Pontos idő: 2024. június 15., szombat 23:47



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
Mexx2 írta:
fisherx írta:
Nem kritizálom a régi tanáraimat viszont 1 tanáromat kiemelném aki másfél év alatt felhozott az alap alapjáról közép C szintre. Kemény volt mint a koporsószög ugyanakkor emberből is volt, úgy tudott magyarázni hogy fel tudtam fogni a diónyi méretű agyammal is:)


Magántanár?
Debreceni vagy?


Bocs, hogy bele beszélek, de hátha nem ismeritek...
http://www.idegennyelvek.hu/

Én is tanultam náluk egy ideig. Főleg azért, mert külföldön nehezebb tanárt találni, aki magyarról tanít.
Interneten (skype-on) is tanítanak, még menned sem kell sehova. Elég rugalmasak is.
Remélem segítettem! ;)


2012. augusztus 28., kedd 3:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Oks Gabi bá, várom a pipe - ot


2012. augusztus 27., hétfő 21:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Nem, a messzi borsodban lakom. És középiskolai tanár, úgy tudom most gyes-en van.


2012. augusztus 27., hétfő 21:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Upsz. Úgy érzem most le lettem dorgálva. De magyarázatként azért vettem az új szűrőt mivel jó vétel volt. És kacérkodok a gondolattal hogy egy nagyobb akvát építek majd, úgy kb 300 liter körül. Egy 120x50x60 - ra gondoltam. A világítást megpótolnám még egy ugyanilyen 150w-os hqi-val így lenne 300 w. Ehhez gondoltam az új szűrőt. De mivel erre talán csak karácsonyra kerülhet sor ezért nem akartam még villogni vele, az esetleges pofára esés miatt ha mégsem jönne össze.
Akkor már értem hogy miért az áramlás útjában ahol a legerősebb jelent meg az alga. Ezek szerint csak rápakoltam erre. Akkor ezután felfelé irányítom az esőztetőt, és majd ha lesz akkor beszerzek egy lily pipe-ot. Az esőztetőket helyezzem lejjebb és így irányítsam felfelé, vagy a vízfelszínhez közel enyhe szögben,illetve jelenleg egy oldalon vannak.

Igen le lettél dorgálva :D :D
Csak azért , hogy tudd mire számíthatsz .
"
Az esőztetőket helyezzem lejjebb és így irányítsam felfelé, vagy a vízfelszínhez közel enyhe szögben,illetve jelenleg egy oldalon vannak"
Igen az lenne jó ha a vízfelszínt mozgatnák , lehetnek egy oldalon.
Már készül a lily pipe a héten meg kell lennie.

_________________
Kép


2012. augusztus 27., hétfő 20:53
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Nem kritizálom a régi tanáraimat viszont 1 tanáromat kiemelném aki másfél év alatt felhozott az alap alapjáról közép C szintre. Kemény volt mint a koporsószög ugyanakkor emberből is volt, úgy tudott magyarázni hogy fel tudtam fogni a diónyi méretű agyammal is:)


Magántanár?
Debreceni vagy?

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 27., hétfő 20:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Nem kritizálom a régi tanáraimat viszont 1 tanáromat kiemelném aki másfél év alatt felhozott az alap alapjáról közép C szintre. Kemény volt mint a koporsószög ugyanakkor emberből is volt, úgy tudott magyarázni hogy fel tudtam fogni a diónyi méretű agyammal is:)


2012. augusztus 27., hétfő 20:33
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Mehetne jobban is hogyha nem lennék lusta és nem a fontossági sorrend végén álna:) Viszont lehet, nem veled van a baj hanem a tanároddal:)

"elmondom a diáknak egyszer nem érti, elmondom még 1x még így sem érti, még 1x és én már kezdem érteni de ő még mindig nem érti " :D



Igen mindig a tanár a hibás és a hülye. :D :D
Igazából nekem a 8 év alatt 4 tanát tanította az angolt és mindegyik máshogy.
Az általánosban csak 3 angol tanárom volt és ott utáltam meg.
5-dik osztályos voltam és hetente 50-100 szót kellett megtanulni ami szerintem kicsit sok kezdésnek.
De én is hibás vagyok benne egyértelmű.

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 27., hétfő 20:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Mehetne jobban is hogyha nem lennék lusta és nem a fontossági sorrend végén álna:) Viszont lehet, nem veled van a baj hanem a tanároddal:)

"elmondom a diáknak egyszer nem érti, elmondom még 1x még így sem érti, még 1x és én már kezdem érteni de ő még mindig nem érti " :D


2012. augusztus 27., hétfő 20:23
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Na jó le vagyok teljesen savazva :) Az angol egyszerűsége könnyebbé teszi a döntést. Szép (és 2. nyelvként tanulhatatlanul összetett) magyar nyelvünkön nehezebb a fogalmazás:)


Jó neked, hogy megy az angol.
Gondolom felsőfokú.
8 évig tanultam angolt és megutáltatták velem, szinte semmit sem tudok angolul pedig muszáj lesz elöről kezdeni.

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 27., hétfő 20:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Na jó le vagyok teljesen savazva :) Az angol egyszerűsége könnyebbé teszi a döntést. Szép (és 2. nyelvként tanulhatatlanul összetett) magyar nyelvünkön nehezebb a fogalmazás:)


2012. augusztus 27., hétfő 20:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron