Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 15:56



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 Digitális időkapcsoló a távoli keletről... 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Jonyguxti írta:
Szia, hogy működőik ? Vagy estleg mire váltottál?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


Tökéletesen működik azóta is nincs vele semmi gond (kopp-kopp-kopp)

Végül ezt a típust vettem meg
http://www.ebay.com/itm/AC-220V-240V-Digital-LCD-Display-Power-Programmable-Timer-Time-Switch-Relay-New-/121484651013?hash=item1c490caa05

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2016. október 9., vasárnap 17:03
Profil

Csatlakozott: 2016. szeptember 16., péntek 8:58
Hozzászólások: 7
Szia, hogy működőik ? Vagy estleg mire váltottál?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


2016. október 2., vasárnap 12:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Ma végre rászántam magam és összeraktam a digitális időkapcsolót.Igaz ez még közel sem a végleges hely/kialakítás mert ha az új bútor bekerül a helyére akkor mindent szépen abban fogok elrejteni.Ez most felfogható próbaüzemnek.A külön kapcsoló azért van mert a digitális kapcsolón olyan apró az üzemmód visszajelző, hogy még így is alig látni az éppen beállított üzemmódot nemhogy majd a szekrényben.Így ezzel a külön kapcsolóval tudom felkapcsolni a fényt ha éppen szeretném.

Kép
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. május 28., szerda 9:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
zsotyi írta:
Szerintem ez 12voltos ha jol latom.Az alabbi linken van 220 voltos is ami sosorlhato, es rendesen bekotheto:http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digital-Power-Programmable-Timer-AC-12V-220V-240V-16A-Time-Relay-Switch-/160902623665?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item25768b31b1
Amugy szerintem egy kutya mind,fel-egy ev utan behal mindegyik.Nekem 5 fajta van itthon a szatyorban,mind elromlott max egz even belul.Ezert hasznalok mechanikusat en is,persze ezek meg zorognek....
A masik forumon ajanlott valaki egy profi bedughatot ami nem romlik el,de elfelejtettem a markajat.A z kb 3500ft volt.A Conradnal vannak komolyabbak amelyek birjak talan hosszabb ideig.

Végül másikat rendeltem ami már biztos hogy 220V-os.Majd meglátom meddig bírja.Egyenlőre várom az új DIY tetőm, ha az megvan akkor elkezdek rámenni erre a projektre is a sok többi mellett...

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. április 19., szombat 9:01
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Szerintem ez 12voltos ha jol latom.Az alabbi linken van 220 voltos is ami sosorlhato, es rendesen bekotheto:http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digital-Power-Programmable-Timer-AC-12V-220V-240V-16A-Time-Relay-Switch-/160902623665?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item25768b31b1
Amugy szerintem egy kutya mind,fel-egy ev utan behal mindegyik.Nekem 5 fajta van itthon a szatyorban,mind elromlott max egz even belul.Ezert hasznalok mechanikusat en is,persze ezek meg zorognek....
A masik forumon ajanlott valaki egy profi bedughatot ami nem romlik el,de elfelejtettem a markajat.A z kb 3500ft volt.A Conradnal vannak komolyabbak amelyek birjak talan hosszabb ideig.

_________________
,


2014. április 19., szombat 5:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Ez a verzió tűnik most a legjobbnak így este felé átgondolva

Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 20., csütörtök 21:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Killer81 írta:
Nem jó neked a sima digitális időkapcsoló ?
Vagy más célod van vele ?
http://www.betrolkft.hu/img/data/termek ... 853424.jpg

Igazából csak annyi célom lenne vele, hogy így tudom likvidálni az elosztóból a nagy bumszli zörgő időkapcsolót és a szekrénybe betudom építeni valamennyire és így csak a dugaljak maradnának az elosztóban.Egyikre rátudom kötni a világítást, másikra pedig ha esetleg mágnesszelepet szeretnék bekötni a CO2-be akkor azt is megtudom így oldani.Egyedül a szűrő marad amit ki-be kell dugdosnom az elosztóba de oda is lehet kitalálok majd valamit.Maximum beiktatok egy kapcsolót a szűrő vezetékébe vagy bekötök egy kismegszakítót és azzal tudom a szűrőt működtetni.

A terv a következő így hirtelen.Remélem érthető a dolog a kép alapján :roll:
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 20., csütörtök 19:36
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Nem jó neked a sima digitális időkapcsoló ?
Vagy más célod van vele ?
Kép


2014. március 20., csütörtök 19:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Üdv
Leszeretném cserélni a manuális időkapcsolóm digitálisra mert valami iszonyat hangosan zörög,kattog.Ha már cserélek akkor valami kisebb darabot szeretnék majd használni.Találtam is egyet ami jónak tűnik de nem vagyok benne teljesen biztos.Ha jól értelmezem használható 220V(240V) és 24V-os hálózathoz is.Beüzemelés: konnektorba dugó bedug majd a vezeték másik végét rákötni a kapcsoló "input" oldalára( persze mielőtt bedugtam a konnektorba :ezkesz: ) majd az "output" oldalt rákötni az előtétre.Programozni a kapcsolót és ha mindent jól csináltam akkor örülni a hangtalan működésnek.

Esetleg valaki használ ilyen időkapcsolót?

Itt a termék linkje:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=121140050865

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 20., csütörtök 13:15
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron