Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 5:45



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 Mohák száraz tartása 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
zsotyi írta:
Az a baj a hazai mohafajokkal,hogy a hideget szeretik,ezért az otthoni tartásuk nem mindig sikeres.Én is próbálkoztam a floráriumban a megtelepítésükkel,de pár hónap múlva feladtam a harcot.A nagy páratartalom legalább olyan rossz nekik mint a szárazság.Talán a terrráriumosok által használt trópusi mohafajok nagyobb biztonsággal nevelhetők ilyen módon,legalábbis sok szép terráriumot láttam már benövesztve mohával,csak a pontos fajtáját nem kérdeztem meg soha.. :?


Mostmár nincs takarva, minden szép zöld, egy picit elkezdett az egyik csillag faj pókhálósodni, de minden délután amikor már nem süt oda a nap kiteszem az ablakba és rányitom, így átszellőzik picit, napközben beteszem egy árnyékos helyre. Sajnos elég meleg a lakás nyáron, nem hinném, hogy megmaradnak, ha lenne légkondi alátenném :ezkesz:

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 10., csütörtök 6:55
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Az a baj a hazai mohafajokkal,hogy a hideget szeretik,ezért az otthoni tartásuk nem mindig sikeres.Én is próbálkoztam a floráriumban a megtelepítésükkel,de pár hónap múlva feladtam a harcot.A nagy páratartalom legalább olyan rossz nekik mint a szárazság.Talán a terrráriumosok által használt trópusi mohafajok nagyobb biztonsággal nevelhetők ilyen módon,legalábbis sok szép terráriumot láttam már benövesztve mohával,csak a pontos fajtáját nem kérdeztem meg soha.. :?

_________________
,


2014. április 8., kedd 16:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
tommyv írta:
Ezek nem vízalatti növények, hogy 90%os párában tartsd őket, (!szerintem) Én is tartottam ilyesmi mohákat még régen, nyilván, minél párásabb a környezet, annál jobb nekik, de nem fontos lefedni őket.. csak spricc :D Az a kő viszont nem nagyon tetszik nekem :( valami sötétebb kő sokkal jobban illene az összképhez.


Közben én is rájöttem, hogy nem tuti :D Van egy kiszáradt bonsai-om, ami már ázik egy ideje, de nem lett betéve akiba, nem mertem, ide pont jó lesz. :) Egyenlőre csupasz (lehet úgy is jól fog kinézni) de majd lehet valami lombozatot rittyentek, ha megmarad a setup.
A takarást már megfeleztem, csak a fele van letakarva, félek hogy bepenészedik, a másik nem tudom rá merjem e fújni a lágy vízzel az aki tápot, mondjuk úgy 2 deci vízhez egy negyed milit bekeverve, vagy csak simán locsolgassam az aki vizével.

Szerk.: Neked meddig maradtak életben és hogyan kezelted? :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 7., hétfő 12:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Ezek nem vízalatti növények, hogy 90%os párában tartsd őket, (!szerintem) Én is tartottam ilyesmi mohákat még régen, nyilván, minél párásabb a környezet, annál jobb nekik, de nem fontos lefedni őket.. csak spricc :D Az a kő viszont nem nagyon tetszik nekem :( valami sötétebb kő sokkal jobban illene az összképhez.

_________________
Kép


2014. április 7., hétfő 11:47
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Egy kis irodalom:
http://www.nigro.hu/2012/09/12/kusamono/
http://www.nigro.hu/2008/10/10/wabi-kusa-a-kusza-kaosz/
http://kusamanomagazinhungary.blogspot.hu/
http://toorusticbonsaifrog.blogspot.hu/p/kusamono-shitakusa-kokedama.html

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 7., hétfő 9:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Gegob írta:
papó írta:
A boltban a floráriumban hasomló mohák vannak felkötözve a fákra.


Akkor elképzelhető, hogy megmarad? :D Rengeteg kérdésem van :D
Úgy gondoltam első körben, hogy napi 1 órát szellőztetem, hogy be ne penészedjen. Most le van fóliázva. Vagy inkább felejtsem el a fóliát és naponta spriccoljam be jó alaposan? :D

Nem én "űzöm ezt a sportot" én csak élvezem :D
A fiukat kell megkérdezni ez ügyben :(

_________________
Kép


2014. április 6., vasárnap 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
papó írta:
A boltban a floráriumban hasomló mohák vannak felkötözve a fákra.


Akkor elképzelhető, hogy megmarad? :D Rengeteg kérdésem van :D
Úgy gondoltam első körben, hogy napi 1 órát szellőztetem, hogy be ne penészedjen. Most le van fóliázva. Vagy inkább felejtsem el a fóliát és naponta spriccoljam be jó alaposan? :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 6., vasárnap 18:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A boltban a floráriumban hasomló mohák vannak felkötözve a fákra.

_________________
Kép


2014. április 6., vasárnap 17:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Sziasztok, a különböző mohafajok otthon tartása nagyon érdekel ezért bátorkodom nyitni erre egy topicot (ha nem baj, és remélem jó helyen tettem itt a fórumon belül. :D )
Ma volt egy kis szabadidőm, és össze is hoztam valamit, egy kis terráriumba, szórtam kavicsot, és berendeztem korábban eredőben gyűjtött mohafajokból egy kis setup-ot. :D Bespricceltem lágy vízzel, letakartam fóliával, és reménykedem.
Most, hogy kész. :) gyűjtenék egy kis infót, hogyan s mint kellene szellőztetni, vagy tápozni ezeket, hogy életben maradjanak. Az egész lényegében egy teszt, ha be is bukik, élveztem elkészíteni, és remélem tudok tanulni vele valami újat.
Készítettem néhány fotót kélek a képek minőségét nézzétek el nekem....(kénytelen voltam vakuzni). :)
Egyenlőre nem tudom, hogy a természetes fény legyen e vagy aki mellé kell tenni, hogy kapnjon annak a fényéből.
Kép
Kép
Kép
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :roll:

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 6., vasárnap 13:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: