Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 9:58



Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 Milyen akváriumot vegyek? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
tommyv írta:
Én imádom a kis akváriumokat, de szerintem csak azért, mert félek a nagyoktól :D . 10L-el kezdtem, az borzasztó volt.. nem is jellemzem. Most 20L-re váltottam, ma volt az első cuba nyírásom, és meglepően 'kényelmesen' ki tudtam hozni a dolgot.. mondjuk ez erősen függ a hardscape-től is :D. Még csak most indult a mostani, de már elterveztem, hogy a következő egy 30-as opti white kocka lesz, és annál feljebb egyenlőre tuti, hogy nem akarok menni. :)

A Cuba nyírása az új ADA ollóddal nem jelenthetett túl nagy kihívást! :lol: :) Nagyon jó példája a te akváriumod is arra, hogy 20 literben is lehet szépet alkotni!


2014. január 15., szerda 22:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
papó írta:
Grt írta:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Szívesen meghallgatnám "nano akvárium-fanok" véleményét is! ;)

Szerintem a nano az csak kényszer szülte akvárium.
Te sem érnéd be vele és annyival nem is kerül kevesebbe az üzemeltetése mint egy 100 literesnek .
Na jó mondjuk negyedével -felével többe kerül :roll: de hol marad az alkotói szabadság ?


Nem az üzemeltetés költségéről van szó. Ha azt vesszük az én akváriumom 80 cm hosszú. A technikák (konkrétan a világításra gondolok) általában úgy vannak megalkotva, hogy az 60cm-es és 80cm-es akváriumhoz is "jó" legyen. De ami egy 60 cm-es akváriumhoz megfelelő (fénycsövek hossza stb.), az a 80 cm-esnél már mondhatni kevés, eközben a fogyasztás ugyanannyi. Szóval a költségek tényleg csak egy jóval kisebb akváriumnál csökkennek. Igazából amikor újraindítottam, szerettem volna normálisan kitakarítani, de hát van súlya... Nem biztos, hogy való nekem ekkora akvárium... :? Az alkotói szabadsággal persze maximálisan egyet értek és az is biztos, hogy nagyon furcsa lenne kisebbre váltani. :)


2014. január 15., szerda 22:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Én imádom a kis akváriumokat, de szerintem csak azért, mert félek a nagyoktól :D . 10L-el kezdtem, az borzasztó volt.. nem is jellemzem. Most 20L-re váltottam, ma volt az első cuba nyírásom, és meglepően 'kényelmesen' ki tudtam hozni a dolgot.. mondjuk ez erősen függ a hardscape-től is :D. Még csak most indult a mostani, de már elterveztem, hogy a következő egy 30-as opti white kocka lesz, és annál feljebb egyenlőre tuti, hogy nem akarok menni. :)

_________________
Kép


2014. január 15., szerda 21:31
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Grt írta:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Szívesen meghallgatnám "nano akvárium-fanok" véleményét is! ;)

Szerintem a nano az csak kényszer szülte akvárium.
Te sem érnéd be vele és annyival nem is kerül kevesebbe az üzemeltetése mint egy 100 literesnek .
Na jó mondjuk negyedével -felével többe kerül :roll: de hol marad az alkotói szabadság ?

_________________
Kép


2014. január 15., szerda 21:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Szívesen meghallgatnám "nano akvárium-fanok" véleményét is! ;)


2014. január 15., szerda 21:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
zoi írta:
Én épp fordított módban vagyok, egy 60 as akvám volt ezelőtt, és szeretnék nagyobbat, olyan 100 liter körül. Nálam a méretnél az elsődleges szempont a fenntarthatóság anyagi vonzata volt (világítás, CO2, tápozás, vízcserék). Azért szeretnék nagyobbat, mert a növények arányai jobban érvényesülnek egy nagyobb akváriumban. Sok esetben jártam úgy, hogy az általam használt növény nagyobb levelei felborították az arányokat. Egy nagyobb akváriumban részletgazdagabban lehet dolgozni, legalábbis szerintem. A kisebb akváriumban gondosabban kell megválogatni a növényeket, és kisebb a mozgástér emiatt. Cserébe a kisebb valamivel olcsóbban fenntartható.

Maximálisan egyetértek veled.
Most azt mondom min 100 liter az kell.
Kisebbet csak második akvaként tartanék
Talán annyival egészíteném ki, hogy az akva magasság is meghatározó lehet ha olyan növényeket szeretnél.
Én most épp e-miatt választottam a 45 centis magasságot.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. január 15., szerda 16:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Én épp fordított módban vagyok, egy 60 as akvám volt ezelőtt, és szeretnék nagyobbat, olyan 100 liter körül. Nálam a méretnél az elsődleges szempont a fenntarthatóság anyagi vonzata volt (világítás, CO2, tápozás, vízcserék). Azért szeretnék nagyobbat, mert a növények arányai jobban érvényesülnek egy nagyobb akváriumban. Sok esetben jártam úgy, hogy az általam használt növény nagyobb levelei felborították az arányokat. Egy nagyobb akváriumban részletgazdagabban lehet dolgozni, legalábbis szerintem. A kisebb akváriumban gondosabban kell megválogatni a növényeket, és kisebb a mozgástér emiatt. Cserébe a kisebb valamivel olcsóbban fenntartható.


2014. január 15., szerda 11:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
Mostanában elgondolkodtam azon, hogy ha legközelebb újraindítom az akváriumot, lehet, hogy kisebbre cserélem. Szeretem a mostani 126 literest is, de azért egy fele akkora akvárium talán kezelhetőbb lenne (számomra). Kíváncsi lennék rá, hogy szerintetek melyik az ideális akvárium méret és miért? Előre is köszönöm a segítségeteket! :pápá:


2014. január 15., szerda 9:38
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Tibitron írta:
Növény is lenne benne azért, de nem erre lenne kihegyezve. Egy jó külső szűrő kéne csak gondolom, egy eheim classic 2211-et nézegetek, ez kb árban és teljesítményben is tetszik, de ha van esetleg jobb ötlet jöhet:)


Attól függ mennyi amennyit költeni akarsz rá.
De a szűrővel kapcsolatos dolgokról van téma, ott nézelődhetsz.

_________________
K.Tamás


2013. szeptember 21., szombat 18:08
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
Növény is lenne benne azért, de nem erre lenne kihegyezve. Egy jó külső szűrő kéne csak gondolom, egy eheim classic 2211-et nézegetek, ez kb árban és teljesítményben is tetszik, de ha van esetleg jobb ötlet jöhet:)


2013. szeptember 21., szombat 15:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron