Pontos idő: 2024. március 29., péntek 0:01



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 Kolibri 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
keszalvo írta:
2. hét mohanyírás ,kis igazgatás egyenlőre jól haladok.
Vélemények jöhetnek ám azért napló a naplóKép

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről

Nagyon tetszik :)

_________________
Kép


2019. június 23., vasárnap 17:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
2. hét mohanyírás ,kis igazgatás egyenlőre jól haladok.
Vélemények jöhetnek ám azért napló a naplóKép

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről


2019. június 22., szombat 22:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Írnám hogy algamentes folytatást , de Neked soha nincs algád .
További sikereket és kösz , hogy megosztod :)

_________________
Kép


2019. június 12., szerda 21:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 9., hétfő 14:47
Hozzászólások: 137
Üdv,sziasztok !

Mostanában nagyon kevés időm jut a naplózásra na meg a fórumra is.Persze bele bele olvasgatok új és régi naplókba de már nem olyan elánnal mint évekkel ezelőtt.Tudom néhányatoknak (mint nekem is régen) fontosak a naplók mert ebből lehet tanulni,ötleteket meríteni praktikákat ellesni.

A nagy akvárium naplózásáról már teljesen lemondtam,azt idén még nagyobb csendben szeretném nevelgetni.

De kárpótlásként gondoltam érdekes lehet egy 30*30 as kis kocka berendezése,alakulása.

Ebben a méretben nem könnyű olyat csinálni ami a fotókon is jól mutat főleg a kocka forma miatt.Egy hosszúkásabb akváriumban sokkal jobban lehet a térrel játszani nyújtani mint itt mert itt az oldalsó falak összenyomják a látképet.

A növényválasztás még annál is nehezebb lehet mert ugye vannak olyan növények amik szeretnek teret hódítani.



Ennyi bevezető után következzen a szokásos technikai adat :

Akvárium : opti 5 mm üveg 30 x 30 x 32

Lámpa : Chihiros led A205 lábbal emelve

Szűrés : Tetra Ex 600 plus

Talaj : Ista általános talaj illetve ADA colorado dekorhomok.

CO2 : ez csak az eléjén tervezem aztán majd meglátjuk : citromsavas rendszer 0-24 1 bubi/4sec

Élőlények: blue carbon rili garnélák költözés alatt illetve narancs Cory harcsából 3 db



Az építés 06.09.-én vasárnap volt.14:15 kor álltam neki elbontani az előző összeállítást és 20:15 re már el volt pakolva minden és készen voltam.

Azt hozzá kell tenni hogy a vázat már jó előre összeraktam.Ezt úgy kell elképzelni hogy a fák több darabból lettek ilyen formára ragasztva,illetve a kövekhez rögzítve is pillanatragasztóval lettek.

Így már könnyű volt haladni.Ehhez az összeállításhoz csak olyan alapanyagot használtam ami volt itthon.A növények is azok kerültek vissza amik az előzőben voltak.A fák lombkoronáját TETRA szűrő szivaccsal és különböző mohákkal oldottam meg.Ez egy kísérleti rész majd az idő eldönti mi is lesz belőle.

Két nap kellett hogy a víz teljes mértékben letisztuljon.Most szerencsére már kristály tiszta lett.Algától nem nagyon tartok minden beállt már.

Ha esetleg jól sikerül az összeállítás akkor erről is készül majd versenyfotó ahogy az előzőről is.

Ez egy tegnap esti mobilos kép egyenlőre csak ilyen van,a méreteket jól mutatja az üveg diffuzor :)

[url][URL=https://gtfkephost.hu/viewer.php?file=ic9nfvuux0.jpg]Kép[/url][/url]


2019. június 12., szerda 7:57
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron