Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 16:06



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
 19.akvárium értékelése szöveges kiegészítéssel 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. március 27., péntek 16:00
Hozzászólások: 16
Nagyon komoly és mesteri...

_________________
Danicska Tamás János
Kép Kép Kép


2015. március 27., péntek 16:17
Profil

Csatlakozott: 2015. január 31., szombat 21:56
Hozzászólások: 5
Szeretném megköszönni mindenkinek, aki nevezett, szavazott rám! Annak meg pláne, aki szöveges értékelést is írt!

Tamás írta:
Nem tudom hány fényképet készítettél az ültetés előtt , de tökéletes lett a két kő elhelyezése . Mesteri .
Gratulálok !

Köszönöm!

Két estét legóztam a kövekkel, az alap elrendezés nem sokat változott:
Kép

Sajnos Az első kövek nem fértek be, de azért megpróbáltam betuszkolni őket a kockába pár nappal később. Akkor így nézett ki:
Kép

Túl sok volt a kő, így a végső verzió nyitottabb lett. Ezen a képen látható, hány darabból áll az egész:
Kép

Ez a beültetés utáni első(jó) kép:
Kép

Fejben hamarabb összeállt a dolog, egy szurdokot akartam, s amikor megtaláltam a baloldali követ, akkor a jobboldalit már hozzá kerestem, tehát hogy azon is legyenek csíkok. Kellett pár hét mire megtaláltam ezt, amin a textúra olyan, ami üledékrétegnek is felfogható. Be kellett forgatni a két követ úgy, hogy az üledékréteg jól látszódjon. Ráadásul még be is férjen a kockába. A próbákon nem is, de beépítéskor jobban figyeltem, hogy a vonalak, vektorok, amik az üledékréteget mutatják, folytatólagosak legyenek a két kövön és jobbra felfelé álljanak.
Sajnos a baloldali kőnek elég lapos a teteje, ami algásodásra hajlamos, és elég sima, de ez van. Bárhogy mohásítottam, azzal tönkre vágtam az arányokat. Így volt jobb. Előtte a kis lövegtorony csak egy szilánk amit ráragasztottam egy kis kődarabra.
Az akváriumot 2014 szeptemberében indítottam, még megy él és virul.
Valószínűleg indítok egy még kisebbet, ennek az átrendezése tolódik.


2015. március 24., kedd 14:03
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Nem tudom hány fényképet készítettél az ültetés előtt , de tökéletes lett a két kő elhelyezése .
Mesteri .
Gratulálok !


2015. március 20., péntek 23:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
. Elsőre megragadó összkép,nagyon jó arányok,üde friss érzés
Láng Viktor

_________________
Kép


2015. március 10., kedd 21:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
"nagyon jól összerakott scape,a front üveghez nem parvulát raktam volna
gézsé "

_________________
Kép


2015. március 10., kedd 21:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Sorry,én csak szegíteni szerettem volna. :)

_________________
KépKép


2015. március 10., kedd 20:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
tibicuk írta:
Én ehhez az akihoz ezt írtam:

"Remekül kihasznált tér eme négyszög alakú akváriumban. Olyan érzés van az szemlélőnek, mintha ez egy téglalap alakú akvárium lenne. Sikerült megnyújtani a teret. Jó növényválasztás, jó fotó, remek mélységérzet. Egyetlen észrevétel, hogy a két vagy kő nekem valahogy természetellenesen hat, mintha vízszintesen nézve ellentétesen lenne fordítva . Lehet ,hogy a bal oldali kő sima felülete adja ezt az érzést."

Jajj de türelmetlen tetszik lenni .. csak sorban tudom töltögetni és csak most értem ide a Te értékeléseddel :)

_________________
Kép


2015. március 10., kedd 20:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Én ehhez az akihoz ezt írtam:

"Remekül kihasznált tér eme négyszög alakú akváriumban. Olyan érzés van az szemlélőnek, mintha ez egy téglalap alakú akvárium lenne. Sikerült megnyújtani a teret. Jó növényválasztás, jó fotó, remek mélységérzet. Egyetlen észrevétel, hogy a két vagy kő nekem valahogy természetellenesen hat, mintha vízszintesen nézve ellentétesen lenne fordítva . Lehet ,hogy a bal oldali kő sima felülete adja ezt az érzést."

_________________
KépKép


2015. március 10., kedd 20:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kép

Itt az aki méreteihez képest nagyon jól kidolgozott részletek az igazán elragadóak.
Edit86
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Remekül kihasznált tér eme négyszög alakú akváriumban. Olyan érzés van az szemlélőnek, mintha ez egy téglalap alakú akvárium lenne. Sikerült megnyújtani a teret. Jó növényválasztás, jó fotó, remek mélységérzet. Egyetlen észrevétel, hogy a két vagy kő nekem valahogy természetellenesen hat, mintha vízszintesen nézve ellentétesen lenne fordítva . Lehet ,hogy a bal oldali kő sima felülete adja ezt az érzést.

Tibicuk

---------------------------------------------------------------------------------------

_________________
Kép


2015. március 10., kedd 19:45
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron