Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 12:57



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Hátsó akváriumszűrő 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 5., péntek 14:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Chemnitz
Mexx2 írta:
woctrax írta:
Én bízom viszont abban, hogy más is hozzá tud férni ilyen technikához, és talán folytatja az utam. ;)


Aki a hozzád hasonló területen tanul maximum az.
Bár most a Műszaki Karon ha jól tudom van egy anyagvizsgáló berendezés, de mivel nem az én szakterületem és nem hinném, hogy ilyen dologért foglalkoznának ezzel a témával, csak úgy kíváncsiságból.


Müszaki Kart most Debrecenre érted gondolom (ott nem vagyok ismerös)?
Amúgy Budapesten tuti van ilyen, én Veszprémben az Anyagmérnöki Intézetnél dolgoztam SEM-en (Scanning Electron Miscroscope) ott is még üzemben van. Hátha van a közösségben ilyen területen tanuló egyetemista. ;)

_________________
Kép

"A kezdet mindig tiszta. Mindig izgalmas... Aztán jönnek a hibák... És kompromisszumok... Így teremtjük a saját démonainkat..."

http://woctrax.wordpress.com/


2014. december 23., kedd 8:11
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
woctrax írta:
Én bízom viszont abban, hogy más is hozzá tud férni ilyen technikához, és talán folytatja az utam. ;)


Aki a hozzád hasonló területen tanul maximum az.
Bár most a Műszaki Karon ha jól tudom van egy anyagvizsgáló berendezés, de mivel nem az én szakterületem és nem hinném, hogy ilyen dologért foglalkoznának ezzel a témával, csak úgy kíváncsiságból.

_________________
K.Tamás


2014. december 12., péntek 9:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 5., péntek 14:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Chemnitz
zeppelin írta:

Tökéletes megelégednék a folytatással .



Folytatás, mint újabb szüröanyagok vizsgálata, egyenlöre várat magára, talán tavasszal, húsvét környékére sikerül újra eljutnom a mikroszkópig, ha lesz úgy szabim, és nyitva lesz akkor a tanszék. így, hogy külföldön dolgozom, elég macerás a dolog, de ha egyszer´ismét úgy adódik, élni fogok a lehetöséggel. Én bízom viszont abban, hogy más is hozzá tud férni ilyen technikához, és talán folytatja az utam. ;)

Inkább szeretném elöbb átdolgozni, átértékelni és felfrissíteni az eddigieket, mert néha azt érzem, rossz következtetéseket vontak le belöle néhányan...

Viszont érdemes lenne addig összegyüjteni néhány új anyagot, amik szélesebb körben használtak,de nem lettek megvizsgálva, óriási újításnak vannak beharangozva és szeretnénk tudni; mi van mögötte, esetleg külföldön; keleten, vagy amerikában (észak-dél) népszerüek.

_________________
Kép

"A kezdet mindig tiszta. Mindig izgalmas... Aztán jönnek a hibák... És kompromisszumok... Így teremtjük a saját démonainkat..."

http://woctrax.wordpress.com/


2014. december 12., péntek 7:59
Profil Honlap

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Mexx2 írta:
zeppelin írta:
woctrax írta:
Bármire bármikor szívesen válaszolok...szerintem én még a képeim, SEM-felvételeim,"értékes topicjaim miatt vagyok fent a meg nem nevezett fórumon ;)

Nem egészen közös elképzelések miatt állt meg az a projekt is anno... de ezt majd egyszer máskor...

Nem akarom az olyan bejegyzések listáját sorolni, amit olvastam, de azért nem szóltam hozzá, mert annyira fogtam a hasam a nevetéstől... kezdve a túltápozással, a min. 10x megforgatás, mértéktelen vízcsere... és hasonló szabályokon keresztül, amik persze, megállják a helyüket, csak kisarkítják a dolgokat, és masszívan környezetszennyezővé tesznek, egy ilyen szép hobbit.

Meg miért kell urambocsá az első 5-8 hétben már "perfektnek" lennie egy akinak, azért, hogy fél-egy év után szétszedjük, a lakóit (pl. Ergebnisse für siamensis) egyszerűen kilakoltassuk mert "rontja az összképet"... ez olyan mintha amint felnőtt a kiskutyád elajándékoznád, mert már nem olyan cuki és bolyhos...)

Leginkább ilyen ellentmondások tartottak egy idő után távol a fórumtól.


Mintha Papát hallanám ,olvasnám .
Lassú, de nagy felületű szűrés , kimért megfontolt tápozás , élőlények élővilág nagy tisztelete .
De napról - napra mind többen követik ezt az elvet .
Ezért nagyszerű ha egy "koponya " :hogyis?: idetalált.
Már csak biliárdoznod kell jönnöd :D


Teljes mértékben egyet értek.
Bocsi, ha nem ide vág.




Tökéletes megelégednék a folytatással .


2014. december 10., szerda 19:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 5., péntek 14:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Chemnitz
mgtyati írta:

Üdv a fórumon!

Szuper a szerkezet. :)
Csatlakozom papóhoz, szintén nagyon örülök, hogy ide "keveredtél" :)
Vagyunk így páran azt hiszem. Én is követtem az eseményeket a másik fórumon.
Örülök, annak, hogy még egy emberrel több azoknak a tábora akik bebízonyítják, hogy EBBEN A TÉMÁBAN SEM minden a pénz :) :) :)


Köszönöm az üdvözlést :)
Örülök, hogy ennyien örültök :)
Azt hiszem papó akváriuma szólított meg, azt láttam meg face-en talán, és így keveredtem kapcsolatba Vele, és az Akvafórummal

Azt hiszem anno én is próbálkoztam DIY megoldásokkal "csóró egyetemista"-ként nem is álmodhattam nagynyomású CO2-ról vagy high tech vonalról...de nem is ez tartott igazán vissza.
Igazi növényes akit sem alkottam postoltam anno. Sosem voltam szabály és trend követő, meg nem is tudtam azonosulni az ilyen akváriumokhoz tartozó megkötés-szabály rendszerrel.

U.i.: Bocsi hogy néha offoljuk az írásod, de nem akarnék erre külön topicot nyitni; miért is, hogyan is, miért itt az újrakezdés ;)

_________________
Kép

"A kezdet mindig tiszta. Mindig izgalmas... Aztán jönnek a hibák... És kompromisszumok... Így teremtjük a saját démonainkat..."

http://woctrax.wordpress.com/


2014. december 10., szerda 7:02
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
zeppelin írta:
woctrax írta:
Bármire bármikor szívesen válaszolok...szerintem én még a képeim, SEM-felvételeim,"értékes topicjaim miatt vagyok fent a meg nem nevezett fórumon ;)

Nem egészen közös elképzelések miatt állt meg az a projekt is anno... de ezt majd egyszer máskor...

Nem akarom az olyan bejegyzések listáját sorolni, amit olvastam, de azért nem szóltam hozzá, mert annyira fogtam a hasam a nevetéstől... kezdve a túltápozással, a min. 10x megforgatás, mértéktelen vízcsere... és hasonló szabályokon keresztül, amik persze, megállják a helyüket, csak kisarkítják a dolgokat, és masszívan környezetszennyezővé tesznek, egy ilyen szép hobbit.

Meg miért kell urambocsá az első 5-8 hétben már "perfektnek" lennie egy akinak, azért, hogy fél-egy év után szétszedjük, a lakóit (pl. Ergebnisse für siamensis) egyszerűen kilakoltassuk mert "rontja az összképet"... ez olyan mintha amint felnőtt a kiskutyád elajándékoznád, mert már nem olyan cuki és bolyhos...)

Leginkább ilyen ellentmondások tartottak egy idő után távol a fórumtól.


Mintha Papát hallanám ,olvasnám .
Lassú, de nagy felületű szűrés , kimért megfontolt tápozás , élőlények élővilág nagy tisztelete .
De napról - napra mind többen követik ezt az elvet .
Ezért nagyszerű ha egy "koponya " :hogyis?: idetalált.
Már csak biliárdoznod kell jönnöd :D


Teljes mértékben egyet értek.
Bocsi, ha nem ide vág.

_________________
K.Tamás


2014. december 9., kedd 21:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. november 7., csütörtök 8:11
Hozzászólások: 427
woctrax írta:
Lassan 3 éve, hogy lediplomáztam, de tervezek visszatérni PhD keretében, egyszer, ha annyi időm lesz rá.

Addig is tartom az Anyagmérnöki Intézettel a kapcsolatot a Pannon Egyetemen, szóval van rá esély, a folytatásra.
Mivel most Németországban élek és a reaktortechnikában, üzem és csőveteték-tervezésben dolgozom, ne várjatok a jövő hétre képeket. :D

Én nem akarnám rangsorolni a természetes kőzeteket, amiket sokan biológiai szűrőanyagként alkalmazunk, mindenképpen ott a helyük egy akvárium szűrésének támogatásában, de az a 10-20%-nyi különbség, ami hatásfokban lehet köztük, megengedi, hogy mindenki azt válassza, amelyik tetszik neki, és amit megengedhet magának ;) Senki ne cserélje le A-t B-re ha kérhetem, az én eredményeim alapján...az felesleges pénzkidobás lenne, de új szűrőbe nagyon is megfontolnám, hogy vegyek-e 4-5...ezer Ft/liter árban, amikor van jóval olcsóbb megoldás is a piacon. ;)


Üdv a fórumon!

Szuper a szerkezet. :)
Csatlakozom papóhoz, szintén nagyon örülök, hogy ide "keveredtél" :)
Vagyunk így páran azt hiszem. Én is követtem az eseményeket a másik fórumon.
Örülök, annak, hogy még egy emberrel több azoknak a tábora akik bebízonyítják, hogy EBBEN A TÉMÁBAN SEM minden a pénz :) :) :)


2014. december 9., kedd 19:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ami elmúlt az elmúlt nem kell rágódni rajta .
Változtatni úgy sem lehet legfeljebb átírni :)
Kíváncsian várom az újdonságokat ...

_________________
Kép


2014. december 6., szombat 17:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 5., péntek 14:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Chemnitz
Lassan 3 éve, hogy lediplomáztam, de tervezek visszatérni PhD keretében, egyszer, ha annyi időm lesz rá.

Addig is tartom az Anyagmérnöki Intézettel a kapcsolatot a Pannon Egyetemen, szóval van rá esély, a folytatásra.
Mivel most Németországban élek és a reaktortechnikában, üzem és csőveteték-tervezésben dolgozom, ne várjatok a jövő hétre képeket. :D

Én nem akarnám rangsorolni a természetes kőzeteket, amiket sokan biológiai szűrőanyagként alkalmazunk, mindenképpen ott a helyük egy akvárium szűrésének támogatásában, de az a 10-20%-nyi különbség, ami hatásfokban lehet köztük, megengedi, hogy mindenki azt válassza, amelyik tetszik neki, és amit megengedhet magának ;) Senki ne cserélje le A-t B-re ha kérhetem, az én eredményeim alapján...az felesleges pénzkidobás lenne, de új szűrőbe nagyon is megfontolnám, hogy vegyek-e 4-5...ezer Ft/liter árban, amikor van jóval olcsóbb megoldás is a piacon. ;)

_________________
Kép

"A kezdet mindig tiszta. Mindig izgalmas... Aztán jönnek a hibák... És kompromisszumok... Így teremtjük a saját démonainkat..."

http://woctrax.wordpress.com/


2014. december 6., szombat 10:36
Profil Honlap

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
woctrax írta:
Bármire bármikor szívesen válaszolok...szerintem én még a képeim, SEM-felvételeim,"értékes topicjaim miatt vagyok fent a meg nem nevezett fórumon ;)

Nem egészen közös elképzelések miatt állt meg az a projekt is anno... de ezt majd egyszer máskor...

Nem akarom az olyan bejegyzések listáját sorolni, amit olvastam, de azért nem szóltam hozzá, mert annyira fogtam a hasam a nevetéstől... kezdve a túltápozással, a min. 10x megforgatás, mértéktelen vízcsere... és hasonló szabályokon keresztül, amik persze, megállják a helyüket, csak kisarkítják a dolgokat, és masszívan környezetszennyezővé tesznek, egy ilyen szép hobbit.

Meg miért kell urambocsá az első 5-8 hétben már "perfektnek" lennie egy akinak, azért, hogy fél-egy év után szétszedjük, a lakóit (pl. Ergebnisse für siamensis) egyszerűen kilakoltassuk mert "rontja az összképet"... ez olyan mintha amint felnőtt a kiskutyád elajándékoznád, mert már nem olyan cuki és bolyhos...)

Leginkább ilyen ellentmondások tartottak egy idő után távol a fórumtól.


Üdvözlet !

A legértékesebb / ha nem az egyetlen értékes / nem egyéni üzleti érdek vezérelt , téma a Te nevedhez köthető egy bizonyos fórumon.
Anno azért nem jelentkeztem be és szóltam hozzá a diskurzushoz , mert nem szerettem volna a kattintások számát növelni .
Nagyon jó lenne ha a boncasztal - ami jelen esetben mikroszkóp - itt is be lenne élesítve .
Kezdhetnéd az ELOS szűrőanyagával , talán kiderülne miért is drágább az aranynál.
Ami engem végtelenül bántott és bánt a mai napig az a matríx trop degradálása , holott én szerintem a természetes szűrőanyagok között nem lehet lényeges különbség . / a vizsgálataid alapján /.
Azt hiszem nem tévedek , ha egy kategóriába sorolom a matrix fajta anyagokat , legyen az Bio -rió , Elos vagy akár a matrix.
off
Valóban kellene egy másik topic ami csak erről értekezne .


2014. december 6., szombat 10:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron