echinodorus levelein lévő antociános foltok. Egyéb tünetek: régi levelek klorózisa (anubias, crypto), levélcsúcs pusztulása (sagittaria), felkopaszodás (ludwigia). Továbbá az új levelek általában kicsik és sápadtak, a növekedés lassú vagy teljesen leáll.
Mindez a legtöbb itteni kereskedésben megfigyelhető a nem megfelelő gondoskodás (csapvíz, tápozás elmaradása) hatására.


2016. április 24., vasárnap 18:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
papó írta:
Johnifiú írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép


Gabi bá azt lehet tudni, hogy milyen szintű túladagolás okoz ilyen tünetet ?

Az alsó levelek teljesen rendben vannak .
Nem tudok így következtetést levonni ....de a lyukacsosodás inkább macro hiányt mutat . / ha sok a fény és kevés a CO2 akkor is jöhet /
A többi növényed mind rendben van ?


A co szintet sikerült kimaxolnom. A fény is rendben. Kivettem a lámpából a plexit mert totál besárgult. Kivettem, rá 2 percre lett is némi bubizás. A helferi abszolut nem akar beindulni. De csak a stau az aminek ilyesmi kinézete van. A multkor emeltem kicsit a macron, ma mérem este mennyi a szint vízcsere elött. 1 növényem van még ami 4-5 hét alatt semmit se fejlődött az a Keisak remélem jól írtam. Este a naplóba próbálok fényképeket is mellékelni csak valamiért nem ismeri fel otthon a gépem a telefonomat.

A helferi és ha a kesiak stagnál érdemes lenne megnézni a Gh és Kh t .Lehet nagyon alacsony a Gh .

_________________
Kép


2016. április 19., kedd 15:10
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép


Gabi bá azt lehet tudni, hogy milyen szintű túladagolás okoz ilyen tünetet ?

Az alsó levelek teljesen rendben vannak .
Nem tudok így következtetést levonni ....de a lyukacsosodás inkább macro hiányt mutat . / ha sok a fény és kevés a CO2 akkor is jöhet /
A többi növényed mind rendben van ?


A co szintet sikerült kimaxolnom. A fény is rendben. Kivettem a lámpából a plexit mert totál besárgult. Kivettem, rá 2 percre lett is némi bubizás. A helferi abszolut nem akar beindulni. De csak a stau az aminek ilyesmi kinézete van. A multkor emeltem kicsit a macron, ma mérem este mennyi a szint vízcsere elött. 1 növényem van még ami 4-5 hét alatt semmit se fejlődött az a Keisak remélem jól írtam. Este a naplóba próbálok fényképeket is mellékelni csak valamiért nem ismeri fel otthon a gépem a telefonomat.


2016. április 19., kedd 8:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép


Gabi bá azt lehet tudni, hogy milyen szintű túladagolás okoz ilyen tünetet ?

Az alsó levelek teljesen rendben vannak .
Nem tudok így következtetést levonni ....de a lyukacsosodás inkább macro hiányt mutat . / ha sok a fény és kevés a CO2 akkor is jöhet /
A többi növényed mind rendben van ?

_________________
Kép


2016. április 19., kedd 7:51
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép


Gabi bá azt lehet tudni, hogy milyen szintű túladagolás okoz ilyen tünetet ?


2016. április 19., kedd 7:02
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
DonaTTT írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép

Mit tegyek akkor ha az MC megköveteli azt a makro mennyiséget, amit adok, de a staum így néz ki?A kemény víz is okozhazja ezt?

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el



sajnos nálam is ez lesz a helyzet. Nálam a reineckii mini az ami igényli még a macrot se sajna a stau már nem fogja szerintem bírni. Ez törvényszerű vagy lehet ellene tenni valamit esetleg ?

Atti a macroban nincs magnézium .
A képen szereplő tünetet direkt idéztem elő a tápokban kiegyensúlyozottan van jelen a magnézium .
Megjegyzem azért is nehéz az ilyen tüneteket felismerni , mert a nitrát hiányának is hasonló a tünete , igaz ott a vékony levelű növények esetében begörbül a csúcshajtás .



Elnézést nem jól írtam :( A kolléga is írta a macrot, arra írtam, hogy nálam is az lesz a probléma, csak nem töröltem ki az elejét. Már halványan kezd ilyen nem is tudom minek mondjam, ilyen áttetszősödni meg pontosodni. De A nitrát hiány az még esélyes lehet. Közbe jegyzetelem magamnak is, hogy mi minek a tünete. Így most okosabb lettem egy nitrát hiány tünettel is ;) :)


2016. április 15., péntek 8:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
DonaTTT írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép

Mit tegyek akkor ha az MC megköveteli azt a makro mennyiséget, amit adok, de a staum így néz ki?A kemény víz is okozhazja ezt?

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el



sajnos nálam is ez lesz a helyzet. Nálam a reineckii mini az ami igényli még a macrot se sajna a stau már nem fogja szerintem bírni. Ez törvényszerű vagy lehet ellene tenni valamit esetleg ?

Atti a macroban nincs magnézium .
A képen szereplő tünetet direkt idéztem elő a tápokban kiegyensúlyozottan van jelen a magnézium .
Megjegyzem azért is nehéz az ilyen tüneteket felismerni , mert a nitrát hiányának is hasonló a tünete , igaz ott a vékony levelű növények esetében begörbül a csúcshajtás .

_________________
Kép


2016. április 15., péntek 7:58
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
DonaTTT írta:
papó írta:
Magnézium túladagolás .
Kép

Mit tegyek akkor ha az MC megköveteli azt a makro mennyiséget, amit adok, de a staum így néz ki?A kemény víz is okozhazja ezt?

Tapatalk-kal küldve az én ALCATEL ONE TOUCH 7041X-el



sajnos nálam is ez lesz a helyzet. Nálam a reineckii mini az ami igényli még a macrot se sajna a stau már nem fogja szerintem bírni. Ez törvényszerű vagy lehet ellene tenni valamit esetleg ?


2016. április 15., péntek 7:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron