Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 10:48



Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
 Nano Reef 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Mi a helyzet az aksival? Régen jelentkeztél!


2016. március 5., szombat 21:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 17:33
Hozzászólások: 13
Tibitron írta:
2015.ös év végi helyzetjelentés:

https://www.youtube.com/watch?v=oRx1lt1Rzh0


Balra lent elöl az egy rhodactis vagy valami szőnyeg anemona szerűség ?

Csak azért kérdem, mert én is vettem egy hasonlót, ami elvileg rhodactis kéne legyen, de itthon derült ki, hogy valami más és nem tudom pontosan be azonosítani.


2016. január 27., szerda 9:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Nagyon szépen alakul az akváriumod! Gratulálok! Az a "zoa" a szirt tetején egy palythoa...mérgező, így csak kesztyűben nyuljal hozzá! Szélsőséges esetben halállal is járhat! De nem kell tulaggodni, nekem is van...
Az új áramoltatót én inkább a hatfalra bal oldalra tenném a frontuveg közepe felé irányítva.


2015. december 29., kedd 22:12
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
2015.ös év végi helyzetjelentés:

https://www.youtube.com/watch?v=oRx1lt1Rzh0


2015. december 29., kedd 12:08
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
Akkor marad ott hátul, ott terjeszkedhet...A clavulariat kicsit eltolom akkor, és mehet az új áramlás. Remélem valami örvényt össze tudok hozni.


2015. december 23., szerda 23:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Tibitron írta:
A fűkorall azét került hátra, hogy nyugiban terjeszkedhessen, és ne nőjön be elől mindent. De végül is berakhatom kicsit feljebb az üregbe, a clavulariat meg kicsit oldalt, hogy ne érje annyi áramlás. Egyébként ez a fűkorall valóban szapora és benő egykettőre mindent?

Így van és ráadásul nagyon agresszív is más korallokkal szemben! Csak egy különálló kore tegyed ahonnan nem tud máshova ranoni!


2015. december 23., szerda 22:51
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
A fűkorall azét került hátra, hogy nyugiban terjeszkedhessen, és ne nőjön be elől mindent. De végül is berakhatom kicsit feljebb az üregbe, a clavulariat meg kicsit oldalt, hogy ne érje annyi áramlás. Egyébként ez a fűkorall valóban szapora és benő egykettőre mindent?


2015. december 23., szerda 22:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Neked ha jól látom clavularia viridis-ed van. Nem kell neki nagy áramlás és fény sem, viszont a fűkorall akiknek egy sarkot rendeztél be szereti a nagyobb áramlást. Hát igen...a jó áramlás beállítása elég nagy kihívás...úgy tudod ellenőrizni, hogy egy hurkapalcara cernat kötsz és azt a vizbe martod... Ha a cérna mindenhol rendesen mozog akkor lehet jó az áramlás...de a korallokat nézve is jól meg lehet mondani... A nagyobb áramlást egyébként meg kell szokniuk. Először becsukodnak de aztán megszokjak és kinyilnak. Képzeld el a tengerekben és oceanokban mekkora aramlasok vannak...hát nem kicsi. Valahogy úgy kellene hogy a két áramoltató egymás ellen dolgozzanak és orvenyeket alakítsanak ki.


2015. december 23., szerda 21:32
Profil

Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 9:04
Hozzászólások: 102
A hátlap közepe, bal széle felé raktam, ott kb jó is lett volna, csak a clavulariakat zaklatta az áramlás, be is csukódtak. Át kéne rakjam őket valahová...a jobb sarokra gondoltam, ahol most a csőférgek vannak. Vagy hátrafelé a fűkorallhoz. Egyébként sok fény kell a clavuláriának, vagy közepes fény és áramlás is elég?


2015. december 23., szerda 21:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Vagy a bal oldali üvegre vagy a hatfal bal oldalára a felső reszre a frontuveg közepe felé irányítva.


2015. december 23., szerda 20:54
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron