Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 15:16



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
 Perspektíva, kompozicíó, --Művészet az akvarisztikában 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Nagyon jó téma, nagyon jó anyagok!


2016. december 12., hétfő 18:26
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ez is egy jó kis írás..egyenesen Papó tollábol:
boncolgassunk-akvariumot/boncolgassunk-akvariumot-t266.html


2016. december 11., vasárnap 22:41
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Egy kis aranymetszés TF módra:
altalanos-beszelgetes/aranymetszes-t115-10.html


2016. december 11., vasárnap 22:36
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
papó írta:
Nagyon izgalmas .
Köszi a találatért .

Izgalmasnak nem mondanám.. :D meg hát szó sincs benne akvarisztikárol...de számomra voltak benne elkondolkodtató részek...


2016. december 11., vasárnap 22:33
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon izgalmas .
Köszi a találatért .

_________________
Kép


2016. december 11., vasárnap 22:28
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Perspektíva, kompozicíó, látásmód, --Művészet-festészet-fotózás és az akvarisztika

Egy kicsit "súlyosra" sikeredertt a cím, igérem nem foglak benneteket az aranymetszéssel és mindenféle szakszavakkal bombázni...na meg nem is értek hozzá..majd mások..

Valamikor amikor elkeztem foglalkozni az akvarisztikával, illetve divatosan az akvakertészkedéssel a fent említet szavaktol csak úgy menekültem vagy tovább lapoztam..." mi közöm van nekem ehez"..címen.
Késöbb mikor egy kicsit kezdtem beleméjedni a témába majd közben megismertem Papót...egy délelött szóba került a TF workshop ahol a vendég egy festő volt, aki tartott egy kis előadást.."mi a fenne?" akkor már kezdet motoszkálni bennem hogy ezek a dolgok valszeg összefüggenek. Késöbb jött az első hegy az életemben, jobban mondva akváriumomba és megint előjöttek ezek a "fránya" dolgok, arányok, aranymetszés..stb.
Életem mellékvágányaként "kisért" a fotózás....szeretem..de csak mint hobby van...de mint jellemző rám ennek a tudománynak is a mélységei felé vettem az irányt...jöttek a youtub videók sorra...és jött a döbbenet, megint festők, grafikusokat láttam..akik serényen beszéltek a fenn említett bűvös szavakrol...
Mondandóm lényege az lenne ha időtök engedi, néha napján nézzetek meg egy egy ilyen videót...esetleg tobhattok egy linket is itt a témában. Végül is mindanyian azért alkotunk hogy aztán átadjuk, megosszuk ezt másokkal. Komponálunk egy szép akváriumot ami jol nézz ki 2d-ben akár egy festmény, majd fotózunk...és meg is született a címben rejlő már nem is olyan fura kapcsolat...de asszem Papó ezt már rég sokkal jobban megfogalmazta nekünk 2013- mas versenykiírásában:

Egy versengésnek mindig az inspiráció az egyik hajtóeleme .
A mi inspirációnk a természet egy pillanatának a megörökítése.
Az az életérzés amit a természet csodálata kivált minden egyes akvaristából.
Ha a magam gyönyörűségére csodálatosat alkottam, de kiviszem a nagyközönség elé , akkor át kell tudjam adni azt az érzést, amit én éreztem alkotás közben.
Át kell tudjam adni azt a természet csodálatot ,amit én éreztem mikor is létrehoztam az alkotásomat.
Ez mindnyájatoknak sikerült !
A mai naptól kezdve mind művészek vagytok !
A festő az ecsettel a szobrász a vésőjével alkot.
Ti a csipesszel az ollóval. :D
Mindegyik művész azt az érzést próbálja továbbadni amit az adott pillanatban megörökítendőnek ítélt.
Mennyivel nehezebb az akvaristának a helyzete , hiszen a pillanatnyi hangulatának a megörökítése egy olyan közegre hagyatkozik , mely mozgásban van.
Mit tudott volna alkotni vajon Munkácsy Mihály , ha úgy kellett volna a képeit megfesteni , hogy hogyan fog kinézni Krisztus szakálla Pilátus előtt az "ecce homo" festményen előtt ,mondjuk fél év múlva.. :D

Itt is az első videó amit ajánlanék..egy kicsit hosszú, de szerintem vannak használható dolgok benne...ha néztetek vagy tudtok hasonlót ne tartsátok magatokban dobjátok be.
https://youtu.be/m3hEH3ddwJc


2016. december 11., vasárnap 22:15
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron