Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 23:00



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Szűrő tömítés karbantartása. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Dzsozi írta:
Dzsozi írta:
papó írta:
Ez pedig fejtömítés probléma . Vedd ki a gumit , a fészket is törölgesd ki , kend le vazelinnel a gumit is és úgy tedd vissza .

Nekem is ez volt akkor az első gondolatom. Először megtakarítottam a gumit és a fészkét, de nem segített. Utána vettem bele új tömítést, de a legnagyobb meglepetésemre ez sem használt. De akkor megpróbálom a vazelint.
Köszönöm a válaszod.


Sajnos nem jártam sikerrel. Rendesen megtömtem vazelinnel, de továbbra is ereszt.
Azon gondolkoztam, hogy talán a lefogató fülek fém zsanérjai gyengültek meg, de állítani nem lehet rajtuk sehol. Szokott ilyen előfordulni, hogy ezzel van gond? Egyáltalán lehet ezeket javitani?
Mondjuk sok bizalmam már nincsen se a szűrő se a márka felé.

Sajnos nincs igazán tapasztalatom ezzel a szűrővel .
Keresd az aqua pet Kft t a facen vagy Juhász Attilát ugyan csak ott.
https://www.facebook.com/attila.juhasz.37201
Ő az egyik importőr .

_________________
Kép


2018. február 23., péntek 11:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018. február 20., kedd 11:00
Hozzászólások: 3
Dzsozi írta:
papó írta:
Ez pedig fejtömítés probléma . Vedd ki a gumit , a fészket is törölgesd ki , kend le vazelinnel a gumit is és úgy tedd vissza .

Nekem is ez volt akkor az első gondolatom. Először megtakarítottam a gumit és a fészkét, de nem segített. Utána vettem bele új tömítést, de a legnagyobb meglepetésemre ez sem használt. De akkor megpróbálom a vazelint.
Köszönöm a válaszod.


Sajnos nem jártam sikerrel. Rendesen megtömtem vazelinnel, de továbbra is ereszt.
Azon gondolkoztam, hogy talán a lefogató fülek fém zsanérjai gyengültek meg, de állítani nem lehet rajtuk sehol. Szokott ilyen előfordulni, hogy ezzel van gond? Egyáltalán lehet ezeket javitani?
Mondjuk sok bizalmam már nincsen se a szűrő se a márka felé.


2018. február 23., péntek 10:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018. február 20., kedd 11:00
Hozzászólások: 3
papó írta:
Dzsozi írta:
Sziasztok!

2 éve használok megelégedéssel a teknősöm akváriumának a szűrésére egy 'JBL CristalProfi e701'-es szűrőt. Legalábbis karácsonyig megelégedéssel használtam. Karácsony előtt kitakarítottam és azóta csinálhatok bármit, a 4 sarkán a rögzítési pontoknál ereszt. Nem is kicsit. :?

Sok mindent kipróbáltam. Vettem új tömítést (5000 Ft), kipucoltam az egészet a csövekkel együtt, kivettem az eddig is használt 'JBL Clearmec plus' kémiai szűrőt, hátha ez tömíti el. De sajnos nem jártam azóta sem sikerrel. :x

De érdekesen csinálja ezt az eresztést. Van, hogy órákig semmi nem jön belőle az indítás utáb, aztán egyszer csak elkezdi. Volt, hogy szinte azonnal ahogy indítottam folyatott. A tegnapi próbálkozás után, majdnem egy teljes napig nem volt gond, aztán reggelre megint állt a vízben (egy lavórba tettem a szűrőt).

Eléggé tanácstalan vagyok. Most arra gondoltam, hogy valami tömítőpasztával bekenem az illesztésnél, aztán a szétszedéssel majd megküzdök.
Valakinek volt már hasonló? Hogyan lehetne ezt megoldani? Vagy csak a szűrőcsere segít?

Ez pedig fejtömítés probléma . Vedd ki a gumit , a fészket is törölgesd ki , kend le vazelinnel a gumit is és úgy tedd vissza .


Nekem is ez volt akkor az első gondolatom. Először megtakarítottam a gumit és a fészkét, de nem segített. Utána vettem bele új tömítést, de a legnagyobb meglepetésemre ez sem használt. De akkor megpróbálom a vazelint.
Köszönöm a válaszod.


2018. február 20., kedd 22:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Dzsozi írta:
Sziasztok!

2 éve használok megelégedéssel a teknősöm akváriumának a szűrésére egy 'JBL CristalProfi e701'-es szűrőt. Legalábbis karácsonyig megelégedéssel használtam. Karácsony előtt kitakarítottam és azóta csinálhatok bármit, a 4 sarkán a rögzítési pontoknál ereszt. Nem is kicsit. :?

Sok mindent kipróbáltam. Vettem új tömítést (5000 Ft), kipucoltam az egészet a csövekkel együtt, kivettem az eddig is használt 'JBL Clearmec plus' kémiai szűrőt, hátha ez tömíti el. De sajnos nem jártam azóta sem sikerrel. :x

De érdekesen csinálja ezt az eresztést. Van, hogy órákig semmi nem jön belőle az indítás utáb, aztán egyszer csak elkezdi. Volt, hogy szinte azonnal ahogy indítottam folyatott. A tegnapi próbálkozás után, majdnem egy teljes napig nem volt gond, aztán reggelre megint állt a vízben (egy lavórba tettem a szűrőt).

Eléggé tanácstalan vagyok. Most arra gondoltam, hogy valami tömítőpasztával bekenem az illesztésnél, aztán a szétszedéssel majd megküzdök.
Valakinek volt már hasonló? Hogyan lehetne ezt megoldani? Vagy csak a szűrőcsere segít?

Ez pedig fejtömítés probléma . Vedd ki a gumit , a fészket is törölgesd ki , kend le vazelinnel a gumit is és úgy tedd vissza .

_________________
Kép


2018. február 20., kedd 18:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018. február 20., kedd 11:00
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

2 éve használok megelégedéssel a teknősöm akváriumának a szűrésére egy 'JBL CristalProfi e701'-es szűrőt. Legalábbis karácsonyig megelégedéssel használtam. Karácsony előtt kitakarítottam és azóta csinálhatok bármit, a 4 sarkán a rögzítési pontoknál ereszt. Nem is kicsit. :?

Sok mindent kipróbáltam. Vettem új tömítést (5000 Ft), kipucoltam az egészet a csövekkel együtt, kivettem az eddig is használt 'JBL Clearmec plus' kémiai szűrőt, hátha ez tömíti el. De sajnos nem jártam azóta sem sikerrel. :x

De érdekesen csinálja ezt az eresztést. Van, hogy órákig semmi nem jön belőle az indítás utáb, aztán egyszer csak elkezdi. Volt, hogy szinte azonnal ahogy indítottam folyatott. A tegnapi próbálkozás után, majdnem egy teljes napig nem volt gond, aztán reggelre megint állt a vízben (egy lavórba tettem a szűrőt).

Eléggé tanácstalan vagyok. Most arra gondoltam, hogy valami tömítőpasztával bekenem az illesztésnél, aztán a szétszedéssel majd megküzdök.
Valakinek volt már hasonló? Hogyan lehetne ezt megoldani? Vagy csak a szűrőcsere segít?


2018. február 20., kedd 11:17
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
zoi írta:
papó írta:
A fejben van a csapokkal együtt 11db tömítés .
Érdemes mindent szétszedni , szilikonzsírral lekenni és úgy összerakni .
Ha szükséges akkor küldök fejtömítést .

Hazaértem, és még egyszer nekiugrottam. Mivel szétszedtem a szűrőt, először a fej burkolata nélkül pakoltam össze. Nagyon úgy néz ki, hogy a fej tömítése okozza a problémát. A kosarakat szerintem jól raktam össze, a fej viszonylag könnyen koppig bemegy, eztán még a fülek ráhúzzák. Viszont nem csepeg vagy ilyesmi, hanem szabályosan folyik a víz. A szűrőanyagok beröffentését így lehet, a kis eheim fogja végezni, aztán ha megérkezik a szállítmány, cserélem a fejtömítést, és indul a próbaüzem. Na ezért nem akartam eladni a másik szűrőmet, hogy legyen egy tartalék, ha gebasz van. Most legalább előre tudom modellezni, a teendőket. Remélem másik tömítés nem ludas. Minden esetre az adapteren levőket kicseréltem, valamivel nagyobbat kaptam csak, de rámegy az adapter a fejre, úgyhogy az valszeg stimmelni fog. A csapok tömítése jónak tűnik, bár nem ment annyit a szűrő még, hogy kiderüljön.


Jaj, az nem jó ha tényleg folyik.

_________________
K.Tamás


2014. szeptember 15., hétfő 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
A fejben van a csapokkal együtt 11db tömítés .
Érdemes mindent szétszedni , szilikonzsírral lekenni és úgy összerakni .
Ha szükséges akkor küldök fejtömítést .

Hazaértem, és még egyszer nekiugrottam. Mivel szétszedtem a szűrőt, először a fej burkolata nélkül pakoltam össze. Nagyon úgy néz ki, hogy a fej tömítése okozza a problémát. A kosarakat szerintem jól raktam össze, a fej viszonylag könnyen koppig bemegy, eztán még a fülek ráhúzzák. Viszont nem csepeg vagy ilyesmi, hanem szabályosan folyik a víz. A szűrőanyagok beröffentését így lehet, a kis eheim fogja végezni, aztán ha megérkezik a szállítmány, cserélem a fejtömítést, és indul a próbaüzem. Na ezért nem akartam eladni a másik szűrőmet, hogy legyen egy tartalék, ha gebasz van. Most legalább előre tudom modellezni, a teendőket. Remélem másik tömítés nem ludas. Minden esetre az adapteren levőket kicseréltem, valamivel nagyobbat kaptam csak, de rámegy az adapter a fejre, úgyhogy az valszeg stimmelni fog. A csapok tömítése jónak tűnik, bár nem ment annyit a szűrő még, hogy kiderüljön.


2014. szeptember 15., hétfő 16:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A fejben van a csapokkal együtt 11db tömítés .
Érdemes mindent szétszedni , szilikonzsírral lekenni és úgy összerakni .
Ha szükséges akkor küldök fejtömítést .

_________________
Kép


2014. szeptember 15., hétfő 15:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Előfordulhat, bár többször szétszedtem, és szűrőanyag is csak az alsó tálcákban van, ez is majd a rendeléssel jönne. Ma még mókuskázok vele, aztán kiderül, hogy én voltam a balfék, vagy tényleg van valami problem.


2014. szeptember 15., hétfő 14:38
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
zoi írta:
Üdv mindenkinek!
Akvárium indítás előtt úgy gondoltam nem árt járatni a kb fél éve beszerzett EX 1200-ast (használtan vettem). Elő is jött gyorsan a tipushiba: Folyik a fejből a víz. Egy másik fórumon litániákat írnak ebben a témában, itt viszont nem nagyon találtam róla semmit. Szétkaptam gyorsan a szűrőt, és nyakamba vettem a várost tömítések után, de csak az adapteren levő 2 db "O" gyűrűhöz találtam hasonlatosat. Papótól szeretnék rendelni a fejhez tömítést, de addig is jó lenne járatni a szűrőt, hogy szaporodjanak picit a bacik, mire elindítom. Valaki írt olyat, hogy teflonszalaggal körbetekerte a fejet, és úgy használta a szűrőt. Próbálta már valaki ezt a megoldást? A fejtömítés egyébként nem néz ki rosszul, és az előző tulaj normálisan karban is tartotta a szűrőt, a tömítések is le voltak kenve szilikonnal, amikor megkaptam. Gondolom a fél éves állás azért nem tett jót a gumiknak, és cserébe legalább nem váratlanul, vagy az indításkor jelentkezik ez a probléma, így nem kell túlaggódnom, hogy most mi lesz.
Ha valakinek van tapasztalata ex1200 hekkelésben, kérem ne fogja vissza magát.
Köszi!


Nem lehet, hogy valahol rosszul lett összerakva?
Mert elég szívás összerakni a szűrőt szétszedés után.
Én is használtan vettem mondjuk az enyémem előtte cserélték ki a rotorfejet, de 2 évig állt míg beüzemeltem.

_________________
K.Tamás


2014. szeptember 15., hétfő 14:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: