Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 16:46



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Út a 2020 T.A.C. második helyezéséig. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Próbáltam az easy-t. Mindig,újra és újra előjött.Szét is szedtem az akvát azóta.


2020. augusztus 9., vasárnap 13:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nívópálca írta:
Papó-nem. adagolok semmit külön. Planter 3 macro.-6-carbo 4. a folyacék cseppes tesztek szerint minden a legnagyobb rendben -szinte a minimum értékeken. Se amónia se nitrit.A Jbl- proccan szerint a nitritre határeset-0,25--nem bízok nagyon benn.1 hétig nem tápoztam-felére vissza esett az is. Meg minden. Arra gondolok-majd 4 év után talán már annyi a szennyeződés a talajba- hiába zavarom fel mindig-hogy az okozza. Csak azt nem értem a tesztek miért nem mutatják. 5 nap után megint vastagon beteríti a talajt,pedig le is szívtam a felső részt is róla. Most talán az üvegen kevesebb van,de a növényeken több. :-(

Meg kellene próbálnod easy life excital cuccal kezelni .

_________________
Kép


2020. augusztus 2., vasárnap 10:30
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Papó-nem. adagolok semmit külön. Planter 3 macro.-6-carbo 4. a folyacék cseppes tesztek szerint minden a legnagyobb rendben -szinte a minimum értékeken. Se amónia se nitrit.A Jbl- proccan szerint a nitritre határeset-0,25--nem bízok nagyon benn.1 hétig nem tápoztam-felére vissza esett az is. Meg minden. Arra gondolok-majd 4 év után talán már annyi a szennyeződés a talajba- hiába zavarom fel mindig-hogy az okozza. Csak azt nem értem a tesztek miért nem mutatják. 5 nap után megint vastagon beteríti a talajt,pedig le is szívtam a felső részt is róla. Most talán az üvegen kevesebb van,de a növényeken több. :-(


2020. július 30., csütörtök 19:32
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nívópálca írta:
Papó-nagyon szépen köszönöm.
Hogy hol van kék algám? Hát most már szinte mindenhol-üveg,növények,talaj.Ma már azon voltam,hogy kipakolom,de nincs hová tennem a bent lakókat.Bár már nem sok van,sajnálom őket.Mióta megint van ez a "dög"alga sok a pusztulás.Inkább megint csináltam 1 80%-os vízcserét.De azt hiszem az sem tesz jót a halaknak. Többször is volt ilyen alga támadásom.A sötét kúra egykét hónapra eltüntette őket,de a növények is megsínylették. A verseny óta sem hanyagoltam a karbantartást,a vízcseréket,mégis egyre durvább. És egy hét alatt a karbantartás alkalmával való legalább 90%-os leszívás ellenére is brutál vastagon fed mindent,és iszonyúan bűzlik a víz.A héten megpróbálom elajándékozni a halakat-aztán a hétvégén kipakolás.Kezdek kövekkel,növényekkel,halakkal álmodni.............Persze azért jó lenne tudni miért ez a förmedvény.Volt először barna algám,aztán volt később egy nagyon csúnya fonál alga támadásom-bírtam velük,azóta sem jöttek vissza.De ez a kék.....visszajön,pusztulnak a halak,bűzlik a víz,vastagon belep mindent,és hiába könnyű leszedni valamennyi mindig marad.Hiába a heti egyre nagyobb vízcsere.

Nem adagolsz külön foszfátot ?

_________________
Kép


2020. július 26., vasárnap 15:08
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Papó-nagyon szépen köszönöm.
Hogy hol van kék algám? Hát most már szinte mindenhol-üveg,növények,talaj.Ma már azon voltam,hogy kipakolom,de nincs hová tennem a bent lakókat.Bár már nem sok van,sajnálom őket.Mióta megint van ez a "dög"alga sok a pusztulás.Inkább megint csináltam 1 80%-os vízcserét.De azt hiszem az sem tesz jót a halaknak. Többször is volt ilyen alga támadásom.A sötét kúra egykét hónapra eltüntette őket,de a növények is megsínylették. A verseny óta sem hanyagoltam a karbantartást,a vízcseréket,mégis egyre durvább. És egy hét alatt a karbantartás alkalmával való legalább 90%-os leszívás ellenére is brutál vastagon fed mindent,és iszonyúan bűzlik a víz.A héten megpróbálom elajándékozni a halakat-aztán a hétvégén kipakolás.Kezdek kövekkel,növényekkel,halakkal álmodni.............Persze azért jó lenne tudni miért ez a förmedvény.Volt először barna algám,aztán volt később egy nagyon csúnya fonál alga támadásom-bírtam velük,azóta sem jöttek vissza.De ez a kék.....visszajön,pusztulnak a halak,bűzlik a víz,vastagon belep mindent,és hiába könnyű leszedni valamennyi mindig marad.Hiába a heti egyre nagyobb vízcsere.


2020. július 25., szombat 21:25
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Hatos-
Köszönöm szépen.
Nem tudom előre megtervezni a végleges formát.A fő motívumok elhelyezése persze megvan.A növények növekedésével-a metszések végrehajtásával(pl.mohák.)alakítom a látványt a szememnek megfelelő formára.Egy ideje fotózni tanulok.Az ott megismert szabályokat is próbálom belevinni az elrendezésbe.Előfordul,hogy találok egy új,nekem tetsző növényt amit utólag igyekszem jól belehelyezni a kompozícióba.Mivel az akvárium ilyen régóta üzemel többször is változott több motívum mire a versenyen mutatott elrendezés megmaradt.


2020. július 25., szombat 21:01
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Hatos írta:
Gratulálok!
Ha van időd , akkor egy két részletet ha megosztanál mit és hogyan csinálsz .
Gondolok itt növények elhelyezése alakítása stb.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


2020. július 25., szombat 20:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Melyik részen van a kék algád ?

_________________
Kép


2020. július 14., kedd 19:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nívópálca írta:
Sziasztok.
Már nagyon régen jelentkeztem.
3 éve terveztem újra,hogy ismét kéne új akváriumot terveznem-építenem és elindulni -megméretni a T.A.C.-on.
A régi 400 l-es medencét már túl nagynak találtam növényezni-túl sok munkát,időt vett igénybe,ezért frissítettem-
180-liter új opti-világítás-szürő stb. Jól előkészülve-start.

Aztán a dolgok nem úgy alakultak. Mire jött a verseny ideje rondán bealgásodtam.
A történethez hozzá tartozik,hogy a jó verseny fotó végett neki álltam fotózni tanulni-fotó felszerelést vásárolni,amibe nagyon belemásztam-időt-pénzt energiát-ami csak volt -sokat áldoztam.
Az akvárium persze mindig számíthatott rám-de -rendszeresen jött az alga-KÉK- büdös víz nem jó légkör pusztuló halak-stb. Jöttek a sötét kúrák-amik egyedül segítettek. Persze a növények is megviselődtek. Aztán csak helyre állt-de,a verseny-elhalasztva. Az idei év is így kezdődött -kék alga. Nagy nehezen rendeződni látszódott-de a versenyen való indulás bizonytalannak látszott. Az utolsó nap-utolsó óráiban nekiugrottam a fotózás előkészületeinek. .......az utolsó percekben töltöttem fel.
Sajnos az akva azóta újra kék alga sújtott-bár igyekszem minimalizálni. Hamarosan úgy is megszűnik. Tervezem a következő versenyt(pár év múlva.)
Röviden ennyi. Az idő nem barátom.Annyi mindent szeretek csinálni-hogy sosem elég.
Köszönöm mindenkinek a szavazatokat-köszönöm a türelmet irányomban.
Ha valaki tudna mondani a kék alga elleni küzdelemhez valami jó tanácsot.......megköszönöm.
Sikereket Mindenkinek. Külön köszönet Gábornak!

Nagyon szép az akvárium .
Gratulálok itt is .

_________________
Kép


2020. július 14., kedd 19:46
Profil

Csatlakozott: 2019. január 6., vasárnap 18:30
Hozzászólások: 45
Gratulálok!
Ha van időd , akkor egy két részletet ha megosztanál mit és hogyan csinálsz .
Gondolok itt növények elhelyezése alakítása stb.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


2020. július 13., hétfő 11:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron