Pontos idő: 2024. május 20., hétfő 10:33



Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 Holland?(150x50x66) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Mi lehet azóta ezzel az akvával.....???
:oops:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. február 3., vasárnap 22:33
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
viktorlantos írta:
Remélem nem rontom el az örömötöket Sly, Növényes, de.....

Kár badarságokkal hergelni a népet. Nem véletlen volt annyi zsűri a versenyen.
Sajnálom, hogy ez az akvárium ilyen hátul végzett. A kedvetekért megnéztem a pontozólapját és a következőt látom:

Viktor Balazs George Nigro Hunor Filipe Stan
161 159 154 167 170 101.5 122

Jól látszik, hogy mind a magyarok, mind George kiemeltek közé hozta az akváriumot. Stan és Filipe pedig lehúzta.
El kell fogadni. Ez verseny és ha sok bíra van eloszlanak a pontozások. Köze nincs hozzá ki mit hol vásárol, mert ha megnézed a top 10-ben is elég nagy a szórás, kezdve az elsővel és sorolhatnám. A verseny az akváriumokról és nem a boltokról szól, végképp nem a vásárlókról.

A helyezések valakit rosszul érintenek, valakinek örömet okoznak. A versenyek már csak ilyenek. El kell gondolkodni azon, hogy a két bíra miért húzta le.
Stan és Filipe is eléggé ott vannak a diszkosz témában. Azt sem lehet mondani, hogy sosem tartottak.

Az akvárium szép egészséges és gyönyörű színek vannak benne. Nem igazi holland és nem igazi diszkoszos talán. Lehet ez volt a gondjuk.

Akárhanyadik helyen végzett, örülök, hogy nevezve lett és évek múlva is vissza lehet majd nézni. Nem múlik el a fórumok topikjaiban. Erre mindenképp jó a verseny. Az idei év legszínesebb akváriuma volt, úgyhogy ezúton is gratulálok az akvárium tulajdonosának. Nem a helyezés számít bármilyen furcsán hangzik is ez tőlem.

Peace emberek Karácsony van.
+
Viktorlantos !
Mivel ,Te -gondolom - napi kapcsolatban lehetsz a külföldi pontozókkal ,megkérdeznéd a különbséget a a 9. és 18. helyezett akvárium között ?
Ami az egyik esetben esetlegesen pozitívum volt , miért lehetett negatív a másikban ?.
Kösz.


2011. december 18., vasárnap 16:52
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Nalám...
Az, hogy a két külföldi "lehúzta" az akváriumot nem hordoz magában információt, mivel nem közölted, hogy a többi akváriumra milyen pontokat adtak. Így nincs viszonyítási alap, magyarázatodban inkább mellébeszélést érzek. :hogyis?: Szerintem fair dolog lenne az összes akváriumra az össze zsűri részéről adott pontok nyilvánossá tétele. :ostor:
Azzal természetesen egyetértek, hogy az akvárium értékelése szubjektív dolog(bár a szubjektívítás nálam abban merül ki egy egy versenyen egy akvárium az első tízben milyen helyezést ér el, de nem abban, hogy egy top akvárium a 18. helyen kullog), valamint azzal is, hogy karácsony van, de azért mégis...Az első oldalon olyan akváriumok vannak, melyek semmiben nem mérhetőek ehhez a diszkoszoshoz. Sem munkában, sem szaktudásban, sem növényválasztásban. Nem tudom hány embernek volt Eriocaulonja innen... lehet, hogy béna voltam, de én sokat szenvedtem, hogy hosszú távon rendesen nézzen ki. Ha túlfújod GAmikrómakróval és egyéb EL alapú társaival, akkor meg 1 hónap alatt elvirágzik, és mehet a kukába... A Macrandra is szép állapotban van, azért az sem egy HCC kategória..A Tonináról meg ne is beszéljek. Ezt figyelembe kellene venni. Ha mindegyikünk egyetért abban, hogy ezt fontos lenne figyelembe venni, miért ne lehetne a szabályokon változtatni? Csak azért, mert a külföldi versenyeket majmolni kell? (Vagy mert a szabálymódosítás a GA érdekeit sértené...?)

De ha már itt vagy és kifejezhetem nemtetszésemet(bocsánat Artúr az offért), miért van az, hogy egy MAGYAR akvakertész versenyen(véleményem szerint a magyar jelzőt nem reklámfogásnak kellene használni, mivel az azért valamennyire felelősséggel is társul) a zsűri fele egy céghez tartozik? Azért mert Ti vagytok a legjobbak Magyarországon? -Messze nem hinném. Azért mert Ti alapították a versenyt? Ez talán magyarázat, de idővel redukálni kellene a cégetek hatását, mivel egyre népesebb a mezőny, és már nem csak a GA köré csoportosuló emberek vesznek benne részt. (Nektek is jót tenne, mert tisztábbnak tűnne a verseny)

Ilyen és egyéb indokok miatt nem is neveztem a versenyre, mert nem éreztem, hogy fair elbírálásban részesültem volna. (Még ismerek egy-két embert, aki így van vele...) Ezen gondolatmenetemben pedig sajnos ez az akvárium helyezése megerősített.

És hogy jót is szóljak, gratula a szervezésért, díjakért, honlapért. Az legalább rendesen meg volt/van csinálva.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. december 18., vasárnap 13:46
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
viktorlantos írta:
Igen sajnos ezt egyetlen versenyen sem értékelik. Illetve ennek csak egy részét. Pl ha egy növényzet még nem fejlődött ki rendesen. Ezért pontlevonás jár.
Az hogy egy akvárium 1 éve 2 éve üzemel és minden héten egy kiló mulm-ot szippantunk ki a halacsok miatt ezt senki nem fogja. Valószínűleg ha lenne ilyen verseny más problémák jönnének elő. Pl hogy lehet az, hogy neki csak 2 diszkosza van nekem 8 és ez sokkal több melóval jár. Vagy összeveszés lenne abbó hogy az egyik növényt nehezebben tarthatónak látja az egyik versenyző, mint a másik.... stb stb.

Az előző posztot azért is írtam, mert a fura helyzet az, hogy az összes zsűri közül ez a két ember diszkoszozik vagy diszkoszozott aktívan. Stan tenyésztő is volt egy időben. Mindketten vad diszkoszoznak is, szóval nem lehet mondani, hogy nem lennének jártasak ebben a dologban.

Ráadásul ha az eredményességet nézem, Stan a 7 zsűri között a legeredményesebb növényes vonalon utána Filipe következne a listában. El tudom képzelni, hogy ezért sokkal szigorúbban pontoztak mindketten. - Más a mérce náluk.

Azért akik ott voltak az átadón talán megerősítenek abban, hogy ennél az akváriumnál mondtuk azt, hogy tökéletes példája hogyan lehet diszkoszozni növényesben. Szerintem sokan elfogadnánk ezt az akváriumot saját otthonunkban is. Bocsi az offért.

Szó nincs off-ról.
Mindig szívesen vesszük az őszinte véleményeket.
.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. december 18., vasárnap 12:55
Profil

Csatlakozott: 2011. április 16., szombat 6:43
Hozzászólások: 5
Igen sajnos ezt egyetlen versenyen sem értékelik. Illetve ennek csak egy részét. Pl ha egy növényzet még nem fejlődött ki rendesen. Ezért pontlevonás jár.
Az hogy egy akvárium 1 éve 2 éve üzemel és minden héten egy kiló mulm-ot szippantunk ki a halacsok miatt ezt senki nem fogja. Valószínűleg ha lenne ilyen verseny más problémák jönnének elő. Pl hogy lehet az, hogy neki csak 2 diszkosza van nekem 8 és ez sokkal több melóval jár. Vagy összeveszés lenne abbó hogy az egyik növényt nehezebben tarthatónak látja az egyik versenyző, mint a másik.... stb stb.

Az előző posztot azért is írtam, mert a fura helyzet az, hogy az összes zsűri közül ez a két ember diszkoszozik vagy diszkoszozott aktívan. Stan tenyésztő is volt egy időben. Mindketten vad diszkoszoznak is, szóval nem lehet mondani, hogy nem lennének jártasak ebben a dologban.

Ráadásul ha az eredményességet nézem, Stan a 7 zsűri között a legeredményesebb növényes vonalon utána Filipe következne a listában. El tudom képzelni, hogy ezért sokkal szigorúbban pontoztak mindketten. - Más a mérce náluk.

Azért akik ott voltak az átadón talán megerősítenek abban, hogy ennél az akváriumnál mondtuk azt, hogy tökéletes példája hogyan lehet diszkoszozni növényesben. Szerintem sokan elfogadnánk ezt az akváriumot saját otthonunkban is. Bocsi az offért.


2011. december 18., vasárnap 12:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
viktorlantos írta:
Remélem nem rontom el az örömötöket Sly, Növényes, de.....

Kár badarságokkal hergelni a népet. Nem véletlen volt annyi zsűri a versenyen.
Sajnálom, hogy ez az akvárium ilyen hátul végzett. A kedvetekért megnéztem a pontozólapját és a következőt látom:

Viktor Balazs George Nigro Hunor Filipe Stan
161 159 154 167 170 101.5 122

Jól látszik, hogy mind a magyarok, mind George kiemeltek közé hozta az akváriumot. Stan és Filipe pedig lehúzta.
El kell fogadni. Ez verseny és ha sok bíra van eloszlanak a pontozások. Köze nincs hozzá ki mit hol vásárol, mert ha megnézed a top 10-ben is elég nagy a szórás, kezdve az elsővel és sorolhatnám. A verseny az akváriumokról és nem a boltokról szól, végképp nem a vásárlókról.

A helyezések valakit rosszul érintenek, valakinek örömet okoznak. A versenyek már csak ilyenek. El kell gondolkodni azon, hogy a két bíra miért húzta le.
Stan és Filipe is eléggé ott vannak a diszkosz témában. Azt sem lehet mondani, hogy sosem tartottak.

Az akvárium szép egészséges és gyönyörű színek vannak benne. Nem igazi holland és nem igazi diszkoszos talán. Lehet ez volt a gondjuk.

Akárhanyadik helyen végzett, örülök, hogy nevezve lett és évek múlva is vissza lehet majd nézni. Nem múlik el a fórumok topikjaiban. Erre mindenképp jó a verseny. Az idei év legszínesebb akváriuma volt, úgyhogy ezúton is gratulálok az akvárium tulajdonosának. Nem a helyezés számít bármilyen furcsán hangzik is ez tőlem.

Peace emberek Karácsony van.

Tiszteletem Viktor.
Természetesen nem haragszik senki senkire.
Csak tudjuk, hogy kb mennyi energia és mennyi idő kell egy-egy akva létrehozására.
Lehet épp ez amit a zsűri soha nem figyel.
Mi csak reméljük hogy az őszinte véleményünkkel és a hsz-ek meghagyásával senkinek nem okozunk álmatlan éjszakákat.
No mindegy is ahogy írtad "világ béke és persze karácsony".

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. december 18., vasárnap 12:36
Profil

Csatlakozott: 2011. április 16., szombat 6:43
Hozzászólások: 5
Remélem nem rontom el az örömötöket Sly, Növényes, de.....

Kár badarságokkal hergelni a népet. Nem véletlen volt annyi zsűri a versenyen.
Sajnálom, hogy ez az akvárium ilyen hátul végzett. A kedvetekért megnéztem a pontozólapját és a következőt látom:

Viktor Balazs George Nigro Hunor Filipe Stan
161 159 154 167 170 101.5 122

Jól látszik, hogy mind a magyarok, mind George kiemeltek közé hozta az akváriumot. Stan és Filipe pedig lehúzta.
El kell fogadni. Ez verseny és ha sok bíra van eloszlanak a pontozások. Köze nincs hozzá ki mit hol vásárol, mert ha megnézed a top 10-ben is elég nagy a szórás, kezdve az elsővel és sorolhatnám. A verseny az akváriumokról és nem a boltokról szól, végképp nem a vásárlókról.

A helyezések valakit rosszul érintenek, valakinek örömet okoznak. A versenyek már csak ilyenek. El kell gondolkodni azon, hogy a két bíra miért húzta le.
Stan és Filipe is eléggé ott vannak a diszkosz témában. Azt sem lehet mondani, hogy sosem tartottak.

Az akvárium szép egészséges és gyönyörű színek vannak benne. Nem igazi holland és nem igazi diszkoszos talán. Lehet ez volt a gondjuk.

Akárhanyadik helyen végzett, örülök, hogy nevezve lett és évek múlva is vissza lehet majd nézni. Nem múlik el a fórumok topikjaiban. Erre mindenképp jó a verseny. Az idei év legszínesebb akváriuma volt, úgyhogy ezúton is gratulálok az akvárium tulajdonosának. Nem a helyezés számít bármilyen furcsán hangzik is ez tőlem.

Peace emberek Karácsony van.


2011. december 18., vasárnap 12:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
novenyesakvariumok írta:
Nagyon meglepett az akváriumod helyezése a HAC versenyen. Az előtte végzők között nem egyet találtam, amely sokkal kevesebb munkával/kihívással/művészettel előállítható. (Biztos nem Törökbálinton vetted a dolgokat hozzá, ezért a gyengébb helyezés - hogy egy kicsit ironizáljak... :) )Mindenesetre én sokkal jobb helyezést vártam tőle, bár azért gratula!

Maximálisan egyet tudok Veled érteni.
:D
Egy biztos a "Holland" stílus mintha manapság kicsit fekete báránya lenne a növényes akvarisztikának.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. december 18., vasárnap 9:37
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Nagyon meglepett az akváriumod helyezése a HAC versenyen. Az előtte végzők között nem egyet találtam, amely sokkal kevesebb munkával/kihívással/művészettel előállítható. (Biztos nem Törökbálinton vetted a dolgokat hozzá, ezért a gyengébb helyezés - hogy egy kicsit ironizáljak... :) )Mindenesetre én sokkal jobb helyezést vártam tőle, bár azért gratula!

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. december 18., vasárnap 9:20
Profil Honlap

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
papó írta:
Sosem értettem , hogy ezeken a versenyeken az élővilág sokszínűséget , fen tarthatóságát , miért is nem vizslatják .
Ha ezt figyelembe vette volna valaki akkor tuti az első 10 ben kellett volna végeznie az akváriumnak.
Gratulálok.

Minden betűvel egyetértek !!


2011. december 14., szerda 18:49
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: