Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 23:37



Hozzászólás a témához  [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
 Szűrő anyagok 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 20:53
Hozzászólások: 5
papó írta:
A terelőt viszont meg tudod fordítani ..

Szia Papó,
sajnos nem, ez csak egyféleképpen tud állni, a függőleges tengelye körül fogatható el:
Kép

Szerintem a kicsi belső szűrőmre gondolhattál, annak tényleg megfordítható a terelője, de azt csak éjszakai levegőztetésre használom, a külső szűrőm megy nonstop.


2015. december 2., szerda 23:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
A terelőt viszont meg tudod fordítani ..

_________________
Kép


2015. december 1., kedd 22:14
Profil

Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 20:53
Hozzászólások: 5
Köteles írta:
A növényeket érdemes lenne kiültetni a cserepekből .
A vízterelőnek a felszín felé kellene terelnie a vizet .


Sajnos függőlegesen nem állítható, csak vízszintesen. Lehet, hogy praktikusabb lenne betennem az esőztetőt a vízszint alá? Az "Esőztető vagy áramlásterelő?" topicban felmerült ez a kérdés az áramlásterelő javára, de lehet, hogy az én esetemben az esőztető lenne a jobbik választás.


2015. december 1., kedd 21:49
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:26
Hozzászólások: 159
Visszahárom írta:
papó írta:
Nagyon jó lenne egy kép a teljes akváriumról .
Lehetséges , hogy a nem jól sült el a jóakarat :) de helyre hozzuk :)


Elnézést a lassú reagálásért, el kellett utaznom úgyhogy csak most tudok képet mutatni:
Kép
Ahogy láthatod a növényzet meglehetősen kusza képet mutat, nagyon sokat nőttek az utóbbi hetekben. Ezeket is szeretném átrendezni, de a szűrést érzem most kritikusnak.
Még csütörtökön fordítottam egy kicsit az áramlásterelőn, de a lebegő szennyeződések továbbra is megmaradtak. Gondolom az sem segít, hogy a szívókosár eldugottabb helyen van...

A növényeket érdemes lenne kiültetni a cserepekből .
A vízterelőnek a felszín felé kellene terelnie a vizet .


2015. november 30., hétfő 23:00
Profil

Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 20:53
Hozzászólások: 5
papó írta:
Nagyon jó lenne egy kép a teljes akváriumról .
Lehetséges , hogy a nem jól sült el a jóakarat :) de helyre hozzuk :)


Elnézést a lassú reagálásért, el kellett utaznom úgyhogy csak most tudok képet mutatni:
Kép
Ahogy láthatod a növényzet meglehetősen kusza képet mutat, nagyon sokat nőttek az utóbbi hetekben. Ezeket is szeretném átrendezni, de a szűrést érzem most kritikusnak.
Még csütörtökön fordítottam egy kicsit az áramlásterelőn, de a lebegő szennyeződések továbbra is megmaradtak. Gondolom az sem segít, hogy a szívókosár eldugottabb helyen van...


2015. november 30., hétfő 22:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Visszahárom írta:
papó írta:
Üdv a fórumon !
Vélhetően a vízközt sok az áramlás amit a szűrő kelt .
Nem tudom mekkora az akváriumod , és használsz valamilyen terelőt ..

Szia Papó,

az akváriumom 40cm mély, 30x60-as alapterületű. A gyári áramlásterelőt használom, de nem hosszirányban, hanem keresztben dolgozik. Azért állítottam így mert ettől azt reméltem, hogy kevésbé alakulnak ki pangó részek, de lehet, hogy ezzel csak ártottam...


Nagyon jó lenne egy kép a teljes akváriumról .
Lehetséges , hogy a nem jól sült el a jóakarat :) de helyre hozzuk :)

_________________
Kép


2015. november 26., csütörtök 22:14
Profil

Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 20:53
Hozzászólások: 5
papó írta:
Üdv a fórumon !
Vélhetően a vízközt sok az áramlás amit a szűrő kelt .
Nem tudom mekkora az akváriumod , és használsz valamilyen terelőt ..

Szia Papó,

az akváriumom 40cm mély, 30x60-as alapterületű. A gyári áramlásterelőt használom, de nem hosszirányban, hanem keresztben dolgozik. Azért állítottam így mert ettől azt reméltem, hogy kevésbé alakulnak ki pangó részek, de lehet, hogy ezzel csak ártottam...


2015. november 26., csütörtök 22:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Visszahárom írta:
Sziasztok,

azt vettem észre az akváriumomban, hogy meglehetősen sok nagyon apró fehéres szennyeződés lebeg-kevereg a vízben. Én arra gondolok, hogy vagy nem megfelelő az áramlás (sok örvény alakul ki) és emiatt kikerülik a szűrőt, vagy a szűrőbetéteim túl durvák és keresztüljutnak rajta. Tényleg nagyon apró szennyeződésekről van szó.

72 literes akváriumhoz használok JBL CristalProfi e401 külső szűrőt (200...250l/h szűrőanyagokkal), gyári töltettel:
Durva előszűrő szivacs
JBL MicroMec szűrőgolyók
durvább, finomabb szivacsok

Ti mire tippelnétek? Másnál is előfordult hasonló jelenség? Egyik szivacs perlonvattára cserélése orvosolhatná a problémát?

Üdv a fórumon !
Vélhetően a vízközt sok az áramlás amit a szűrő kelt .
Nem tudom mekkora az akváriumod , és használsz valamilyen terelőt ..

_________________
Kép


2015. november 25., szerda 23:47
Profil

Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 20:53
Hozzászólások: 5
Sziasztok,

azt vettem észre az akváriumomban, hogy meglehetősen sok nagyon apró fehéres szennyeződés lebeg-kevereg a vízben. Én arra gondolok, hogy vagy nem megfelelő az áramlás (sok örvény alakul ki) és emiatt kikerülik a szűrőt, vagy a szűrőbetéteim túl durvák és keresztüljutnak rajta. Tényleg nagyon apró szennyeződésekről van szó.

72 literes akváriumhoz használok JBL CristalProfi e401 külső szűrőt (200...250l/h szűrőanyagokkal), gyári töltettel:
Durva előszűrő szivacs
JBL MicroMec szűrőgolyók
durvább, finomabb szivacsok

Ti mire tippelnétek? Másnál is előfordult hasonló jelenség? Egyik szivacs perlonvattára cserélése orvosolhatná a problémát?


2015. november 25., szerda 21:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 12:02
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Köszönöm!


2015. november 19., csütörtök 6:57
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 153 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron