Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 23:06



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Twinstar klón avagy a Chihiros Doctor II 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2017. szeptember 3., vasárnap 22:02
Hozzászólások: 43
Sziasztok! Nekem a Mini S verzió van és tapasztaltatok már olyat hogy 3-4 nap után a rács viszkövesedik? Pedig nem kellene. Gh 6 kh 6 ésmégis vízköves! A vízkő pedig meggátolja a ködölését!
Az akva fél éves manado talaj és red moor gyökér.
Köszönöm mindenkinek!!
Üdv.: Tamás!

Tapatalkkal küldve az én RNE-L21 eszközömről


2018. december 6., csütörtök 10:02
Profil

Csatlakozott: 2017. december 13., szerda 19:37
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Szia Killer81!

Az lenne a kérdésem hogy a Chihiros működés közben ad valami hangot? A hálószobába lesz az aqua! Lehet zavaró a működése?
Utolsó bejegyzésed óta van pozitív/negatív tapasztalat?
Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv!


2017. december 13., szerda 20:01
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Egy gyakorlati tapasztalat.
A 120 literes növényesemben már régóta nem használom a Chihiros Doctor II-t. A növényeim néhány hete teljesen abbahagyták a bubizást. A monte carlo 3-4cm-re megvastagodott. Most kapott egy takaros nyírást. Eltelt néhány nap és a talajban maradt elsárgult monte carlo lassan zöldes árnyalatot vett. Úgy gondoltam időszerű egy kis Chihoros rásegítés.
Másnap reggelre a fény felkapcsolásakor olyan mértékű bubizásba kezdtek a növények, amit már régóta nem tapasztaltam. Gyanítom ez a Chihiros számlájára írható. Anyagcsere booster-ként hat.


2017. február 5., vasárnap 10:25
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Nincsen mit. Örülök ha segíthettem.
Nem hagyom abba a témában a posztolást.
Ha újra beindítom, akkor jelzem és próbálom figyelni milyen változást hoz egy már működő szisztémában.


2016. december 2., péntek 7:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Köszönjük szépen!!

_________________
KépKépKép


2016. december 2., péntek 4:46
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Köszönet újfent az értékes beszámolóért.


2016. december 1., csütörtök 22:26
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Na szóval picit elmaradtam az update-el.
A korábban említett akváriumban idővel megjelent a Chihiros-tól függetlenül, pici pontokból kiinduló 4-6mm hosszú kis zöld szőrcsomók.
Valamilyen alga. Ecsethez hasonló csak zöld. Nem sok és leginkább az üvegen, de nem hatott rá a tömény Liqui Carbo sem. 2 fiatal sziámi márna egy nap alatt beszlopálta.
Hosszú távon bebizonyosodott, hogy igazából 1 felszíni hártyát sem pusztítja el. Talán redukálja valamilyen mértékben.
Egyéb algatevékenységet nem tapasztaltam míg ment a készülék, bár elképzelhető, hogy amúgy sem lett volna gond. Ahol a barna alga előjön az ettől függetlenül ugyanúgy előjön.
Viszont a külső szűrő áramlata kapcsán volt egy örvénylő hely, amely a Chihiros "gőzét" egy szakaszon a növényeknek sodorta. (töményen)
Ott határozott sárgulás volt tapasztalható. Azt biztosan állíthatom, hogy kerülendő úgy elhelyezni a készüléket, hogy valami direktbe kapja a sűrű "gőzt".
Pár hét után, mikor a növények belepték a talaj felületét, olyan benyomásom kezdett lenni, hogy már nem tetszenek nekik a körülmények, mert ugye volt a sárgulás
és kezdtek ziláltak és barnulókká válni a levelek. A Chihiros-ra gyanakodtam, ezért kikapcsoltam. Végül kiderült, hogy a tápanyag igénye duplázódott meg a növényeknek,
amelyet a növekedés ütemével elszalasztottam növelni. Ezt utólag pótoltam és a növények gyors regenerálódásba kezdtek. A sárgulás nem igazán szűnt meg az érintett helyen,
még így sem. De már nem kapcsoltam vissza, mert perpillanat indokolatlannak érzem.(feléltem a teret, lassítsunk)
A Chihiros működési ideje alatt a zöld szőrön kívül nem láttam semmit az üvegen(max barna alga). Kikapcsolása után némi zöld pontalga ütötte föl a fejét, de nem olyan mennyiségben, amelyet
egy szokásos karbantartás ne szüntetne meg.
Egy dolog viszont biztos ! A Chihiros valami oknál fogva hat egyes növények növekedésére. Egy igen komoly boost tapasztalható. Minden nő, mint a gomba. Fajtánként változó mértékben.
Vagyis hazudok. A mohákat megfigyeléseim szerint nem igazán befolyásolja semmilyen irányban. A Monte Carlo mocskosul beindul tőle. De lehetnek típusok, amik nincsenek odáig érte.
Perpillanat nem használom. Az elektródái nem oxidálódtak vagy vízkövesedtek. Kopást nem látok rajta. Az algák szeretik a hófehér műanyagját, de könnyen karbantartható.
Nem bántam meg hogy megvettem, de nem érzem úgy, hogy nélkülözhetetlen. Az indítás első pár hetében határozottan ajánlott !


2016. december 1., csütörtök 21:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Itt mi újság, érdekelne a téma továbbra is.

_________________
KépKépKép


2016. november 30., szerda 20:10
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Értem. Érdekes, mert az új twinstar-nál az egész készüléket előre döntve alakította ki a rácsot meg visszafele döntve rakta bele. Így majdnem újra vízszintesen áll. :ezkesz:
De van benne logika. Bár eleve művészet vízszintesbe tenni.
Ha már itt tartunk még mindig megy szépen a Chihiros II. Szennyeződés nem keletkezett a rácson.
A hófehér műanyagon a rács környékén van egy kevés barna alga szerűség.
Most ugye harmadik hetes az akvárium, amiben van és eddig algamentes volt.
Még nem takarítottam üveget, ezért egy vékony réteg fehéres szennyeződés felgyűlt rajta.
Ez nagyon jó táptalaj egyes algáknak. Meg is jelent valami.
20-25 ponton elszórva gombostű fejnyi kis zöld pamacsok.
Lefújtam carbóval, majd 24 órával később volt egy részleges üvegtakarítás.
Illetve most már ahol az üvegen át látszik a talajvastagság ott kezd bebarnulni.
Azt hiszem ez egy elkerülhetetlen dolog.

Egy negatívum. Áramszünet esetén alapállapotot vesz föl a készülék, tehát kikapcsol.
Ez abból a szempontból nem gond, hogy az akvárium nélkülözhető összetevőjéről van szó.


2016. november 1., kedd 7:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Killer81 írta:
Néztem időzítéseket.
M3-as módban, azaz 90-120 literig javasolt üzemmódban körülbelül 11 perc 20 másodpercenként kapcsol be és kb. 50 másodpercig dolgozik.
Ez elég gyakori... a DIY változatot én ilyen gyakran, ilyen sokáig biztos nem merném bekapcsolni.
A növények nőnek... negatív hatást nem tapasztalok. Garnéla, hal nem pusztul.
Mellékelek 2 fotót.
A rács olyan sűrű, hogy már reked közte és alatta is nagyobb buborék. Látszólag a működését nem befolyásolja.
Szennyeződés, lerakódás nem képződik a rácson.

Kép

Kép


Az első szériás twinstarokat is ferdén szokták rakni, hogy ne gyűljenek fel a bubik. Nem tudom valós-e de azt mondják, hogy szétéghet miatta a rács. Az új generációs twinstarok ezért állnak eleve egy kicsit ferdén:
Kép

_________________
Kép


2016. október 26., szerda 20:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: