Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 10:33



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 majdnem kerámia difi :) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
papó írta:
Valahogy el kellene tüntetni a csavart és jobb lenne mint egy igazi difi.
Megjegyzem anno Killer csinált nekem egy pár darab difit cserépből és a mai napig működnek .
A porlasztásuk nagyon finom , szinte ködölnek és valamiért még egyiket sem kellett tisztítani .
De hát, sajnos Killer mostanában fürjtenyésztésben találta meg élete értelmét :)


Mekkora a membrán áttörési nyomása? Magyarul mekkora nyomáson üzemelteted? :D Az az agyag difi nekem is megragadta a fantáziám. Én mondjuk egy kis áramlási sebességű külső szűrőre kötött reaktorban képzelném el, tehát lényegében egy nagyra nőtt inline-diffúzorban.

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. szeptember 23., szerda 22:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Vasmacso írta:
a cserép átmérője a legnagyobb részén 59mm magassága 70mm egy normál 25mm átmérőjű kerámia difi felületének a 5-szöröse simán megvan kis méret szemléltetés
Kép


Valahogy el kellene tüntetni a csavart és jobb lenne mint egy igazi difi.
Megjegyzem anno Killer csinált nekem egy pár darab difit cserépből és a mai napig működnek .
A porlasztásuk nagyon finom , szinte ködölnek és valamiért még egyiket sem kellett tisztítani .
De hát, sajnos Killer mostanában fürjtenyésztésben találta meg élete értelmét :)

_________________
Kép


2015. szeptember 23., szerda 20:24
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Hát ez ötletes! Kíváncsi vagyok,hogy muzsikál.

_________________
,


2015. szeptember 23., szerda 20:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
a cserép átmérője a legnagyobb részén 59mm magassága 70mm egy normál 25mm átmérőjű kerámia difi felületének a 5-szöröse simán megvan kis méret szemléltetés
Kép


2015. szeptember 23., szerda 20:17
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Én is csak lesek. Ezer éve voltak kaktuszaim agyagcserépben, kb 3-3,5 cm átmérőjű volt a cserepecske, de azóta sem láttam ekkorát.

Szép munka! Működés közben néznék egy videót ;)

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. szeptember 23., szerda 20:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Vasmacso írta:
Sziasztok
A minap takarítás közben eltörtem az ista üveg difimet gondolom már mással is megtörtént :( .
Próbáltam megragasztani 2 komponensű ragacsal de nem jött össze így hát elkezdtem nézelődni a diy szekcióban .
ebayen láttam fémházas kivitelt na ez megtetszett gondoltam megcsinálom és ebbe ragasztom bele a törött beoldót .
Kép
Nem szép de jó randa ahogy mondani szokás :D
Egy bajom van vele mikor takarítom a folyadék (domestos) kicsit megbontja a ragasztó szabadon levő részét ami beleragad a kerámiába így hát új megoldáson kezdtem gondolkodni Killernél látott cserép korong csiszolgatása helyett inkább mi lenne egy virágcserepet betenni difinek :shock:
Úgyhogy nekiálltam és legyártottam a hozzávalókat természetesen mint minden esetben rozsdamentes ko 38-as anyagot használtam.
Kép
Kép
Nbr gumitömítést alkalmaztam azon részeken ahol szükséges
Kép
a cserép ami bubizni fog :D
Kép
És az összeszerelt végső kinézet hamarosan bekerül az akiba és kipróbálásra kerül .


De jó !
Most mekkora ez a cucc ?
Nem tennél mellé mondjuk egy gyufát ?

_________________
Kép


2015. szeptember 23., szerda 20:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Sziasztok
A minap takarítás közben eltörtem az ista üveg difimet gondolom már mással is megtörtént :( .
Próbáltam megragasztani 2 komponensű ragacsal de nem jött össze így hát elkezdtem nézelődni a diy szekcióban .
ebayen láttam fémházas kivitelt na ez megtetszett gondoltam megcsinálom és ebbe ragasztom bele a törött beoldót .
Kép
Nem szép de jó randa ahogy mondani szokás :D
Egy bajom van vele mikor takarítom a folyadék (domestos) kicsit megbontja a ragasztó szabadon levő részét ami beleragad a kerámiába így hát új megoldáson kezdtem gondolkodni Killernél látott cserép korong csiszolgatása helyett inkább mi lenne egy virágcserepet betenni difinek :shock:
Úgyhogy nekiálltam és legyártottam a hozzávalókat természetesen mint minden esetben rozsdamentes ko 38-as anyagot használtam.
Kép
Kép
Nbr gumitömítést alkalmaztam azon részeken ahol szükséges
Kép
a cserép ami bubizni fog :D
Kép
És az összeszerelt végső kinézet hamarosan bekerül az akiba és kipróbálásra kerül .


2015. szeptember 23., szerda 20:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron