Pontos idő: 2024. április 27., szombat 4:54



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
 Re: 2014 -es év akváriuma verseny 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Sziasztok.
Én csak szeretném megköszönni,hogy részt vehettem ezen a versenyen.Örülök,hogy tagja vagyok a fórumnak,s remélem sok kellemes percet töltök még itt ,sok hasznosat tanulok ezután is!


2015. április 7., kedd 19:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sygnus írta:
Molroth írta:
Továbbra is úgy osztanám be, hogy 0-60 literig és 60 liter felett, ezen kívül egy halas kategória és kész. A garnélást, mint kategória nem erőltetném, ahogy pl a biotópot, vagy a sügérest sem.


Viszont akkor szerintem azt is meg kéne határozni előtte, hogy mi számít növényes, és mi halas akváriumnak. Mert most is, voltak igen szépen beültetett aksik a halas kategóriában is.

Amúgy nem értem, miért fáj h ennyi kategória volt, mert nem az a gond, hogy sok volt a kategória és kevés a díj, pont ellenkezőleg. Még ennyi kategóriával is hatalmas nyeremények vannak, amiket a támogatóknak köszönhetünk és lehet nekik is tetszett, hogy más-más kategóriát tudnak szponzorálni.
Ez egy verseny, ahol nem nyerhet mindenki díjat, mást viszont igen.....

Szerintem nagyon egyszerű: ahol több a hal, mint a növény (vagyis a halakon van a hangsúly) az halas, a többi meg növényes. Minél egyszerűbb a meghatározás, annàl kevesebb az ok a vitára.

Az meg, hogy miért fáj a sok kategória: Nekem nem fáj, sőt, ha azt nézem jobbak az esélyeim a nyerésre! De azért ezt megszponzorálni nem lehet egyszerű! Azért lenne jobb a kevesebb kategória, mert egyszerűbb dolga lenne a szponzorálás megoldása. Ezen kívül én túlzónak érzem ( tényleg nem irigység, vagy ilyesmi!) a nyereményeket. Még az európai versenyeken sincs ilyen volumenű nyeremény!

Ami a nano kategória határait illeti: Már sokadjára írom, hogy nem nano kategória lenne, hanem simán csak 0-60 literig, a nagyobbak meg külön. Ezek a méretek elég közel vannak egymáshoz, hasonlóak a legetőségek. Pl egy 27 literees nano kocka is 30 mély és 30 magas, csak a szélessége más. Aki a nanoba jót épít az simán felveszi a versenyt egy 60 literes akváriummal (pl tibicuk nanoja!).
Szerintem ezen kár vitázni, más versenyeken, ahol díjazás is van, ott sincsen egy rakat kategória. De mint mindig, nekem aztán 'hótt mindegy, csak felvetés a részemről.
Az biztos viszont, hogy az egyszerűsítés a kulcsa a dolognak, és nem a bonyolítás. Ez igaz a kategóriákra is és a meghatározásra is.
A másik, hogy mindegy, hogy végül milyen döntés születik, lesznek, akik pórul járnak vele. De ez sajnos egy ilyen sport, nincs olyan, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon.

Uff! :D

_________________
Kép


2015. április 5., vasárnap 8:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Sygnus írta:
Viszont akkor szerintem azt is meg kéne határozni előtte, hogy mi számít növényes, és mi halas akváriumnak.

Így van!
Kellene egy pontos meghatározás mi is az az akva amit már növényesnek nevezünk!?
Hisz ott is lehet sok növény ahol az akva tulaja pusztán "csak" egy akvát szeretne otthonra.
Ami még is szép és dekoratív giccsektől mentes, akár lehetne növényes is.

Nem tudom olvastad-e az elejétől a topicit?
Anno voltak kisebb viták mi legyen nanó mi legyen átlag és mi nagy kategória?
Érdekes, hogy sokan kanyar nélkül a 40-50literes akvákat nanónak nevezik...
Szóval visszatérve a "Növényes kategória" meghatározására...
Szerintem egyértelmű a dolog:

Minden olyan akva ahol:
1.
Technikai felszerelés tartalmaz CO2 beoldó rendszert.

2.
Több szűrőanyagból álló külső vagy belső esetleg akasztós szűrést. Ami napi 24ó-ban megy.

3.
A világítás időtartama legalább napi 7 óra és legalább (F-cső) 0.7W/L erősségű.

4.
A növénytápozás minősége nem az átlagos növény tápokkal történik. Vagy nem az átlagos mennyiségben.
Akár kiegészítő tápozás is van!

5.
Ami a legfontosabb az esztétika!
Ennek a meghatározását már leírták tőlem okosabb emberek...
Természetesen ide tartozik az arányosság (az aranymetszés stb..), a színharmónia, a növények a halak és dekor elemek harmóniája.
A tisztaság és az alga nélküli akvárium!!!

6.
Éppen ezért zárul a kör hisz ha csak az 5. pontnak felel meg egy akva akkor is lehet növényes technika nélkül is...láttunk már több ilyet itt a fórumon is...

Akkor mi legyen a pontos meghatározása annak, hogy "növényes akva"?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. április 5., vasárnap 7:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 17:33
Hozzászólások: 13
Molroth írta:
Továbbra is úgy osztanám be, hogy 0-60 literig és 60 liter felett, ezen kívül egy halas kategória és kész. A garnélást, mint kategória nem erőltetném, ahogy pl a biotópot, vagy a sügérest sem.


Viszont akkor szerintem azt is meg kéne határozni előtte, hogy mi számít növényes, és mi halas akváriumnak. Mert most is, voltak igen szépen beültetett aksik a halas kategóriában is.

Amúgy nem értem, miért fáj h ennyi kategória volt, mert nem az a gond, hogy sok volt a kategória és kevés a díj, pont ellenkezőleg. Még ennyi kategóriával is hatalmas nyeremények vannak, amiket a támogatóknak köszönhetünk és lehet nekik is tetszett, hogy más-más kategóriát tudnak szponzorálni.
Ez egy verseny, ahol nem nyerhet mindenki díjat, mást viszont igen.....


2015. április 5., vasárnap 6:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
Gondolom az a probléma/sértődés tárgya, hogy "outsiderek" taroltak kb minden kategóriában. (?)
Szerintem jó, hogy van a verseny, de soknak éreztem a kategóriák számát. Továbbra is úgy osztanám be, hogy 0-60 literig és 60 liter felett, ezen kívül egy halas kategória és kész. A garnélást, mint kategória nem erőltetném, ahogy pl a biotópot, vagy a sügérest sem. A garnélást azért, mert nem tudom értelmezni: Ugyanúgy növényes akvárium, csak kisebb méretben, a pontozási feltételeknek ugyanúgy megfelel, mint bármilyen más növényes. A garnélákra pedig szokott lenni külön verseny szentgyo blogján. A halas meg megint egy vegyes kategória, hiszen a sügér is hal, meg a neonhal is.
Szóval kevesebb kategória, esetleg több díjazott helyezés, de szerényebb díjazással.

Ja és kötelezően leadandó 3 szavazat mindenkinek a saját kategóriájában, és 1-1 szavazat a másik két kategóriában, és ha ez nincs meg, akkor kizárás.

Uff, én szóltam. :)

Tetszenek az elgondolásaid .
Hasonló képen gondolkodom én is ...

_________________
Kép


2015. április 4., szombat 15:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Gondolom az a probléma/sértődés tárgya, hogy "outsiderek" taroltak kb minden kategóriában. (?)
Szerintem jó, hogy van a verseny, de soknak éreztem a kategóriák számát. Továbbra is úgy osztanám be, hogy 0-60 literig és 60 liter felett, ezen kívül egy halas kategória és kész. A garnélást, mint kategória nem erőltetném, ahogy pl a biotópot, vagy a sügérest sem. A garnélást azért, mert nem tudom értelmezni: Ugyanúgy növényes akvárium, csak kisebb méretben, a pontozási feltételeknek ugyanúgy megfelel, mint bármilyen más növényes. A garnélákra pedig szokott lenni külön verseny szentgyo blogján. A halas meg megint egy vegyes kategória, hiszen a sügér is hal, meg a neonhal is.
Szóval kevesebb kategória, esetleg több díjazott helyezés, de szerényebb díjazással.

Ja és kötelezően leadandó 3 szavazat mindenkinek a saját kategóriájában, és 1-1 szavazat a másik két kategóriában, és ha ez nincs meg, akkor kizárás.

Uff, én szóltam. :)

_________________
Kép


2015. április 4., szombat 13:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Igen picit kevesebb a pörgés most itt :( Én se kapom a tanácsokat, hogy mit borítsak föl a jövő heti nagy kaparászás alkalmával (Tisztelet a kivételnek!) De a versenyt én is támogatom, van is egy scape ötletem, remélem meg fogom tudni valósítani addigra. És természetesen, ha innen is tudok segíteni, bármiben számíthattok rám!


2015. április 4., szombat 10:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
edit86 írta:
Legyen bizony , de jogos a csendd felvetése én is megfigyeltem hogy nagy a nyugi az utobbi időben .


Nem értem az okát .. hiszen most nincs mit titkolni :)

_________________
Kép


2015. április 3., péntek 20:14
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Beni írta:
papó írta:
stevbig írta:
Természetesen, legyen jövőre is verseny!
De gondolom ezt csak poénból tetted fel a kérdést :lol: !!


" De gondolom ezt csak poénból tetted fel a kérdést "
Nem tudom ....
Túl nagy a csend a fórumon :)

Minden, a hobbit népszerűsítő eseményt, versenyt jónak tartok, úgyhogy Én nagyon örülnék, ha lenne még sok-sok verseny, sok-sok évig. Ha valamiben pedig tudok segíteni, azt is örömmel tenném.


Ha lesz , fog kelleni a segítség . Azt szeretnénk ha mindenki csak jól érezné magát !
Pont ezért a szabályokat alaposan át kell gondolni .

_________________
Kép


2015. április 3., péntek 20:13
Profil

Csatlakozott: 2014. december 28., vasárnap 21:57
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Tatabánya
papó írta:
stevbig írta:
Természetesen, legyen jövőre is verseny!
De gondolom ezt csak poénból tetted fel a kérdést :lol: !!


" De gondolom ezt csak poénból tetted fel a kérdést "
Nem tudom ....
Túl nagy a csend a fórumon :)

Minden, a hobbit népszerűsítő eseményt, versenyt jónak tartok, úgyhogy Én nagyon örülnék, ha lenne még sok-sok verseny, sok-sok évig. Ha valamiben pedig tudok segíteni, azt is örömmel tenném.


2015. április 3., péntek 20:09
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron