Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 23:40



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő
 Fotózás 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Egy kis segítség kellene... Ugyebár az akvárium világítás általában átveri a gépet szinvissza adás azaz fehéregyensuly szempontjából. Legtöbb gépen be lehet ezt állítani, mégpedig szó szerint meg kell mutatni a fehér szint a gépnek fotozási környezetben. Ezt az akiban hogy lehet megoldani?

Én pl a difi fehér kerámiájára szoktam kalibrálni. De ha belógatsz egy fehér műanyag lapot, az is megteszi.
Minden másra ott az utómunka. ;)

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el

Köszönöm, próbálkozok..bár a befőtes üvegtető (nem röhög, nincs difi a vízben) nem jött be sőt a fekete talaj piros lett, de nem adom fel Köszi .


2015. december 1., kedd 0:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Egy kis segítség kellene... Ugyebár az akvárium világítás általában átveri a gépet szinvissza adás azaz fehéregyensuly szempontjából. Legtöbb gépen be lehet ezt állítani, mégpedig szó szerint meg kell mutatni a fehér szint a gépnek fotozási környezetben. Ezt az akiban hogy lehet megoldani?

Én pl a difi fehér kerámiájára szoktam kalibrálni. De ha belógatsz egy fehér műanyag lapot, az is megteszi.
Minden másra ott az utómunka. ;)

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el

_________________
Kép


2015. december 1., kedd 0:06
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Egy kis segítség kellene... Ugyebár az akvárium világítás általában átveri a gépet szinvissza adás azaz fehéregyensuly szempontjából. Legtöbb gépen be lehet ezt állítani, mégpedig szó szerint meg kell mutatni a fehér szint a gépnek fotozási környezetben. Ezt az akiban hogy lehet megoldani?


2015. november 30., hétfő 18:53
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem tetszik.
Szép élénkek a színek.

_________________
K.Tamás


2014. október 17., péntek 18:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Nem vagyok sem profi fotós sem pedig profi "photoeditor". Ezt sikerült összehoznom a fenti képből...
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. október 17., péntek 18:04
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Multis írta:
A hepe-hupa az a viz áramlása miatt van.Sajnos nem találtam még olyan fóliát ami végigérné az aksit.Fehér sávot másnem levágom a képröl vagy esetleg más szemszögböl próbálok fotózni.Technika természetesen kikerül a végleges fotókon.Megpróbálom a kitakarást hátha ez segit picit.

Nekem valami tejüveg fólia van ráragasztva az üvegre. Van több méretbe és méterre lehet venni. Kicsit macera felrakni is.
Alapból jó de fényképezésnél mindig kiég, így mögé szoktam rakni egy fekete kartont azzal valamennyire sikerül kompenzálnom.


2014. október 16., csütörtök 17:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Matyi írta:
Multis írta:
Itt van egy újabb próbálkozás eredménye...
Kép


Ha van valami képszerkesztőd akkor a színekre is érdemes odafigyelni és korrigálni kicsit a hibákat. Sajnos a fényképezőt hamar átverik a lámpák :(
Bátorkodtam belepiszkálni kicsit.

Kép

Majd játszok a szinekkel de elöször legyen egy normális kép amit lehet 'szerkesztgetni'...

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. október 16., csütörtök 17:48
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Multis írta:
Itt van egy újabb próbálkozás eredménye...
Kép


Ha van valami képszerkesztőd akkor a színekre is érdemes odafigyelni és korrigálni kicsit a hibákat. Sajnos a fényképezőt hamar átverik a lámpák :(
Bátorkodtam belepiszkálni kicsit.

Kép


2014. október 16., csütörtök 17:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
A hepe-hupa az a viz áramlása miatt van.Sajnos nem találtam még olyan fóliát ami végigérné az aksit.Fehér sávot másnem levágom a képröl vagy esetleg más szemszögböl próbálok fotózni.Technika természetesen kikerül a végleges fotókon.Megpróbálom a kitakarást hátha ez segit picit.

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. október 16., csütörtök 17:43
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Multis írta:
Itt van egy újabb próbálkozás eredménye...

Megy ez ;)
Sajnos zajosodik a kép de ez még elmegy.
Jó lenne az f2.9 et emelni még ha tudod.
Nem gondolkoztál + lámpán ? Én pl 2 darab 100w-os 6500k-es kompakt izzót szoktam még fölé lógatni ha igazán jó képet akarok készíteni. Viszont akkor kitakarom az akváriumot körbe hogy ne jöjjön a fényképező irányába más fény csak az akváriumból.
A fehér lapot le kéne cserélned olyanra ami egybe van mert jobb oldalt nagyon zavaró a celluxos illesztés és a rengeteg hepe-hupa ami persze árnyékot vet. Hátsó üvegnél fent az a fényes sáv is nagyon zavaró, annak is érdemes megkeresni az okát. Lehet hogy hátrébb kéne raknod a hátteret vagy 5cm re az üvegtől, egy próbát megér. Ezekre szintén érdemes odafigyelni a versenyképeknél ,meg persze a technika kiszedése de gondolom ez csak próba kép így azt nem emelem ki hibának.


2014. október 16., csütörtök 17:35
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron