Pontos idő: 2024. március 29., péntek 7:40



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Hiánypótló kütyük 
Szerző Üzenet
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
A hiánypótló kütyük közül egy régi ismerős pici javítással... számomra újra aktuális a Carbo adagoló.
https://www.facebook.com/Killer81DIY/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf


2016. október 26., szerda 6:49
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Az akvarisztikai ózonizátorral egybekötve egy nagyobbacska porlasztó vált szükségessé.
Több és apróbb bubi = hatékonyabb ózon beoldás és kevesebb megy a szoba levegőjébe.
Ez volt a kisebbik gond. A nagyobb, hogy forgolódik a porlasztó balra-jobbra. Istennek nem úgy áll vagy dől ahogy én akarom.
Szépen porlaszt, ha vízszintesen áll.
Az utolsó akciónál lecsúszott a kőről és letarolt némi cuba-t. Mérgemben kiszedtem az összeset és más növényre cseréltem.
Na ebből elegem is lett.

Hiánypótló kügyü: porlasztórúd tartó, állítható magassággal, kézi akváriumba nyúlás nélkül.
Mindenféle üvegmérethez kompatibilis. :)

Kép

Hogy a kínai locsoló kölni hogy a francba került az akvárium mellé...

Kép

Kép

Kép

Kép


2014. április 7., hétfő 20:34
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Gyakorlatilag ez csak részben DIY cucc.
Ezért sem kapott saját bejegyzést.
Az ötlet saját illetve az alsó letekerhető kupak, amelyen keresztül ki lehet mosni egy üvegmosó kefével.
Illetve ott lehet bedugni a CO2 porlasztót. Ez itt saját porlasztó, de 40mm-ig egy gyári is befér.


2014. március 16., vasárnap 5:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Egy DIY CO2 külső reaktor üvegből, ami egy kis ügyességgel, még az akvárium egyik külső dísze is lehet.
Felülről érkezik a szűrőből a víz és alul hagyja el. Úgy van kialakítva, hogy a beporlasztott CO2 bubik egy
sűrű nyolcas alakot írnak le addig, míg elég apróra nem kopnak ahhoz, hogy tovább ússzanak az akváriumba.

Kép

Kép

A porlasztó még új. Pár nap múlva szebben is porlaszt majd.

Kép

Kép

Ha megfigyelitek, akkor láthatjátok, hogy olyan jól sikerült az áramlás belövése, hogy az áramlat spirál alakban lepörgeti a bubikat az aljára,
majd középen egy csendes zónában felülre mennek és kezdik elölről.
Alul csak az tud kilépni a mókuskerékből, ami rendesen beoldódott.

Kép

Killer erről a cuccról van topic?
Nagyon tetszik a munkád, hogyan és miként készült?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. március 15., szombat 20:56
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Egy DIY CO2 külső reaktor üvegből, ami egy kis ügyességgel, még az akvárium egyik külső dísze is lehet.
Felülről érkezik a szűrőből a víz és alul hagyja el. Úgy van kialakítva, hogy a beporlasztott CO2 bubik egy
sűrű nyolcas alakot írnak le addig, míg elég apróra nem kopnak ahhoz, hogy tovább ússzanak az akváriumba.

Kép

Kép

A porlasztó még új. Pár nap múlva szebben is porlaszt majd.

Kép

Kép

Ha megfigyelitek, akkor láthatjátok, hogy olyan jól sikerült az áramlás belövése, hogy az áramlat spirál alakban lepörgeti a bubikat az aljára,
majd középen egy csendes zónában felülre mennek és kezdik elölről.
Alul csak az tud kilépni a mókuskerékből, ami rendesen beoldódott.

Kép


2014. március 15., szombat 20:47
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Láttam nemrég hogy jobb helyeken ilyen kúpban keltetik a sórákot, mert alakjából kifolyólag
jól forgatja a petéket és gondolom frankóbb a kelési arány is. Csináltam egyet kemény fóliából.
A ragasztási felületeket finom csiszoló vászonnal karcoltam föl.
A kúp fél literes. Teljes űrtartalma 8dl.
A kúpot tartó akvárium szélére akasztható tartókeret a szokásos műanyag lapból van.
A kúpot a tartó elemmel a vízbe is lehet tenni, ha lényeges hogy a kelési hőmérséklethez megfelelő legyen a hőfok.
Így a víz tartja 26C fokon.
A ragasztási sávra kívülről ragasztottam egy befelé világító 5 ledből álló csíkot. Ezt egy kis mobiltöltő üzemelteti.
Egyrészt az erős fény serkenti a sórákok kelését, másrészt a buborékozás leállítása után egy sávba csalja a sórákokat a fénye,
így könnyű begyűjteni őket.

Kép

Kép


2013. december 5., csütörtök 21:33
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ennek a kis hasznos eszköznek az apropója algák (pl. ecset) célirányos helyi kezelése fecskendővel anélkül, hogy könyékig a vízbe kellene mászni.
Hozzávalók:
- egy 40cm-es darab bergmann cső
- egy fecskendő, ami passzol a bergman csőbe
- egy lukas dugó a fecskendő elé
- egy darab cső, ami passzol a bergmann csőbe a dugattyú nyelét meghosszabbítani
- pvc ragasztó

Kép

Kép


2013. december 1., vasárnap 12:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
N-emy írta:
Nekem már egy ideje megy egy hegesztéstechnikai 24V-s mágnesszelep teljesen tökéletesen. Igaz a 12 V is sok volt ahhoz ,hogy melegedés nélkül megússzam ,de annyira jó kis kütyü ,hogy 6V-n is simán behúz ,és így már csak kéz meleg :) . 3 éve működik nagy megelégedésemre így ,szóval én nem panaszkodom :mrgreen: .


Köszönöm a segitséget ,azt hiszem be fogok szerezni én is egyet ,bár Papó azt mondta nem kell elzárni éjszakára.

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2013. október 4., péntek 17:27
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ez nagyon beteg ötlet ?
Ha az a baja a szódabikarbónás szettnek, hogy nem keveredik a 2 anyag rendszeresen, akkor elkevertetem automatán napi 3x időkapcsolóval
és egy lengősúlyos villanymotorral... Természetesen ezzel tesztelem ez e a baj vagy sem, illetve ez egy alternatíva lehet e a nyomásugrás problémára.
De még ha nem is működik legalább jót röhögök, ahogy dagad az asszony homlokán az ér, mikor a motor remegésétől 15 percig nem hallja a barátok köztet. :D
:ezkesz:

Kép

Kép


2013. október 4., péntek 15:39
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Nekem már egy ideje megy egy hegesztéstechnikai 24V-s mágnesszelep teljesen tökéletesen. Igaz a 12 V is sok volt ahhoz ,hogy melegedés nélkül megússzam ,de annyira jó kis kütyü ,hogy 6V-n is simán behúz ,és így már csak kéz meleg :) . 3 éve működik nagy megelégedésemre így ,szóval én nem panaszkodom :mrgreen: .


2013. október 2., szerda 20:08
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron