Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 13:57



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Akvárium merevítése, kell vegy nem? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
papó írta:
tibicuk írta:
tibicuk írta:
Áll két éve kint a szabad ég alatt egy akvám,a ház mellett a sarokban ,nincs letakarva.
Az oldalán nyugszik.
Szerintetek beüzemelhetem újra,vagy hagyjam a fenébe?

Húúú de megszivatott az akvárium!!!
Feltöltöttem.Megyek ki egy óra múlva,egy csepp víz sincs benne. :o
A rohadt életbe ereszt.Gyorsan feltöltöm még egyszer,lássam hol folyik.
Telik az aki,semmi.Már háromnegyedig, semmi. :shock:
Aztán rájöttem,hogy benne hagytam a slagot,és visszafolyt az egész a kútba.
Még mikor elzártam, gondoltam is,hogy ki kell szedni,mert visszfolyik.De közbejött valami,és csak elmaradt.

:D
Szó mi szó én is igen tátottam volna a számat , hogy hová lett a víz ...

Egyszer már nálam is eltűnt a víz az akiból.Az a baj hogy az meg is lett, csak nem jó helyen :D


2015. június 23., kedd 8:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
tibicuk írta:
tibicuk írta:
Áll két éve kint a szabad ég alatt egy akvám,a ház mellett a sarokban ,nincs letakarva.
Az oldalán nyugszik.
Szerintetek beüzemelhetem újra,vagy hagyjam a fenébe?

Húúú de megszivatott az akvárium!!!
Feltöltöttem.Megyek ki egy óra múlva,egy csepp víz sincs benne. :o
A rohadt életbe ereszt.Gyorsan feltöltöm még egyszer,lássam hol folyik.
Telik az aki,semmi.Már háromnegyedig, semmi. :shock:
Aztán rájöttem,hogy benne hagytam a slagot,és visszafolyt az egész a kútba. :lol:
Még mikor elzártam, gondoltam is,hogy ki kell szedni,mert visszfolyik.De közbejött valami,és csak elmaradt. :P
:lol:

:D
Szó mi szó én is igen tátottam volna a számat , hogy hová lett a víz ...

_________________
Kép


2015. június 22., hétfő 19:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
tibicuk írta:
Áll két éve kint a szabad ég alatt egy akvám,a ház mellett a sarokban ,nincs letakarva.
Az oldalán nyugszik.
Szerintetek beüzemelhetem újra,vagy hagyjam a fenébe?

Húúú de megszivatott az akvárium!!!
Feltöltöttem.Megyek ki egy óra múlva,egy csepp víz sincs benne. :o
A rohadt életbe ereszt.Gyorsan feltöltöm még egyszer,lássam hol folyik.
Telik az aki,semmi.Már háromnegyedig, semmi. :shock:
Aztán rájöttem,hogy benne hagytam a slagot,és visszafolyt az egész a kútba. :lol:
Még mikor elzártam, gondoltam is,hogy ki kell szedni,mert visszfolyik.De közbejött valami,és csak elmaradt. :P
:lol:

_________________
KépKép


2015. június 22., hétfő 19:10
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
SlyChocolate írta:
dexkill írta:
Véleményem szerint nincs igaza :) amire gondolt az üveges, hogy a kihajló oldalsó üvegeket egy ellenerő megfeszíti, és így hajlamosabb a törésre. Az nem vitás, hogy minél hosszabb az üveg, annál rugalmasabb, annál nagyobb kihajlást visel el törés nélkül. Megpróbálok hasonlatokat keresni, de csak az ejtőernyő jut eszembe. Minden oldalát "merevítjük" kötelekkel, hogy ne csússzon ki belőle a levegő. A frontüveg épp ilyen, csak éppen ott vizet kell bent tartani.

Ez a példa nem helytáló mert az ejtőernyő nagy szakítószilárdságú de hajlékony, puha "paplan".
A két anyag teljesen más tulajdonságokkal bír!


Próbálj meg elvonatkoztatni ;) Az elvet akartam szemléltetni. Tehát nem lesz jobb az üvegnek, ha csak 3 oldalon van megtámasztva.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. március 31., kedd 18:02
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
ballabeci írta:
Köszönöm a gyors választ.
Akkor nem kísérletezgetek, keresek egy üvegest és megcsináljuk a merevítést.
Én is nyugodtabb vagyok így, a panel ház 5. emeletén... :D


Merevítéssel együtt sem töltenem fel. Amúgy 7 mm-es üveg nincs, tehát ha nem 8 mm-es, akkor 6-os... 60 cm magassághoz már a 8 mm sem az igazi. Szerintem nem is akváriumnak készült, hanem terráriumnak, paludáriumnak.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. március 31., kedd 18:00
Profil

Csatlakozott: 2015. március 31., kedd 8:03
Hozzászólások: 8
Köszönöm a gyors választ.
Akkor nem kísérletezgetek, keresek egy üvegest és megcsináljuk a merevítést.
Én is nyugodtabb vagyok így, a panel ház 5. emeletén... :D


2015. március 31., kedd 13:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
ballabeci írta:
Sziasztok!!
Kezdő fórumozó vagyok.
Bár gyerek korom óta van akváriumom, még látom, hogy rengeteg a tanulni valóm.
Örülök, hogy végre találtam egy helyet, ahol az akváriummal kapcsolatban kérdezhetek.
Vettem egy 240 literes akváriumot, aminek 7 mm-es üvege van. Hossza 100cm, mélység 40cm, magasság 60cm.
Az akváriumnak nincs merevítése. Az előző tulaj csak félig merte engedni vízzel, mert attól félt, hogy a merevítés nélkül "szétrobban" az aksi. Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e ettől félnem, illetve hogyan tudnám "biztonságosan" ennél jobban megtölteni vízzel?
Előre is köszönöm a választ!
Balla Béla

Üdv náluk!
Jó a kérdés hiszen nem tudni milyen minőségű az üveges no meg a ragasztó mi?
Minden esetre jó magas az akvád.
Lehet én is elgondolkodnék merjem-e a fele fölé tölteni...
Ez esetben főleg a vízoszlop magasság végett itt lehet indokolt lenne a hossz merevítés és legalább középen az azokat összekötő kereszt merevítők.
Persze ha minimális (2-3ml) csak a 100-as oldal kihajlása középen még jó is lehet...?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. március 31., kedd 11:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
dexkill írta:
Véleményem szerint nincs igaza :) amire gondolt az üveges, hogy a kihajló oldalsó üvegeket egy ellenerő megfeszíti, és így hajlamosabb a törésre. Az nem vitás, hogy minél hosszabb az üveg, annál rugalmasabb, annál nagyobb kihajlást visel el törés nélkül. Megpróbálok hasonlatokat keresni, de csak az ejtőernyő jut eszembe. Minden oldalát "merevítjük" kötelekkel, hogy ne csússzon ki belőle a levegő. A frontüveg épp ilyen, csak éppen ott vizet kell bent tartani.

Ez a példa nem helytáló mert az ejtőernyő nagy szakítószilárdságú de hajlékony, puha "paplan".
A két anyag teljesen más tulajdonságokkal bír!
dexkill írta:
Az akváriumom összes lapja kihajlik (120*50*40, 8 mm), rakattam bele elöl-hátul hosszanti merevítést, illetve mindkét oldalon 5-5 cm és középen 8 cm széles keresztmerevítést. A vicces, hogy gömbként kihajlik még így is. Ha egy teljesen egyenes tárgyat, pl. vízmértéket, vonalzót rakok a frontüvegre, picit billeg (kb 0,5-0,5 mm-t), és a frontüveg mértani közepén van a csúcsa (holott felette van a 8 cm széles merevítő!).

Ez így van ahogy mondod lufi lesz!
dexkill írta:
Tehát biztosan vannak akvák, amiket lehet merevítő nélkül üzemeltetni biztonságosan, de ez üvegvastagság, kivitelezés, ragasztás függő szerintem. Jah és ugye vízoszlop magasság ;) 40 cm-ig simán lehet merevítő nélkül csinálni, max 1-2 mm-rel vastagabb üveg kell, felette jobb a biztonság és merevített a célszerű.

Nyilván az üveg minősége meghatározó ahogy a ragasztó anyaga is!
Ezek nélkül nincs biztonságosan összerakott akav!!!
dexkill írta:
(Megjegyzés: most készül egy 62,5*40*40 cm-es akvám 6 mm-es üvegből, merevítő nélkül. Megnézzük, a kihajlását majd ;) )

Nálam a 65*45*45 akva esetén felül a hosszabbik oldalon 2-3ml a kihajlás.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. március 31., kedd 11:32
Profil

Csatlakozott: 2015. március 31., kedd 8:03
Hozzászólások: 8
Sziasztok!!
Kezdő fórumozó vagyok.
Bár gyerek korom óta van akváriumom, még látom, hogy rengeteg a tanulni valóm.
Örülök, hogy végre találtam egy helyet, ahol az akváriummal kapcsolatban kérdezhetek.
Vettem egy 240 literes akváriumot, aminek 7 mm-es üvege van. Hossza 100cm, mélység 40cm, magasság 60cm.
Az akváriumnak nincs merevítése. Az előző tulaj csak félig merte engedni vízzel, mert attól félt, hogy a merevítés nélkül "szétrobban" az aksi. Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e ettől félnem, illetve hogyan tudnám "biztonságosan" ennél jobban megtölteni vízzel?
Előre is köszönöm a választ!
Balla Béla


2015. március 31., kedd 8:55
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Véleményem szerint nincs igaza :) amire gondolt az üveges, hogy a kihajló oldalsó üvegeket egy ellenerő megfeszíti, és így hajlamosabb a törésre. Az nem vitás, hogy minél hosszabb az üveg, annál rugalmasabb, annál nagyobb kihajlást visel el törés nélkül. Megpróbálok hasonlatokat keresni, de csak az ejtőernyő jut eszembe. Minden oldalát "merevítjük" kötelekkel, hogy ne csússzon ki belőle a levegő. A frontüveg épp ilyen, csak éppen ott vizet kell bent tartani.

Az akváriumom összes lapja kihajlik (120*50*40, 8 mm), rakattam bele elöl-hátul hosszanti merevítést, illetve mindkét oldalon 5-5 cm és középen 8 cm széles keresztmerevítést. A vicces, hogy gömbként kihajlik még így is. Ha egy teljesen egyenes tárgyat, pl. vízmértéket, vonalzót rakok a frontüvegre, picit billeg (kb 0,5-0,5 mm-t), és a frontüveg mértani közepén van a csúcsa (holott felette van a 8 cm széles merevítő!).

Tehát biztosan vannak akvák, amiket lehet merevítő nélkül üzemeltetni biztonságosan, de ez üvegvastagság, kivitelezés, ragasztás függő szerintem. Jah és ugye vízoszlop magasság ;) 40 cm-ig simán lehet merevítő nélkül csinálni, max 1-2 mm-rel vastagabb üveg kell, felette jobb a biztonság és merevített a célszerű.

(Megjegyzés: most készül egy 62,5*40*40 cm-es akvám 6 mm-es üvegből, merevítő nélkül. Megnézzük, a kihajlását majd ;) )

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. március 17., kedd 18:17
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron