Pontos idő: 2024. május 19., vasárnap 5:21



Hozzászólás a témához  [ 413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Következő
 A 2014 es év akváriuma versennyel kapcsolatos kérdések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Matyi írta:
papó írta:
Azt hiszem ide fogom feltölteni a véleményeiteket.
Kérlek Titeket legyetek türelemmel .

Csak egy ötlet.
Mi lenne ha a mezőny végéről elindulva kezdenél felrakni minden nap egy akváriumot képpel és véleményekkel. Aztán aki szeretne még hozzáfűzni pár szót az megteheti ;)


Nem elvetendő az ötlet, viszont ha azt nézzük, hogy van több mint 100 akváriumos és ha csak a feléhez írtak kritikát, majd két hónap lesz mire mind napvilágot lát. Jó az tömbösítve.


2015. március 8., vasárnap 9:43
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
papó írta:
Azt hiszem ide fogom feltölteni a véleményeiteket.
Kérlek Titeket legyetek türelemmel .

Csak egy ötlet.
Mi lenne ha a mezőny végéről elindulva kezdenél felrakni minden nap egy akváriumot képpel és véleményekkel. Aztán aki szeretne még hozzáfűzni pár szót az megteheti ;)


2015. március 8., vasárnap 9:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Azt hiszem ide fogom feltölteni a véleményeiteket.
Kérlek Titeket legyetek türelemmel .

_________________
Kép


2015. március 7., szombat 21:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
A 270-es és a 03-as akváriumok elkövetője én lennék.
Nagyon megleptek, hogy a kevés bemutatott "kritika ízelítők" közül pont az enyémekről is szó esett.
Szabó Krisztiánnak jövök egy sörrel, amit írt annyira jól esett (főleg, hogy az első akváriumomról van szó), hogy elég löketet adott ahhoz, hogy belevágjak még egy akváriumba! :smaci:

Matyi az észrevételeidet neked is nagyon köszönöm, sokat tanulok ezekből a véleményekből!
Nagyon várom, hogy a többi kritika is napvilágot lásson, sokat segítenek szerintem mindenkinek.
:pápá:


2015. március 7., szombat 19:41
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Valóban szép akvárium (270) ! De persze lehetne ütősebb, egy alapos nyírás ráférne egy kicsit felhozni a köveken a mohákat csúcs formába, nyírás után 1-2 héttel alapos vízcsere és lőni pár jól megtervezett fényképet.
Én lámpakapcsolás előtt szoktam fényképezéshez nekikészülni aztán fényképezni, mert különbem mikor már elkezdenek a bubizni a növények így jár az ember mint ezen a képen, hogy szépen látszódnak a háttéren a felszálló bubik.Mivel gondolom kevés a fény, a fényképező nem tud elég gyors záridővel dolgozni így elmosódnak a bubik és a halak is. Persze mindenki tudja hogy az igazán ütős képek mindig a képszerkesztő programok jóvoltából vonzzák a tekintetünket. Szép akvárium, tetszik az elrendezés, jó a növényválasztás, jók a halak benne. Ez a pár apró tényező ami miatt nálam is kimaradt a top 10 -ből.


2015. március 7., szombat 11:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Egy pici az értékelésekből :
" 270. - Akvárium neve: In moonlight Akvárium mérete: 120x40x45cm (hxszxm) 216liter
Nagyon sok mindenbe bele lehetne kötni ennél az akváriumban, kicsit mintha ködös lenne a víz, a bevilágítása sem tökéletes a fotón, a frontüvegnél az aljzat nem egyenes, a háttérnövényzet sem tökéletes, de valahogy mégis az egyik legerőteljesebb aquascape az idei szezonban. Tetszik az elrendezés és a kő választás is, ritkán látni ezt a stílust. "


Látom nem csak engem fogott meg.....

_________________
KépKépKép


2015. március 6., péntek 23:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Egy pici az értékelésekből :
" 270. - Akvárium neve: In moonlight Akvárium mérete: 120x40x45cm (hxszxm) 216liter
Nagyon sok mindenbe bele lehetne kötni ennél az akváriumban, kicsit mintha ködös lenne a víz, a bevilágítása sem tökéletes a fotón, a frontüvegnél az aljzat nem egyenes, a háttérnövényzet sem tökéletes, de valahogy mégis az egyik legerőteljesebb aquascape az idei szezonban. Tetszik az elrendezés és a kő választás is, ritkán látni ezt a stílust. "

_________________
Kép


2015. március 6., péntek 20:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ha ezt elolvassátok akkor érhetővé válik , miért is lett volna jó ha mindannyian egy pár mondattal megindokoljátok a szavazataitokat .
A Tropicalfish nevében nagyon köszönjük , hogy leírtad a gondolataidat Krisztián !


Íme :


"

Sziasztok!

Előszóban meg szeretném köszönni nektek ennek a versenynek a megszervezését, lebonyolítását. Köszönjük!

Nagyon sok, szép akváriumot neveztek be a versenyre, igazán nehéz volt dönteni, kik is kapják az értékes 5 lehetséges szavazatot.
Sokáig filóztam, mire megszületett a végleges eredmény. Volt, akik között tényleg csak olyan apróságok döntöttek, mint a bent hagyott technika. Egy versenyző, -aki nálam simán dobogós is lehetett volna- azért húztam le a papíromról, mert bent maradt a hőmérő. Tényleg csak ilyen áron juthattam el a jelenlegi álláshoz. Úgy érzem, hogy egy ilyen
versenyen illik megszabadulni arra a pár órácskára, a szűrőtől, és egyéb elemektől, amik ugye a lakók, növények életben maradásáért felelnek. Mondom mindezt azért, mert jómagam mindent elkövettem, hogy a lehető legjobbat hozzam ki az első, komoly növényes akváriumomból. Egy egész hétvégét töltöttem a fotózással, három ember, három komoly fényképezőgéppel fotózta, és utána egy hét volt mire ki lett választva a legmegfelelőbb kép, és itt is csak a színeknek az enyhe mássága, élénksége volt a döntés hozó.
Köszönetemet szeretném még kifejezni a következő embereknek:
Veréb Gábornak, az önzetlen, lelkiismeretes segítségért tanácsaiért, növénytápért.
Guba Csabának, a fotózásért.
Nagy Gábornak a fényképezőgépért.
Angeli Andrásnak az utómunkálatokért.

A nálam favorit akvárium a 150 liter feletti kategóriában lévő 213-as számú.
Nos ez az a hely ahol nyugalmat lehet találni! Egy igazi, mesébe illő csoda! A sziklák feletti kis tisztáson elfeküdnék, tépnék egy szál parvulát, a számba raknám, és egész nap nézegetném a felettem úszkáló halakat.
Komolyra fordítva a szót, itt aztán minden van! Fa, szikla, moha, fű, amannia erdő. Az ember teljesen el tud veszni a részletekben. Mindig találni rajta valami kis érdekességet, mint a gyöngy kavics ahogy el van koszolva, az kifejezetten tetszik, hogy nem a tisztaságot sugározza, egy tiszta környezetben, hanem a vad természetet, ahogy az előző napi vihar letördelte az ágakat a fákról, és a kisebb köveket is megmozgatta. Az egészbe hibát nem találok, minden ott van ahol kell lennie, nekem a kedvencem lett, igazi remekmű, szívből gratulálok az elkövetőnek!
A pontok a következők: 100, 25, 25.

A következő a 40 liter alattiak közül a 03-as versenyző.
A Pupu. Ő az elkövetője ennek a kis gyöngyszemnek. Tudom, mert még fent voltam, mikor egyik éjjel közzé tette a nagyközönség számára. Akkor kipattant a szememből az álom, és se köpni se nyelni nem tudtam. Nagy titokban tartotta a srác, és jól is tette! Ha elférnék ebbe a kis kockába, fára másznék. Ami minden oda fel van kötözve, biztosan még gyümölcsöt is találnék, ami minden bizonnyal jó édes lenne! Amit ki lehet hozni egy ekkora "pohárból" Ő azt megtette. Majdnem Ő lett az összben a befutó, csak sajnos nekem kicsit zavaró a két szikla szimmetrikus elhelyezése. Csak ezért vontam le némi pontot, de ha az egyiket előlrébb hozta volna, talán még most sem tudtam volna igazán dönteni, ki is legyen a király!
A pontok: 95, 25, 20.

A 40-150 literes kategóriába két indulót is jelöltem, az egyik az 514-es számmal rendelkezik.
A hobbitárs két kompozíciót is indított, nekem ez tetszett a a legjobban. Gyakorlatilag itt is rendben van minden, türelmes, hosszan tartó munka gyümölcsét élvezhetjük a látványban. A szemnek kellemes a zöld, a halacskák is kellően feltűnőek, mint akik az esti takarodóhoz készülve sietnek az ösvény mentén, a domb oldalba kialakított kis kuckójukba. Természetesen a 2 Otocyclus őr mindezen folyamatokat felügyelik. Nem mondják meg a halaknak, hogy ők az őrök, megtartják féltve őrzött inkognitójukat. A szikla csúcson még el tudnék képzelni egy amano garnit, mint az oroszlánkirályba, de az egy másik történet...
A pontjai a következőképpen alakultak: 95, 20, 25.

A kategória következő pontozottja az 523-as.
Számomra a megunhatatlan layout. Ha jól tudom, a Nagymester készítette el régebben, illetve versenyt is nyert vele? A lényeg, hogy millió féle képpen el lehet készíteni, amit egyszer talán én is megteszek. Igazán szép kialakítás, hagyva, hogy a növények jól be dzsungelesedjenek. Szerintem ez csak úgy lehet szép, és a versenyző kellően elérte a célját. Nem is lehet tovább taglalni, nincs is rá szükség, a fotó magáért beszél!
A pontjai: 95, 20, 25.

A vegyes halasból is választottam, mégpedig a 128-ast.
Úgy éreztem, mindenképpen pontozást érdemel ez az akvárium. Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy egy nagyon lelkes, fiatal akvarista, low tech technikás tankját látjuk. Nem tudom meg magyarázni, de valamiért mindig megakadt rajta szemem. Ugyan van mit csiszolni rajta, de látni, hogy a hobbitárs számára nem csak a növények a fontosak, hanem éppúgy a kedvenc halaiból is tart egyet-egyet. Így biztosan fent tudja tartani a megfelelő egyensúlyt, hogy ne legyen probléma a későbbiekben sem. Ő is azon kevesek közé tartozik, akik vették a fáradságot, és foglakozott a megfelelő fotó elkészítésével is. Az ilyen lelkes emberekből lesznek majd akikre büszkék lehetünk pár év múlva.
A pontok: 80, 20, 20.

Minden versenyzőnek gratulálok a részvételhez!

Szabó Krisztián
"

Megjegyzem , ne vonjatok le következtetést a verseny kimenetelével kapcsolatban a fenti vélemény miatt .....
Az eredmény más -is- lehet , meg nem is :D

_________________
Kép


2015. március 5., csütörtök 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Én is kiváncsi vok. már nagyon...

_________________
Kép


2015. március 5., csütörtök 20:22
Profil

Csatlakozott: 2013. augusztus 25., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 429
papó írta:
Molroth írta:
premierpark írta:
Izgultok már? :)


Van olyan kategória amely érdekesen alakul ..


remélem is :D


2015. március 5., csütörtök 20:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: