Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 11:31



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 Agyagos talajok újrahasznosítása? 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
papó írta:
Az ista és az knott talajt is többször kimostam már.
Nem nagy ügy , van hozzá egy célszerszámom.

Tésztaszűrő?

Nem , de akár az is jó erre a célra .

_________________
Kép


2015. február 25., szerda 15:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Az ista és az knott talajt is többször kimostam már.
Nem nagy ügy , van hozzá egy célszerszámom.

Tésztaszűrő?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. február 25., szerda 12:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Az ista és az knott talajt is többször kimostam már.
Nem nagy ügy , van hozzá egy célszerszámom.

_________________
Kép


2015. február 25., szerda 12:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Volt egy széria ADA Afrikana,vagy Malaya,ami eléggé széjjel esett,azóta én
meg sem kísérlem kimosni.Amazoniám még nem volt.
Mosogassa , akinek van ideje. :mrgreen:
Ebből még baj nem származott,mivel rákerült egy csomó friss talaj.

_________________
KépKép


2015. február 25., szerda 10:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
tibicuk írta:
Általában ADA talajom van.Én úgy szoktam csinálni,hogy a táptalajig kiszedem az akiból,utána
ezt a következőbe alulra rakom és kb. 5-6 cm friss talajt teszek.Táptalajt alulra is, és a rég és új talaj közé is rakok.
De előfordult olyan is,hogy csak alulra raktam,attól függően,hogy milyen magasra pakolom fel hátul.Természetesen az átmosás ADA talajnál szóba sem jöhet,kompletten megy át a másik akiba.
Keményebb agyagos talajokat,amik nem károsodnak,egészben maradnak , ki szoktam mosni,sőt égetni.
(sütőben 200°C)Ilyen talaj a JBL Manado és az Up Aqua talaj,amivel tapasztalatom van.


Én már egyszer a mostani ADA amazoniámat is kompletten átmostam és újrahasznosítottam, és ugyanezt eljátszottam már Aquatic Nature shrimp soil-al is gond nélkül. Kell hozzá egy jó nagy sűrű szövésű pl tésztaszűrő (én azzal csinálom :D), két vödör, és sok-sok türelem. :P

Kilapátolom az akváriumból az aljzatot egy vödörbe, és akkor szépen tésztaszűrőnként átmosom, majd a tiszta aljzat mehet a tiszta vödörbe. :) Kis mókusok egyből az akváriumba tehetik, nagy mókusok ki is süthetik. :)

A fenti két aljzattal vannak tapasztalataim, bírja a gyűrődést, de nyilván van valamennyi veszteség, de nem vészes, bár ez függ attól is, hogy mennyire öreg az adott aljzat. Az enyém már elmúlt 2 éves, de még bírja, bár ez majd hamarosan a gyakorlatban is kiderül remélhetőleg. :)

_________________
Kép


2015. február 25., szerda 10:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Általában ADA talajom van.Én úgy szoktam csinálni,hogy a táptalajig kiszedem az akiból,utána
ezt a következőbe alulra rakom és kb. 5-6 cm friss talajt teszek.Táptalajt alulra is, és a rég és új talaj közé is rakok.
De előfordult olyan is,hogy csak alulra raktam,attól függően,hogy milyen magasra pakolom fel hátul.Természetesen az átmosás ADA talajnál szóba sem jöhet,kompletten megy át a másik akiba.
Keményebb agyagos talajokat,amik nem károsodnak,egészben maradnak , ki szoktam mosni,sőt égetni.
(sütőben 200°C)Ilyen talaj a JBL Manado és az Up Aqua talaj,amivel tapasztalatom van.

_________________
KépKép


2015. február 25., szerda 9:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Azt tudjuk, hogy megfelelő mosás, főzést követően a kőzet alapú talajok szinte végtelenszer újra használhatóak.
Viszont mi a helyzet ami agyag alapú talaj, annál is működhet a dolog?
Én eddig az ilyen talajt egy-az-egyben cseréltem újra mikor szétkaptam az akvát.
Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre és főleg a tapasztalataitokra a témában
Szerintetek egy alapos mosást követően jó lehet-e még pl pótlásként az újhoz, vagy akár önállóan is egy új indításhoz a régi talaj?
Természetesen a régi táptalajtól, gyökerektől és egyéb szennyeződéktől teljesen megtisztítva!

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. február 25., szerda 7:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron