Pontos idő: 2024. március 29., péntek 7:50



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
 Üveg diffúzor DIY javítása 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Baj van emberek! Eltörtem :cry: Megpróbáltam rádugni a csövet melegítés nélkül és rotty. Kicsit elkeseredtem. Talán ha sikerül meg tudom javíttatni. Van egy üveges mester aki a keszthelyi piacon szokott árulni, talán ő meg tudja javítani. Remélem! Jegelve

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2015. január 26., hétfő 7:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Sziasztok!

Ebben a naplóban egy gyári üveg diffúzor kilyukadt kerámia korongjának cseréjét fogom bemutatni. Nem egy égbekiáltó nagy dolog, de hátha valakit érdekel.
Kaptam egy barátomtól egy gyári üveg diffúzort. Bár én a reaktoros beoldásra esküszöm mert szerintem ebben az esetben talán minimális a co2 gáz veszteség. Gondoltam megpróbálom megjavítani. Csinos darab, csak hát ott az a picike lik :lol: Killer (megjegyzem, ügyes a kolléga) után felbuzdulva elkezdtem belevaló kerámiát keresni. A neten kutattam, hátha találok fehér kerámiát. Van is de elkérik a pénzt érte rendesen. Arról persze nem szól a fáma, vagy csak én nem találtam, hogyan is kell kipucolni az üvegből a régit, és beleragasztani az újat. Meg persze hogy mivel? Na mindegy kezdődött a kerámia túra. Találtam egy keramikus műhelyt. Zárva. Irány a következő. a tulaj nagyon barátságos és szimpatikus volt. Adott ingyen!! olyan égettet kis medálokat amit én nyugodtan szétcsiszolhatok :oops:. Kérdeztem tőle van-e fehér kerámiája, de ő azt mondta azt nem javasolja mert vannak benn különböző adalékok amik nem biztos hogy jót tesznek az akvárium lakóinak.

Megvan az alapanyag!! Kipucoltam a régi kerámiát. Nem mertem az üvegig csiszolni nehogy megkarcoljam a difit vagy esetleg eltörjem. Bent maradt egy vékony karika a régi fehér kerámiából. Gondoltam ehhez könnyebben fogom beragasztani az új kerámiát. Nekiláttam a csiszolásnak. Szépen megcsiszoltam, formára alakítottam. Belepasszolt szépen.

Kép

Kép

Folyt. köv.

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2015. január 22., csütörtök 10:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron