Pontos idő: 2024. május 17., péntek 16:54



Hozzászólás a témához  [ 219 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
 The "Log" - A "tuskó" 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Multis írta:
Ma volt egy kis gyérítés. Bal oldal erőteljesen meg lett kopaszítva illetve el lett ültetve a Reineckii Mini és az Echinodorus Tenellus "green". Most még elég furán mutat de ha beindulnak másabb képet mutat majd. A másik dolog ami picit lehangolt az a felgyűlt mulm mennyisége.Lassan jönnek a nemszeretem idők és beszorulok a szobába így lassan tényleg ideje lesz egy restartnak. Most az a meglátásom hogy a kevesebb néha több, most valahogy túl zsúfoltnak érzem az egészet és lehet megpróbálok valami scape-t kevesebb növénnyel.Végül jöjjenek a képek...

Kép

Kép



Igen ..ezt nem lenne egyszerű feladat így rendbe tenni .
Re startra szavazok .

_________________
Kép


2016. szeptember 19., hétfő 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Ma volt egy kis gyérítés. Bal oldal erőteljesen meg lett kopaszítva illetve el lett ültetve a Reineckii Mini és az Echinodorus Tenellus "green". Most még elég furán mutat de ha beindulnak másabb képet mutat majd. A másik dolog ami picit lehangolt az a felgyűlt mulm mennyisége.Lassan jönnek a nemszeretem idők és beszorulok a szobába így lassan tényleg ideje lesz egy restartnak. Most az a meglátásom hogy a kevesebb néha több, most valahogy túl zsúfoltnak érzem az egészet és lehet megpróbálok valami scape-t kevesebb növénnyel.Végül jöjjenek a képek...

Kép

Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. szeptember 19., hétfő 20:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Multis írta:
Gyors telefonos kép végre vízcsere után.Nyírás elmaradt de legalább vízcsere megvolt és a tápozás is beindultKép

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Jó kis dzsungel, ilyenkor nincsen szíve szétborítani az embernek! :)

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2016. szeptember 12., hétfő 7:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Gyors telefonos kép végre vízcsere után.Nyírás elmaradt de legalább vízcsere megvolt és a tápozás is beindultKép

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. szeptember 11., vasárnap 11:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
És akkor egy kis helyzetjelentés ami már lassan sablon szöveggé válik részemről. Szokás szerint idő nulla az aksira de még megvan a régi formában. Vízcsere 2 hónapja elmaradt de ahhoz képest jól tartják magukat a növények. Bár nem rohamtempóban de szép lassan fejlődnek. Viszont ami öröm az ürömben, hogy a surface scum szépen lassan visszahúzódott, és a GDA is elég rendesen visszavonulót fújt.Tervezgetem a restartot, de van egy olyan érzésem hogy ez majd csak az őszi/téli hónapokban fog megvalósulni amikor a munka is picit háttérbe szorul és jobban lesz időm a bent dolgokra.

És végül egy gyors kép mindenféle utómunka nélkül...
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. augusztus 28., vasárnap 19:52
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Jó formában van az akid Multis! Szép...


2016. június 12., vasárnap 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Ma volt vízcsere és kisebb nyirbálás, fazonigazítás. GDA nem számottevő, pár apró foltban volt csak jelen, ami az eddig teljes zöld üveghez képest semmi.Bár még mindig elég kócos az összkép de mostanában talán már jobban lesz időm foglalkozni vele. Moon led is jól bírja a DIY javítás óta , tetszik lámpaoltás után a sejtelmes fény a szobában...

Kép

Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. június 12., vasárnap 20:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Multis írta:
Jó régen jelentkeztem utoljára de volt mire néznem lakásfestés keretében :shock: Sok minden nem történt az aksival bár azért van pár apróság. Ahogy azt már sokszor is írtam az elmúlt időben a tápozás rendesen rendszertelenné vált és ez nem volt másként az elmúlt pár hétben sem. Ehhez képest elég jó kondiban maradtak a növények, bár azért látni rajtuk , hogy örülnének egy picit a törődésnek. Hamarosan eljön ennek is az ideje mert lassacskán utolérem magam a teendőkkel és sort kerítek a vízcserékre/tápozásra. Tudom hogy tápozni nem sokba telne de mégis elmaradt valahogy. Amit még a festéssel kapcsolatban el kell mondanom az az, hogy az ablakkal szemben kapott helyet az aksi ez időre így délután/estefelé érte a napsütés rendesen. Bár nem látom semmi jelét, hogy bármilyen alga felütötte volna a fejét, sőt. Még inkább azt vettem észre hogy a GDA visszavonulót fújt. Bár nem hiszem hogy ez a közvetlen napfénynek tudható be, hanem inkább annak hogy a CO2 adagolás megszűnt erre a 2 hétre míg a lakást rendbe sikerült rakni. Arra lettem figyelmes, hogy pár nap után a GDA mintha kezdene visszahúzódni és a csigák és az oto kordában tudná tartani. Miután kézzel hozzányúltam kocsonyás állaga volt és kézzel könnyedén le tudtam törölni.Meglátjuk egy nagy vízcsere alkalmával amikor lekaparom a maradékot, hogy visszajön-e. Remélem nem kopp-kopp-kopp... :pápá: Illetve az Odyssea Quad lámpában megjavítottam a moon ledet így esténként egy kicsit sejtelmes összképben lehet részünk...

Kép

Kép

Nagyon tetszik a színkavalkád ,,

_________________
Kép


2016. május 29., vasárnap 20:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Jó régen jelentkeztem utoljára de volt mire néznem lakásfestés keretében :shock: Sok minden nem történt az aksival bár azért van pár apróság. Ahogy azt már sokszor is írtam az elmúlt időben a tápozás rendesen rendszertelenné vált és ez nem volt másként az elmúlt pár hétben sem. Ehhez képest elég jó kondiban maradtak a növények, bár azért látni rajtuk , hogy örülnének egy picit a törődésnek. Hamarosan eljön ennek is az ideje mert lassacskán utolérem magam a teendőkkel és sort kerítek a vízcserékre/tápozásra. Tudom hogy tápozni nem sokba telne de mégis elmaradt valahogy. Amit még a festéssel kapcsolatban el kell mondanom az az, hogy az ablakkal szemben kapott helyet az aksi ez időre így délután/estefelé érte a napsütés rendesen. Bár nem látom semmi jelét, hogy bármilyen alga felütötte volna a fejét, sőt. Még inkább azt vettem észre hogy a GDA visszavonulót fújt. Bár nem hiszem hogy ez a közvetlen napfénynek tudható be, hanem inkább annak hogy a CO2 adagolás megszűnt erre a 2 hétre míg a lakást rendbe sikerült rakni. Arra lettem figyelmes, hogy pár nap után a GDA mintha kezdene visszahúzódni és a csigák és az oto kordában tudná tartani. Miután kézzel hozzányúltam kocsonyás állaga volt és kézzel könnyedén le tudtam törölni.Meglátjuk egy nagy vízcsere alkalmával amikor lekaparom a maradékot, hogy visszajön-e. Remélem nem kopp-kopp-kopp... :pápá: Illetve az Odyssea Quad lámpában megjavítottam a moon ledet így esténként egy kicsit sejtelmes összképben lehet részünk...

Kép

Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. május 29., vasárnap 20:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Multis írta:
Ez lett belőle...
Kép


Majd jön a rosszabb idő mikor beszorulsz a 4 fal közé ..
Most szinten tartás van :)

_________________
Kép


2016. május 1., vasárnap 16:40
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 219 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: