Pontos idő: 2024. március 29., péntek 16:08



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
 Az első probálkozás :) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2020. február 3., hétfő 20:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Csatolmány:
12.jpg
Csatolmány:
11.jpg
Kicsit elhanyagolva. :shock:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2020. február 15., szombat 7:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Gratulálok. Felesleges szabadkozni, szép munka! Nekem is 2 db 2028 van. Lassan retro, de rendületlenül teszik a dolgukat.

Tapatalkkal küldve az én ELE-L29 eszközömről


2020. február 14., péntek 9:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
deszo írta:
Szia
Sok év kihagyás után, el jött az idő egy új akvárium beüzemeléséhez. Nagyon sokat fejlödöt az akvarisztika és a sok év kihagyás után újra kell tanulni.Nem akartam ennyire bele mélyűlni ,de csak sikerült.
Be is szeretném mutatni az én akváriumomat: Br 375 L növényes low tech akvárium.
-Világitás: Most jelenleg t8 neon cső van 2 db dayligt 6500 K és 3 db sylvana 8500 K. későbbiekbe tervezem a led világitást, csak még nincs elegendő információm hozzá. Napi 8 órába világit.
-Szürés: 2 db Eheim prof2 2028-as gondoskodik. A szürö anyag : T20 szivacs , Mátrix trop, Ista kerámi gyürü , Perlon vatta , Sera siporax, és egyéb fizikai és kémiai szürö anyag.
Esőztető használok a 2 rövid oldalon, egymással szemben.
- Nagynyomásu CO2 is van. A beoldást a szürökbe oldotam meg. Napi 0-24 órába megy 2 bub/sec.
- Ajzat: 1-3 mm hengerel bazalt alatta táptalaj van Sera floredepot.
-Tápozás: TF tápokat használok. napi tápozás van : 8 ml macró 3 ml mikro 6 ml carbo
- Változatos növény fauna látható most , de szeretném át alakitani és szines növényel gazdagitani.
-Változatos hal állomány lakja: Cápa márna, Szumátrai diszmárna , Öves diszcsik , Plattik , Vitorlás hal, Stend hal 4 db egész jól meg vannak egymással.
Remélem semmit nem hagytam ki. Jöjenek a képek: :pápá: :kocka:

De jó megint egy naplót látni :)
Algamentes folytatást !

_________________
Kép


2020. február 7., péntek 19:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2020. február 3., hétfő 20:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Marika írta:
Szép az akvárium , irigy is vagyok kicsit .
A szűrőbe vezeted be a Co2 -t ?
Hogyan ?

Szia
A szívó ágba van bevezetve a CO2 cső. Így a külső szűrőbe történik az elegyites. Papó ajánlotta ;)


2020. február 7., péntek 13:08
Profil

Csatlakozott: 2010. március 6., szombat 19:20
Hozzászólások: 26
Szép az akvárium , irigy is vagyok kicsit .
A szűrőbe vezeted be a Co2 -t ?
Hogyan ?


2020. február 7., péntek 10:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2020. február 3., hétfő 20:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Szia
Sok év kihagyás után, el jött az idő egy új akvárium beüzemeléséhez. Nagyon sokat fejlödöt az akvarisztika és a sok év kihagyás után újra kell tanulni.Nem akartam ennyire bele mélyűlni ,de csak sikerült.
Be is szeretném mutatni az én akváriumomat: Br 375 L növényes low tech akvárium.
-Világitás: Most jelenleg t8 neon cső van 2 db dayligt 6500 K és 3 db sylvana 8500 K. későbbiekbe tervezem a led világitást, csak még nincs elegendő információm hozzá. Napi 8 órába világit.
-Szürés: 2 db Eheim prof2 2028-as gondoskodik. A szürö anyag : T20 szivacs , Mátrix trop, Ista kerámi gyürü , Perlon vatta , Sera siporax, és egyéb fizikai és kémiai szürö anyag.
Esőztető használok a 2 rövid oldalon, egymással szemben.
- Nagynyomásu CO2 is van. A beoldást a szürökbe oldotam meg. Napi 0-24 órába megy 2 bub/sec.
- Ajzat: 1-3 mm hengerel bazalt alatta táptalaj van Sera floredepot.
-Tápozás: TF tápokat használok. napi tápozás van : 8 ml macró 3 ml mikro 6 ml carbo
- Változatos növény fauna látható most , de szeretném át alakitani és szines növényel gazdagitani.
-Változatos hal állomány lakja: Cápa márna, Szumátrai diszmárna , Öves diszcsik , Plattik , Vitorlás hal, Stend hal 4 db egész jól meg vannak egymással.
Remélem semmit nem hagytam ki. Jöjenek a képek: :pápá: :kocka:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deszo 2020. február 6., csütörtök 15:02-kor.



2020. február 6., csütörtök 14:41
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron