Pontos idő: 2024. március 29., péntek 14:27



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Waterworld - ismerkedés a növényes akvarisztikával 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2018. szeptember 4., kedd 9:21
Hozzászólások: 7
Sziasztok!
Eltelt megint egy kis idő a legutóbbi bejegyzés óta.
Volt némi változás, a valiznéria és a fodros levelű kikerült az akváriumból. Szerettem mindkettőt, de tényleg nagyok voltak ebbe a kis üvegbe. (Igaza volt Papónak :-))
Került be helyette Ludwigia repens rubin, Pogostemon helferi, HM és Microsorum pteropus Windelow.
A halállomány is változott kicsit:
3 Ékfoltos razbóra
9 Neonhal
8 Vörös karcsú díszmárna - Titteya
2 Anci
2 Amano garnéla

Tápozásban szeretnék segítséget kérni. Eddig így ment a napi tápozás: 1ml Planter, 2ml Macro, 1,5ml Carbo, 1 csepp color.
Az új növényeken és halakon kívül más változás nem történt. 1 hónapja bent vannak már az új növények, de van amelyik nem akarja jól érezni magát. A Microsorum levelei barnás foltokkal vannak tele és lyukadnak, a vízicsillag alsó levelei is lyukasodnak. A luwdigia az alsó leveleit eldobta 2 hét alatt, de az újak már egészségesek, csak nem pirosodik (gondolom ez a kemény víz és a CO2 hiánya miatt is lehet). A pogostemon-on semmi fejlődés nem látszik. Az ambúlia a crypto és a HM jól érzi magát. Az anubiasok és a buce is szépen fejlődik (csak ecsetalga van rajtuk egy kevés). A HM, a ludwigia és a pogo kapott JBL agyaggolyót.
Tudnátok segíteni, hogy mit változtassak?
Köszönöm!

Ez a mostani állapot az akváriumban:
Kép


2020. április 10., péntek 14:14
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Gratulálok .
Talán az előtérbe pár crypto pigmea elférne .

_________________
Kép


2019. január 2., szerda 8:46
Profil

Csatlakozott: 2018. szeptember 4., kedd 9:21
Hozzászólások: 7
Egy ideje nem frissítettem a naplót. Túl vagyok az ismerkedési időszakon az új növényekkel. Sikerült "kiismerni" a növények viselkedését, növekedési ütemét, így talán számukra megfelelőbb helyre kerülhettek az akváriumban. A vízicsillag átkerült a hátsó részre, középen nem tetszett igazán. A fodros levelűt meghagytam. Tudom, hogy nagy ebbe az akváriumba, de ez a legelső és legstrapabíróbb növényem. Szóval ez már érzelmi döntés volt :-)
Alga van egy kevés, de nem bosszantó. Az anubiasok levelein van egy kevés alga, néha-néha egy kis fonal is megjelenik, de kezelhető. Az indiai vízicsillag levelein tapasztaltam lyukasodást, és talán rá is jöttem mi okozhatta. A tápozás lehet nem volt megfelelő, mert a Micro pumpája fele annyit nyomott csak, mint a Planter. Áttértem a fecskendős adagolásra, most várom a fejleményeket. A napi tápozás egyébként most a következő: Planter 1ml, Macro 2ml, Color 1 csepp, EasyCarbo 1,5ml. Vízcsere heti kb 20-25%
Ez a mostani állapot:

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsoltee 2020. április 10., péntek 13:46-kor.



2019. január 1., kedd 19:14
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Zsoltee írta:
Sikerült beültetni az új növényeket és az esőztetőt is átalakítottam.
Az esőztetőre Papó javaslatára 4mm-es lyukakat fúrtam, így kicsit kisebb az áramlás. Középen az indiai vízicsillag épphogy csak mozog.

Az új növények:
- indiai vizicsillag
- kocsány nélküli ambúlia
- valiznéria
- bucephalandra

Kép

A hullámos levelű nagy lesz ebben az akváriumban .
De elképzelésed nagyon hangulatos

_________________
Kép


2018. november 2., péntek 20:40
Profil

Csatlakozott: 2018. szeptember 4., kedd 9:21
Hozzászólások: 7
Sikerült beültetni az új növényeket és az esőztetőt is átalakítottam.
Az esőztetőre Papó javaslatára 4mm-es lyukakat fúrtam, így kicsit kisebb az áramlás. Középen az indiai vízicsillag épphogy csak mozog.

Az új növények:
- indiai vizicsillag
- kocsány nélküli ambúlia
- valiznéria
- bucephalandra

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsoltee 2020. április 10., péntek 13:45-kor.



2018. november 2., péntek 19:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Zsoltee írta:
Köszönöm!
Abban tudnátok segíteni, hogy kb mekkorára fúrjam fel az esőztető lyukait? Illetve időközben átraktam az esőztetőt a rövidebb oldalra (így a két esőztető csőből csak az egyik van bent, mert nem fér el 30 cm-en a kettő, szétfűrészelni meg nem látom értelmét 3-4 cm miatt), mert a nagyobbik fa mögött elég sok mulm összegyűlik, akadályozza a fa az áramlást.
Tegnap sikerült vennem néhány növényt az akváriumba. Ha minden jól megy ma este ültetem be őket, utána lesz újabb fotó.
Köszönöm!

Azt hiszem olyan 4 mm es lukat szoktak rá fúrni .
De ebben nem vagyok szakértő :)

_________________
Kép


2018. október 31., szerda 19:41
Profil

Csatlakozott: 2018. szeptember 4., kedd 9:21
Hozzászólások: 7
Köszönöm!
Abban tudnátok segíteni, hogy kb mekkorára fúrjam fel az esőztető lyukait? Illetve időközben átraktam az esőztetőt a rövidebb oldalra (így a két esőztető csőből csak az egyik van bent, mert nem fér el 30 cm-en a kettő, szétfűrészelni meg nem látom értelmét 3-4 cm miatt), mert a nagyobbik fa mögött elég sok mulm összegyűlik, akadályozza a fa az áramlást.
Tegnap sikerült vennem néhány növényt az akváriumba. Ha minden jól megy ma este ültetem be őket, utána lesz újabb fotó.
Köszönöm!


2018. október 31., szerda 11:33
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Üdv a fórumon !
Tetszik az akváriumod .
Érdemes az esőztetőre nagyobb lukakat fúrni , hogy és kicsit feljebb húzni a víz felszíne felé . Inkább több víz áramoljon lágyabban , mint egy erőteljes kis lukon kevesebb.

_________________
Kép


2018. október 25., csütörtök 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Szép kis kert ez!
Van fény is, jöhetnek más növények is ismerkedésnek, ajánlom a Hygrophila difformis, hygrophila polisperma (indiai vizicsillag), microsorum pteropus (vizi páfrány) , hemianthus micranthomoides (hm) aztán sorban a többi ;)
Lehet nem jól írtam latin neveket ezer bocsánat!

Köszi, hogy benéztél!


2018. október 25., csütörtök 17:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Zsoltee írta:
titusz írta:
Üdv a fórumon!
Jó kertészkedést :)
Én nem látom a képet.

Köszi, hogy benéztél!


Köszönöm!
Módosítottam a kép linkjén, elvileg most jónak kell lennie. Legalábbis én látom már.
Így már ok.

Köszi, hogy benéztél!


2018. október 25., csütörtök 17:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron