Pontos idő: 2024. március 29., péntek 6:14



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
 Gyári világítás kibővítésére tippek 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Szia!Én 2 lépcsőben alakítottam át a 60x30-as tetőmet,a végén megálltam 36 vattnál.
Az elsőnél 24 wattos T5 -ös csövet raktam bele.
Kifúrtam a két oldalát a tetőnek hogy elférjen a 24wattos cső,a páramentes foglalatot összecsavartam úgy hogy az egyik fele kint a másik bent és így összeszorítva saját magát és a csövet is megtartotta.Hagyományos előtétet használtam(nem elektronikusat),és így is tökéletesen működött hónapokig.
A tetőn felül van egy leragasztott rész ahová az elektronika van rejtve,ezt felnyitottam és oda ment vissza a T5 cső előtétje,illetve fúrtam rá egy pár szellőző lyukat.
Ehhez megvan a vasmagos előtét és a foglalatok is :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Második lépés!
Vettem olcsón elektronikus előtétet,ami 36wattig jó.
Power kompakt 36watt ,6500k és 865 dayligh csövet használok.Ehhez vetem foglalatot amit a tetőbe belülről felcsavaroztam,
illetve egy cső tartó kampót ami a cső végét tartja.Mivel ebből nem létezik páramentes így egy fererro bonbonos doboz lett a védelem,de szerintem elég csak egy átlátszó plexi lapot aláragasztani a fröccsenő víz ellen.
Haver bekötötte az előtőtet ,felkapcsol,világít.Tükörfóliával kibéleltem a belsejét.
2 tetőt csínáltam,a szürkét hagytam meg.
Ennek nincsen kialakítva az elektronikának belül hely,ezért egy kábelcsatornában van hátul az előtét.
https://picasaweb.google.com/107737291977762233119/60x30DIYTETO2#
https://picasaweb.google.com/107737291977762233119/DIY60x30Teto#

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. szeptember 13., csütörtök 9:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
A minap szert tettem egy 60*30-as müanyag tetőre , Papó szerint gyenge a világitás a növényeknek , bővíteni kéne , de kicsit se konyítok hozzá szivesen fogadnék tanácsokat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tető paraméterei :
Csatolmány:
page.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2012. szeptember 12., szerda 13:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron